Komponent społeczności.
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Komponent społeczności.

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz elementh awatar
    Dołączył
    15-12-2009
    Wpisy
    97
    Punkty
    10

    Komponent społeczności.

    Jak w temacie. Szukam takiego komponentu, który pozwoli mi na zbudowanie portalu społecznościowego na Joomla 1.5.15.

    Posiadam Community Buildera i GroupJive, ale mimo wszystko to za mało.

    Czego oczekuję od komponentu:
    1. Potrzebuję stworzyć 4 grupy użytkowników np. g1, g2, g3 oraz VIP.
    2. Chcę by każdy użytkownik rejestrujący sie w serwisie był zmuszony do wyboru grupy do której chce należeć (może wybrać tylko g1, g2 lub g3).
    2,5. Chcę by użytkownik widział formularz rejestracyjny dopiero po wybraniu grupy (do każdej grupy inny formularz).
    3. Chcę by zarejestrowani użytkownicy po zalogowaniu mogli przeglądać listy profili zarejestrowanych użytkowników (z okrojonymi informacjami o danym użytkowniku) wg. grup (lista rozwijana z opcjami g1, g2 i g3).
    4. Chcę by użytkownik po kliknięciu w profil, który go interesuje zobaczył monit o treści np. "zapłać to zobaczysz"
    5. W przypadku "zapłacenia" taki użytkownik powinien znajdować się od tego momentu w 2 grupach. Tej którą wybrał przy rejestracji oraz VIP, która ma dostęp do "głębszych" informacji na temat profili.
    6. Chcę by użytkownicy należący do grupy VIP mogli oceniać innych oraz wystawiać im komentarze na zasadzie "allegro.pl" czyli "pozytyw/nutral/negatyw", a użytkownicy którzy taki komentarz otrzymają powinni mieć możliwość odpowiedzenia na niego mimo tego iż nie znajdują się w grupie VIP. (mam nadzieje, że CB rating wystarczy)
    7. ciąg dalszy nastąpi.. ;-)

    Kolejne problemy i pytania wkrótce, ale najpierw chciałbym uporać się z tymi wyżej. Będę wdzięczny za poświęcenie chwili na przelanie swojej wiedzy na klawiaturę aby mi pomóc

    Pozdrawiam!
    Elementh
    Ostanio edytowane przez elementh : 16-01-2010 02:56

  2. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    My bylibyśmy wdzięczni, gdyby przed zadaniem tego typu pytania zorientować się w ofercie rozszerzeń Joomla, by nie klepać w klawiaturę niepotrzebnych tekstów.
    Do obslugi wutryny społecznościowej mamy obecnie raptem aż dwa projekty - CB i JoomSocial. Żadnego wysiłku nie trzeba, by na nie trafić, także tu na forum.
    Komponentów umożliwiających rozszerzoną obsługę grup i uprawnień też zatrzęsienia nie ma, wśród nich noixACL wymieniany już był na forum razy kilkanaście w ostatnich tygodniach.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  3. #3
    Przeglądacz elementh awatar
    Dołączył
    15-12-2009
    Wpisy
    97
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem 1 i 2 w sumie udało mi się ogarnąć.

    Natomiast problem 2,5 to już dla mnie hardcore-zagadka i na dodatek nie mogę nic na ten temat znaleźć..

    Ponawiam więc zapytanie.
    Jak zrobić 3 różne formularze tak aby użytkownik przy rejestracji widział przygotowany formularz rejestracyjny specjalnie pod jego grupę, którą zmuszony jest wybrać na starcie rejestracji z listy rozwijanej.

    Pozdrawiam!
    Elementh

  4. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A w ogóle po co ta dyskusja? I pouczenia dla @elementh i rzeczowych podpowiedzi udzieliłem już dawno. Reszta nikomu i niczemu nie służy!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •