[problem] blad sesji podczas instalacji
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: [problem] blad sesji podczas instalacji

  1. #1
    Przeglądacz maximodo awatar
    Dołączył
    04-01-2010
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny [problem] blad sesji podczas instalacji

    Mam problem z instalacja Joomla. Mam nadzieję, że nie powielam jakiegoś tematu - bo nie znalazłem takiego problemu ;/

    Podczas instalacji wygasła sesja(musiałem gdzieś wyskoczyć) i gdy chciałem kontynuować coś sie zapsuło. Skasowałem wszystkie pliki Joomla z serwera i baze danych, żeby zacząć od nowa. Niestety nie da się tego zrobić ponieważ w drugim kroku pojawia się komunikat:
    Kod:
    Wystąpił błąd:
    Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
    n
    Problem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku.
    Dodatkowo nad i pod spodem strony instalacyjnej wyświetlają się błędy w pliku session.php:
    Kod:
    Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_8855ef226267c271f18e69c81714f903, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in libraries/joomla/session/session.php on line 423
    
    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at libraries/joomla/session/session.php:423) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423
    
    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at libraries/joomla/session/session.php:423) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423
    
    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at libraries/joomla/session/session.php:423) in libraries/joomla/session/session.php on line 426
    
    Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: open(/tmp/sess_8855ef226267c271f18e69c81714f903, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in libraries/joomla/session/session.php on line 556
    
    Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in libraries/joomla/session/session.php on line 556
    Prawdopodobnie problemwynika z tego, że za bardzo pospieszyłem się z kasowaniem plików z serwera przed ponowną instalacją. Jednak nie wiem jak to naprawić - nie da się rozpocząć nowej instalacji bo instalka ciągle szuka poprzedniej sesji. Jak mówiłem kasowałem już wszystkie pliki i czyściłem ciasteczka. Dodatkowo próbowałem instalować z różnych komputerów, ale to nie pomaga ;/
    Ostanio edytowane przez maximodo : 19-01-2010 09:52 Powód: brakowało spacji w temacie
    Człowiek uczy się na własnych błędach...;/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Gdzie masz hosting, na home.pl?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Przeglądacz maximodo awatar
    Dołączył
    04-01-2010
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak, ale to nie powinien być problem
    Człowiek uczy się na własnych błędach...;/

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    To czy powinien, czy też nie powinien akurat nie zależy od Ciebie. Poszukaj informacji na tym forum na temat katalogu tmp na home.pl. Temat niedawno przerabiany.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Przeglądacz maximodo awatar
    Dołączył
    04-01-2010
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok dzięki za wskazówkę

    W takim wypadku wystarczy utworzyć katalogo "tmp" w katalogu głównym serwera.

    Dziekuję za użyteczne informacje - widzisz sam szukałem, ale czegoś innego.
    Ostanio edytowane przez maximodo : 19-01-2010 15:17 Powód: Znalazłem rozwiązanie :)
    Człowiek uczy się na własnych błędach...;/

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •