Instalacja na home pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 26

Temat: Instalacja na home pl

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    01-08-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    -51

    Domyślny Instalacja na home pl

    Jestem tu nowy, wiec dzien dobry wszystkim.

    Juz z 5 razy probuje zainstalowac joomla na serwerze home.pl - wszystkie checki mam na zielono, baza zostaje zainstalowana, sciezke bezposrednia podaje /katalogzjoomla (czyli ten gdzie jest joomla) i ... nie startuje - mam blad (mozecie zobaczyc bezposrednio na www.udane.pl):

    Malformed header from CGI script: PHP Warning: main(/Takapaka/includes/version.php): failed to open stream: No such file or directory in /includes/joomla.php on line 71 PHP Fatal error: main(): Failed opening required '/Takapaka/includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/pear') in /includes/joomla.php on line 71 X-Powered-By: PHP/4.4.2 Content-type: text/html
    Warning: main(/Takapaka/includes/version.php): failed to open stream: No such file or directory in /includes/joomla.php on line 71

    Fatal error: main(): Failed opening required '/Takapaka/includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/pear') in /includes/joomla.php on line 71

    Jakies sugestie, co to moze byc?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    jest opis na pomocy, sprawdz czy sa wszystkie pliki, sprawdz wielkosc liter w sciezkach dostepu, koncz sciezke slashem/ zastosuj sie do pozostalych rad

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    01-08-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    -51

    wszystko wyglada ok

    sciezki dostepu sa prawidlowo, wielkosci liter tez, jak zakoncze slashem, to dopiero sie wykrzacza bo czyta: // - zreszta nic nie nie zmienialem w oryginalnych plikach, wsadzilem tak, jak sciagnalem ze strony

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    no to czas pogrzebac, po cos ten opis pisalim

  6. #5
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    sprawdż czy wszystkie pliki się wgrały i czy czasem któryś nie ma wartości zerowej, chyba rwała Ci się transmisja podczas wgrywania plików na serwer.
    pozdr.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    01-08-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    -51
    A co do sciezki bezposredniej to Rybik nie masz racji bo jak wpisze /katalog/

    to potem tworzy sciezki /katalog//include/costam/costam i przez te dwa slashe nie moze sie dostac do katalogow.

    PS
    Probuje innych narzedzi ftp, bo wczesniej wsadzalem przez IE i moze faktycznie cos sie pokielbasilo. Tam znac co i jak - tak dla wspolnego dobra.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-08-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez 2pqman
    Jestem tu nowy, wiec dzien dobry wszystkim.

    Juz z 5 razy probuje zainstalowac joomla na serwerze home.pl - wszystkie checki mam na zielono, baza zostaje zainstalowana, <b>sciezke bezposrednia podaje /katalogzjoomla (czyli ten gdzie jest joomla) </b>i ... nie startuje - mam blad (mozecie zobaczyc bezposrednio na www.udane.pl):

    Malformed header from CGI script: PHP Warning: main(/Takapaka/includes/version.php): failed to open stream: No such file or directory in /includes/joomla.php on line 71 PHP Fatal error: main(): Failed opening required '/Takapaka/includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/pear') in /includes/joomla.php on line 71 X-Powered-By: PHP/4.4.2 Content-type: text/html
    Warning: main(/Takapaka/includes/version.php): failed to open stream: No such file or directory in /includes/joomla.php on line 71

    Fatal error: main(): Failed opening required '/Takapaka/includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/pear') in /includes/joomla.php on line 71

    Jakies sugestie, co to moze byc?
    Nie podawaj katalogu z jomlą tylko adres główny czyli www.udane.pl.
    Jomla sama wykryje gdzie jest, to po pierwsze a po drugie jeśli ją wstawiłeś do katalogu to w przeglądarce wpisz www.udane.pl/katalog z jomlą.
    A później wstaw adres przekierowania na katalog w indexie na głownej.
    Dosłownie przed 20 minutami sam (z pomocą home.pl ) postawiłem na home.pl jomlę.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    01-08-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    -51

    Domyślny

    Ja zrobilem automatyczne przekierowanie w administratorze home.pl - pokazuje mi od razu na katalog /joomla
    Podczas konfiguracji jak wpisalem adres: www.udane.pl i to samo jako bezposredin katalog, to nie dzialalo. Jak wpisalem jako katalog / (tylko slash) to chwycilo, ale bez stylow, fontow, rysynkow... ehh

    Dzieki za podpowiedz. Przynajmniej wiem gdzie szukac przyczyn.

    A Rybik, to tylko sie madrzy na forum i malo komu pomogl. Typowy zarozumialy informatyk.

  10. #9
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    tak i wlasnie po to tu jestem - gdybym nie lubił sie wymadrzac toby mi sie nawet nie chcialo zagladac na forum :cool: ... no czasem jeszcze lubie popatrzeć jak ktoś nie czyta FAQ i cos robi 5 razy.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    01-08-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    -51
    A oto rozwiazanie problemu (Rybik - mozesz dorzucic do Twojego boskiego FAQ)

    Tak jak napisal Rad.ek : podczas instalacji nalezy wpisac sciezke bezposrednia do katalogu glownego, a nie do katalogu z joomla.

    Ale wazne: nie nalezy wlaczac przekierowania do katalogu z poziomu administratora home.pl przed instalacja, bo to tylko powoduje zamieszanie.

    1) wrzuc jumle do /katalogjoomli
    2) wystartuj instalatora z www.twojastrona.pl/katalogjoomli
    3) w ustawieniach ustaw adres strony na www.twojastrona.pl a sciezke bezposerednia na / (slash) (prawdopodobnie zadziala tez wpisanie www.twojastrona.pl jak sugeruje Rad.ek)
    4) Po zakonczeniu instalacji przekieruj domene z poziomu administratora do /katalogjoomli

    I tyle. Dzieki wszystkim za pomos.
    Rybikowi tez...;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •