Instalacja na home pl - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: Instalacja na home pl

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-08-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez 2pqman
    A oto rozwiazanie problemu (Rybik - mozesz dorzucic do Twojego boskiego FAQ)

    Tak jak napisal Rad.ek : podczas instalacji nalezy wpisac sciezke bezposrednia do katalogu glownego, a nie do katalogu z joomla.

    Ale wazne: nie nalezy wlaczac przekierowania do katalogu z poziomu administratora home.pl przed instalacja, bo to tylko powoduje zamieszanie.

    1) wrzuc jumle do /katalogjoomli
    2) wystartuj instalatora z www.twojastrona.pl/katalogjoomli
    3) w ustawieniach ustaw adres strony na www.twojastrona.pl a sciezke bezposerednia na / (slash) (prawdopodobnie zadziala tez wpisanie www.twojastrona.pl jak sugeruje Rad.ek)
    4) Po zakonczeniu instalacji przekieruj domene z poziomu administratora do /katalogjoomli

    I tyle. Dzieki wszystkim za pomos.
    Rybikowi tez...;)
    Opis dotyczy tylko jeśli wrzuciłeś na główną stronę, katalog z joomlą a nie jej zawartość ;) .

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    01-08-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    -51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rad.ek
    Opis dotyczy tylko jeśli wrzuciłeś na główną stronę, katalog z joomlą a nie jej zawartość ;) .
    Teraz to nie kumam. :confused:

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-08-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po prostu wrzuciłeś (zresztą ja też;) ) katalog z jomlą a nie jej zawartość.
    Otwierając stronę w przeglądarce np www.mojastrona.pl przeglądarka szuka pliku index.html, ponieważ go nie znajdzie nic nie wyświetli dlatego że index.html znajduje się w katalogu_z_jomlą i żeby ktoś mógł zobaczyć naszą stronę musimy mu podać adres www.mojastrona.pl/katalog_z_jomlą lub ustawić na serwerze przekierowanie a i tak mimo że wpisze www.mojastrona.pl przeniesie go na główną stronę i w przeglądarce będzie widać www.mojastrona.pl/katalog_z_jomlą. Nie jest to jakiś błąd ale skoro chcesz to wrzucić do FAQ to należy podać porządne rozwiązanie.
    Pozdrawiam;)

  5. #14
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    jezeli joomla w podkatalogu na home pl to
    sciezka absolutna: /podkatalog
    cache : /podkatalog/cache
    adres witryny http://www.****************.skrzypce.org/podkatalog

    domene skierowac na podkatalog i powinno grac w tej opcji widac podkatalog zawsze

    a zeby go nie bylo widac to hmm spytam na home

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    09-08-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam. Mam konto na nazwa.pl, wgralem zawartosc katalogu z joomla na serwer, otwiera mi sie instalacja. Przy podawaniu nazwy i hasla bazy danych. Wpisuje wszystko co trzeba, a wyswietla sie, ze haslo i nazwa sa zle.
    Pozniej pojawia sie komunikat:


    Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/moja-strona/ftp/includes/database.php on line 277

    Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/
    moja-strona/ftp/includes/database.php on line 279

    Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/
    moja-strona/ftp/includes/database.php on line 280

    Warning: database(/home/
    moja-strona/ftp/includes/../configuration.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/moja-strona/ftp/includes/database.php on line 86

    Warning: database(): Failed opening '/home/
    moja-strona/ftp/includes/../configuration.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/moja-strona/ftp/includes/database.php on line 86

    Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/
    moja-strona/ftp/installation/install2.php:157) in /home/moja-strona/ftp/offline.php on line 25

    Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/
    moja-strona/ftp/installation/install2.php:157) in /home/moja-strona/ftp/offline.php on line 25


    Notice: Undefined variable: mosConfig_offline in /home/
    moja-strona/ftp/offline.php on line 89

  7. #16
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    zastosowales się do FAQ na www.pomoc.joomla.pl na temat instalacji na tym serwerze ? baze na MySql 4 wybral ?

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    09-08-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak, MySql 4. Caly czas ten sam komunikat.

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    31-08-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny home.pl ciag dalszy

    Witam
    Mam na home.pl server gdzie chce umiescic 3 stronki www z wykozystaniem m.i. joomla i oscommerce. Stronki maja byc na oddzielnych domenach. Kazda domena ma przekierowanie na inny katalog w katalogu glownym serwera.
    Pliki joomly mam w katalogu: katalog_głowny/joomla
    I teraz problem:
    Jak przy instalacji wpisuje URL: http://[URL="http://www.jakasstronka.pl/joomla"]www.jakasstronka.pl/joomla[/URL] i patch /joomla a w home.pl domena jest na Katalogu glownym to hula bez problemu.
    Natomiast jak przy instalce wpisuje url: http://www.jakasstronka.pl i patch / a w home.pl przekierowuje domene na podkatalog joomla to strona dziala natomiast przy logowaniu sie na admina wywala mi blad i z powrotem przezuca na stronke logowania do admina:

    Warning: session_start(): open(/tmp/sess_2af427b16269543a3c3050cd09760e85, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /administrator/index2.php on line 30

    Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /administrator/index2.php:30) in /administrator/index2.php on line 30

    Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /administrator/index2.php:30) in /administrator/index2.php on line 30


    Siedze juz pare godzin nad tym nie moge sobie dac rady. Moze ktos wie co jest grane?

    Dzieki i pozdrawiam

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    01-09-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jesli w hom'ie masz skierowana domene na podkatalog to musisz w kazdym z nich stworzyc katalog tmp, odpowiada on za utrzymywanie sesji.
    Wtedy pliki tymczasowe beda zapisywane poprawnie i blad nie bedzie sie pojawial.

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    31-08-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki wielkie. Teraz juz hula bez problemu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •