Joomla zainfekowana wirusem
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Joomla zainfekowana wirusem

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-09-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla zainfekowana wirusem

    Tak, to prawda

    Pare lat temu odpalilem Joomle dla nauczycielki i teraz skontakowala sie ze mna ze ma juz nowa strone, ale chciala by odzyskac dane z tamtej.

    Wchodze na zakurzony ftp 60free.ovh.org, bo w przegladarce wywala blad. Niby wszystko ok, ale index.php jest podmieniony i kod ogolnie przekierowuje do bodyscanfit.com, nie polecam wchodzic(wirusy?)

    Wyeksportowalem baze danych i myslalem ze latwo zainstaluje nowa joomle, na nowym serwerze, podlacze do starej bazy i odzyskam dane.

    Jednak pierwsze podejscie na jjoomla_1.0.3_org-pl nie udalo sie, nie podobalo sie jej cos z baza danych, tzn podeszla jej ale tylko przy opcji "usun istniejace tablice" co mnie raczej nie ratuje.

    Rozumiem ze wszystko co dodawala moja ex-nauczycielka zapisane jest w bazie i dobrze kombinuje?

    Musze dopasowac wersje joomli do mojej bazy?
    Jak sprawdzic jaka to byla dokladnie joomla(brak pliku index.php)?

    serdzecznie dziekuje za pomoc
    Konrad
    Ostanio edytowane przez dufia : 20-01-2010 01:56

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dufia Zobacz wiadomość
    (...)Rozumiem ze wszystko co dodawala moja ex-nauczycielka zapisane jest w bazie i dobrze kombinuje?
    Dobrze kombinujesz, zależy tylko o jakiej zawartości myślisz, bo same treści, np. artykuły są proste do odzyskania z tabeli jos_content bazy danych. Inne dane mogą być rozmieszczone w kilku tabelach, jak choćby informacje o zarejestrowanych użytkownikach, wpisy na ewentualnym forum itp. Umiejętne skorzystanie ze sporządzonej kopii bazy daje szansę odzyskania potrzebnych danych.
    Musze dopasowac wersje joomli do mojej bazy?
    Jak sprawdzic jaka to byla dokladnie joomla(brak pliku index.php)?
    (...)
    Pełne odtworzenie witryny wymagałoby naprawienia dokonanych uszkodzeń a do tego najlepiej nadaje się uprzednio przygotowana lokalna kopia witryny.
    Wskazana też byłaby w tym przypadku migracja do aktualnie używanej J!1.5.

  4. #3
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    ... Wskazana też byłaby w tym przypadku migracja do aktualnie używanej J!1.5.
    Racja @alex51. Pewnie przydałaby się również zmiana hostingu, bo skoro byli "goście" to z bezpieczeństwem najlepiej nie było.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •