Błąd przy dodawaniu postu na forum
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 21

Temat: Błąd przy dodawaniu postu na forum

  1. #1
    Bywalec DobleYou awatar
    Dołączył
    20-11-2009
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny Błąd przy dodawaniu postu na forum

    Witam. Mam problem polega na tym ,że gdy uruchamiam forum wszystko działa poprawnie, wchodzę w odpowiedni post i wyświetla mi się normalnie tekst postu ale u góry wyskakuje taki błąd
    Warning
    : Smarty error: unable to read resource: "poll/vote_.tpl" in /home/XXXX/domains/xxxxxx.xxx.pl/public_html/components/com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092
    Wcześniej zaś miałem tak, że nie mogłem wejść na forum wyskakiwał błąd jednak w plikach w folderze cache-com agora pozmieniałem ścieżki
    do plików na serwerze.(strona była robiona na localhoście) i forum działa tylko właśnie wyżej wspomniany błąd teraz występuje, poza tym wszystko działa jak należy. I jeszcze gdy wchodzę w panel forum (jako admin) nie mogę wejść w opcje forum bo wyświetla się błąd odnośnie właśnie tego pliku Smarty.class. Jeśli chodzi o pozostałe funkcje tak jak kategorie i grupy forum działają.
    Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić proszę o pomoc..
    Ostanio edytowane przez DobleYou : 21-01-2010 20:40

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Instalowałem już różne fora na swoim hostingu, ale nigdy nie maiłem tylu kłopotów, ile Ty ich masz. Odżałuj chłopie kilkadziesiąt złotych i zainstaluj Joomla tam, gdzie kłopotów brak. Patrz niżej.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Bywalec DobleYou awatar
    Dołączył
    20-11-2009
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny

    Powiem ci szczerze żebym wiedział, że tak będzie to bym tak zrobił. Ale według mnie błąd nie leży po stronie serwera tylko plików znajdujących się w folderze cache w forum tam są takie pliczki i niektóre mają tam ścieżkę do localhostu ( jak robiłem to na lokalu), a nie do plików z serwera, spróbuję jeszcze poszukać może jakaś tam ścieżka nieprawidłowa się znajdzie. Sadze właśnie że cały problem tkwi w folderze forum agory w katalogu cache..

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    W cache są pliki tymczasowe, więc je wywal. Zostaw index.html.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Bywalec DobleYou awatar
    Dołączył
    20-11-2009
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli usunę to nawet nie chce mi otworzyć forum

    Smarty error: problem creating directory '/home/xxxxx/domains/xxxxx.xxx.pl/public_html/cache/com_agora' in /home/xxxxx/domains/xxxxxx.xxx.pl/public_html/components/com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092

    i jeszcze dwa inne błędy wywala


  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Popatrz, jak bardzo masz pokręconą tę ścieżkę. Ile razy powtarza się xxxxxxx.pl?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7
    Bywalec DobleYou awatar
    Dołączył
    20-11-2009
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny

    a i jeszcze jedno w tym cache mam kilka folderów odnośnie modułów które tam mam włącznie z tym forum. W każdym z poszczególnych folderów jest plik index html. W folderze forum nie ma index.html tylko są pliczki z rozszerzeniem tpl.php i pare jest z tpl.inc. To w tych plikach zmieniałem ścieżkę..o której wcześniej wspomniałem..

  9. #8
    Bywalec DobleYou awatar
    Dołączył
    20-11-2009
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Popatrz, jak bardzo masz pokręconą tę ścieżkę. Ile razy powtarza się xxxxxxx.pl?
    Pierwszy xxx to jest nazwa użytkownika a drugi ten dłuższy z .pl to adres strony..
    one są inne ja po prostu tak zmieniłem tylko na potrzeby postu...chyba rozumiesz prywatność..

  10. #9
    Bywalec DobleYou awatar
    Dołączył
    20-11-2009
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny

    Fatal error: Smarty error: unable to write to $compile_dir '/home/xxxx/domains/xxxxxx.xxx.pl/public_html/cache/com_agora'. Be sure $compile_dir is writable by the web server user. in /home/xxxx/domains/xxxxxxx.xxx.pl/public_html/components/com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092

    Co może oznaczać ten błąd ..?
    wszystko kręci się wokół tego folderu cache i pliku smarty.class.php
    co one mogą mieć wspólnego i co ten błąd oznacza to jest pytanie..

  11. #10
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez DobleYou Zobacz wiadomość
    Fatal error: Smarty error: unable to write to $compile_dir '/home/xxxx/domains/xxxxxx.xxx.pl/public_html/cache/com_agora'.
    Katalog nie jest zapisywalny.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •