Czas serwera a czas w statystykach
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Czas serwera a czas w statystykach

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    28-01-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Czas serwera a czas w statystykach

    Witajcie

    To nie jest dla mnie jakiś wielki problem a raczej niedogodność.
    Po zainstalowaniu stronki na serwerze w U.S.A. niby wszystko gra jeżeli chodzi o sam system Joomla (np założony artykuł podpisany jest prawidłową godziną jego utworzenia) ale już np w statystykach (joomlastats v2.1) sprawdziłem i wygląda to tak, że przesunięcie jest o 6h na "plus".

    Zapoznałem się z konfiguracją Joomla i próbowałem różnych ustawień ale problem chyba leży w innym miejscu. Czy wiecie może jak przestawić obliczanie czasu wpisów w tych statystykach?

    adres stronki: http://www.zanurkuj.xtreemhost.com.pl

    Pozdrawiam
    llopezor

    ps. statystyki w bocznej lewej Belce pod menu to zupełnie inny dodatek.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Statystyki są generowane z wykorzystaniem systemowego czasu serwera. Przenieś USA do Europy. Nie wiem jednak, czy prezydent Obama na to się zgodzi.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    28-01-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak sobie myślałem że może wystarczyłoby wpisać gdzieś -6 i po sprawie (bo p. Obama raczej nie pójdzie na tą propozycję i pewnie nawet nie zadziała kuszenie go większą ilością kabaretowych programów w tv z różnego rodzaju komisji). Nie odbiegajmy jednak proszę od tematu. Czy znajdzie się ktoś kto potrafi temu zaradzić?

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Schodzisz pod wodę, więc na pewno jesteś człowiekiem myślącym. Porównaj swoje statystyki z logami serwera, o ile masz do nich dostęp. Czasy powinny być takie same. Miałem kiedyś joomlastats, ale taki problem nie występował, ponieważ serwer stoi w... Polsce. Przesunięcie czasu w konfiguracji witryny spowoduje zafałszowanie czasu tworzenia artykułów, więc nie tędy droga. Czasu systemowego serwera nie zmienisz. Jedyne, co możesz zrobić, to zlecenie komuś przerobienia komponentu w taki sposób, aby posługiwał się przesunięciem czasowym ustawionym w konfiguracji, a nie korzystał z czasu systemowego serwera.

    Głogów? To blisko (36 km).
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Jak się nie mylę to można przesunąć czas dla całego skryptu PHP poprzez: date_ add lub date_default_timezone_set

    A tak ogólnie to poszukać: Date/Time Functions

    Pozdrawiam,
    Radek

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •