Witajcie !
To mój pierwszy post na forum, więc pozwolę sobie wyrazić mój szacunek dla założycieli i prowadzących. Projekty open-source zawsze znajdowały się w kręgu moich największych zainteresowań, stąd tez bardzo chętnie sięgnąłem po Jommla.
Wbrew temu, co pisze się tu i ówdzie o Mambo czy Jommla, platforma nie jest wcale taka uboga w opcje. Mam tu pewne porównanie, bowiem pracowałem wcześniej z phpNuke oraz PostNuke.
Zainstalowałem nie tak dawno Joomla na swoim serwerze testowym. Stworzyłem tak sekcję poświęconą artykułom. Podczas dodawania nowej pozycji (nowego artykułu) w sekcji lub jej edycji mam w zakładce 'Parameters' obecną opcję 'Przyrostek klas css strony'. Czy mam rozumieć, że w polu tym mogę zdefiniować zewnętrzny arkusz css typowy tylko dla tej strony (z artykułem) ?
Wiele moich artykułów, które chciałbym opublikować zawiera właśnie wewnętrzne arkusze css, więc możliwość ich dołączenia byłaby rzeczą wspaniałą.
Próbowałem w pole treści artykułu (przeznaczone na tekst html) wstawić znacznik
Niby się udało. Joomla załapało ten kod i zdefiniowane w tekście klasy były prawidłowo pobierane z arkusza css. Jednak arkusz ten zdawał się ingerować też w całość strony. Podczas przeglądania strony z takim artykułem pewne elementy Joomla też uległy zmianom. Mam tu zatem mały dylemat w jaki sposób najbezpieczniej dołączyć zewnętrzny css tylko dla samej treści artykułu. Czy to w ogóle możliwe ?

Wszystkich serdecznie pozdrawiam !