Jak wgrać 2.51 RC2 PL na 2.51 RC1 ?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Jak wgrać 2.51 RC2 PL na 2.51 RC1 ?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Jak wgrać 2.51 RC2 PL na 2.51 RC1 ?

    Mam zainstalowaną galerię z00m Media Gallery 2.51 RC1. Chciałbym zaktualizować galerię do wersji z00m Media Gallery 2.51 RC2 PL, ale nie udaje mi się tego uczynić (przez panel komponentu ZOOM tam gdzie jest aktualizacja wyskakuje błąd). Mam tam dodanych do galerii dość sporo zdjęć i niechciałbym wgrywać ich ponownie. Czy mógłby ktoś napisać łopatologicznie jak zamienić wersję RC1 na RC2 i zachować wszystkie zdjęcia wgrane w wersji RC1.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Cytat ze strony tworcow galerii:
    An upgrade from previous releases (beta3, RC1, or RC2 in the 2.5.1 series) can be done by simply uninstalling the component, using the component installer and re-installing ZMG again by uploading the archive 'com_zoom_251rc2_wk30b.zip'. Upgrades to the tables and directory structure will be done for you.
    You may also do a manual upgrade:
    • copy the newer files from the archive to the correct frontend and backend directories ('{joomlaroot}/administrator/components/com_zoom' and '{joomlaroot}/components/com_zoom')
    • create the 'watermarks' directory in '{joomlaroot}/images/zoom/' and CHMOD it to 777
    • add the 'custom_order' field to the 'jos_zoom' table in your database. The field type is INT(11) and the default value is '0'.
    NOTE: if you're upgrading from an older ZMG version, you might want to compare the table stuctures as listed in the SQL statements in the 'install.zoom.php' file to your local table structures and apply any incongruency.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Można to jakoś przetłumaczyć na polski, bo nie chcę zepsuć sobie galerii.

  5. #4
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    dolaczam sie do prosby

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    aktualizacja starszych wersji do nowszej moze polegac na odinstalowaniu starszej wersji i ponownym zainstalowaniu nowszej wersji

    czy foldery i zdjecia pozostana na serwerze??
    baza danych nie ulegnie skasowaniu ??

    zdjec mam tak duzo, ze nie moge ich sciagnac

  8. #7
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Zwiastunie - sugerujesz chłopakom, aby skorzystali z usług biura tłumaczeń?
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Niestety, nie tylko kod Joomla, ale wiele, wiele innych programow pisanych jest w ichnim języku. Niekoniecznie trzeba ten język znać, żeby sobie poradzić ze zrozumieniem standardowych komunikatów, pojawiających się w przypadku błędów.
    Podałem adres translatora: wystarczy wkleić angioelski tekst, kliknąć w ikonę, by uzyskać - owszem nie nadające sie do jakiejś publikacji - ale na pewno nadające się do zrozumienia tłumaczenie.

    I na marginesie: Wedle mojego rozeznania członkowie zespołu Polskiego Centrum Joomla udostępnili polskiej społeczności - poza tłumaczeniem Joomli - tłumaczenia ponad 100 komponentów, ponad 100 modułów, kilkudziesięciu dodatków. Stąd myślę, że Twoja uwaga jest po prostu nie na miejscu! Znasz angielski, masz czas, przetłumacz chłopakom, zamiast czynić tego typu uwagi. Będą Ci wdzięczni.

    A poza tym jeszcze:
    Aktualizowanie jakiegokolwiek składnika powinno być dokonywane po uprzednim sporzadzeniu kopii zapasowej serwisu, a jeszcze lepiej przetestowane na jakiejś roboczej wersji. Bo nawet, jeśli aktualizacja nie wymaga zmian w bazie danych, nie powoduje usunięcia dotychczasowych katalogów, itp, to zawsze może się coś w konkretnym środowisku sknocić.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    No właśnie jakiegoś tłumacza on-line się spodziewałem i z ciekawości zrobiłem "klik" w link - a tu zdziwienie: strona "B&S Tansl....", czyli biuro tłumaczeń a tłumacza on-line nie znalazłem - stąd mój poprzedni post.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dobre!
    Sory!
    Źle mi się wpakowała końcówka. Już poprawione.
    Oczywiscie, że miał być adres do translatora, a nie biura tłumaczeń
    Tos oberwał bezpodstawnie.
    Przeprosiny ślę raz jeszcze.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •