Phoca Gallery Button - działa w zapleczu, nie działa na stronie
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Phoca Gallery Button - działa w zapleczu, nie działa na stronie

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    11

    Domyślny Phoca Gallery Button - działa w zapleczu, nie działa na stronie

    Po roku używania Joomli i postawieniu kilku stron znalazł się pierwszy problem którego nie potrafię przeskoczyć
    Na stronie zainstalowałem Phoca Gallery, gdyż chciałem, aby użytkownicy wrzucali zdjęcia do Phoca Gallery i potem za pomocą Phoca Gallery Button dodawali je łatwo do artykułu. Zainstalowałem Phoca Gallery, Phoca Gallery Button i Phoca Gallery Plugin. Wszystko ładnie chodzi, nie ma problemów z wrzucaniem zdjęć do Phoca Gallery. Lecz mam jeden problem, a mianowicie pod edytorem artykułu powinien znajdować się przycisk dodawania zdjęć z Phoca Gallery. Gdy tworzę artykuł na zapleczu administracyjnym to mam ten przycisk, nie ma problemu z dodawaniem zdjęć. Jednak gdy chcę dodać zdjęcie w widoku strony, to tego przycisku nie ma
    Szukając rozwiązania problemu trafiłem na te strony:
    http://www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=7005
    http://www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=5556
    http://www.phoca.cz/forum/viewtopic....=5552&start=10
    Niestety nie znam angielskiego, lecz z tego co rozumiem to przycisk działa tylko od strony zaplecza, ale nie znam angielskiego więc pewien nie jestem(w dodatku niektóre posty są stare, może się coś zmieniło).
    Podsumowując chciałbym się dowiedzieć jak zrobić, aby przycisk Phoca Gallery Button był dostępny także od strony frontowej.

    Strona: http://www.cenzuraniet.cyf.pl
    Serwer: cyf.pl
    Joomla Wersja 1.5.15
    Edytor TinyMCE i No editor(sprawdzałem - w obu przypadkach nie ma przycisku)
    Phoca gallery i dodatki ściągałem dzisiaj ze strony http://www.phoca.cz/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    w pliku plugins/editors-xtd/phocagallery.php
    function onDisplay($name) {
    global $mainframe;

    $document = & JFactory::getDocument();
    $template = $mainframe->getTemplate();

    JHTML::stylesheet( 'phocagallery.css', 'plugins/editors-xtd/phocagallery/css/' );

    $link = 'index.php?option=com_phocagallery&view=phocag allerylinks&tmpl=component&e_name='.$name;
    if (!$mainframe->isAdmin()){
    $link = 'administrator/index.php?option=com_phocagallery&view=phocaga llerylinks&tmpl=component&e_name='.$name;
    }

    JHTML::_('behavior.modal');

    $button = new JObject();
    $button->set('modal', true);
    $button->set('link', $link);
    $button->set('text', JText::_('Phoca Gallery Image'));
    $button->set('name', 'phocagallery');
    $button->set('options', "{handler: 'iframe', size: {x: 600, y: 400}}");

    // if (!$mainframe->isAdmin()) {
    // $button = null;
    // }

    return $button;
    }
    Pogrubiona część kodu jest zmieniona lub dodana

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    15-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    11

    Domyślny

    Po zastosowaniu porady co prawda przycisk pojawiał się, lecz kierował na zaplecze, co uniemożliwiało nadal dodawanie zdjęć przez zwykłych użytkowników. Jednak w końcu udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu na tej stronie:
    http://www.phoca.cz/forum/viewtopic....=5552&start=20
    Mimo słabej znajomości angielskiego zrozumiałem o co chodzi i udało się
    Oto instrukcja, co zrobić aby przycisk Phoca Gallery Button był dostępny także od strony frontowej i działał poprawnie:

    Oczywiście musimy mieć zainstalowane poprawnie Phoca Gallery Button i Phoca Gallery Plugin, a przycisk dodawania zdjęć powinien chodzić od strony zaplecza.
    Więc tak:
    1. musimy skopiować poniższe pliki z administrator/components/com_phocagallery do components/com_phocagallery:

    components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php
    components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/image/imagemagic.php
    components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/path/path.php
    components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/render/renderadmin.php
    components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/render/renderprocess.php
    components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/text/text.php
    components/com_phocagallery/models/phocagallerylinkimg.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkcats/view.html.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkcats/tmpl/default.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkimg/view.html.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkimg/tmpl/default.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkimg/tmpl/default_slideshow.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkimg/tmpl/default_switchimage.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkimg/tmpl/default_slideshow.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkimg/tmpl/default_images.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinks/view.html.php
    components/com_phocagallery/views/phocagallerylinks/tmpl/default.php

    2. Następnie w pliku plugins/editors-xtd/phocagallery.php musimy zmienić kod(dodać to co pogrubione):

    Kod:
    $button = new JObject();
            $button->set('modal', true);
            $button->set('link', $link);
            $button->set('text', JText::_('Phoca Gallery Image'));
            $button->set('name', 'phocagallery');
            $button->set('options', "{handler: 'iframe', size: {x: 600, y: 400}}");
            
           // if (!$mainframe->isAdmin()) {
            //    $button = null;
           // }
            return $button;
        }
    3. Następnie w pliku components/com_phocagallery/phocagallery.php w linii 57 (na końcu) dodajemy ten kod:
    Kod:
    phocagalleryimport('phocagallery.file.filethumbnail');
    
    phocagalleryimport('phocagallery.file.fileupload');
    
    phocagalleryimport('phocagallery.render.renderadmin');
    
    phocagalleryimport('phocagallery.text.text');
    
    phocagalleryimport('phocagallery.render.renderprocess');
    4.W pliku components/com_phocagallery/models/phocagallerylinkimg.php w linii 15 zmieniamy PhocaGalleryCpModelPhocaGalleryLinkImg na PhocaGalleryModelPhocaGalleryLinkImg (usuwamy Cp)

    5.W pliku com_phocagallery/views/phocagallerylinks/view.html.php w linii 14 zmieniamy phocaGalleryCpViewphocaGalleryLinks na phocaGalleryViewphocaGalleryLinks (usuwamy Cp)

    6.
    W pliku com_phocagallery/views/phocagallerylinkimg/view.html.php w linii 15 zamieniamy phocaGalleryCpViewphocaGalleryLinkImg na phocaGalleryViewphocaGalleryLinkImg (usuwamy Cp)

    7.W pliku components/com_phocagallery/views/phocagallerylinkcats/view.html.php w linii 14 zaminiamy phocaGalleryCpViewphocaGalleryLinkCats na phocaGalleryViewphocaGalleryLinkCats (usuwamy Cp)

    Po tych operacjach przycisk powinien pojawić się i działać poprawnie. Przynajmniej u mnie tak jest

  5. #4
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Hmmmm,
    mogę tylko powiedzieć, że zanim podam modyfikację kodu testuję ją u siebie. Jeśli jest inaczej - piszę o tym.
    Te działania na pozostałych plikach to zastępstwo tego, co robi wpis:
    if (!$mainframe->isAdmin()){
    $link = 'administrator/index.php?option=com_phocagallery&view=phocaga llerylinks&tmpl=component&e_name='.$name;
    }
    podany w mojej modyfikacji.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    15-02-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    11

    Domyślny

    Widocznie testując byłaś zalogowana na zapleczu, dzięki temu gdy przeniosło cię na zaplecze administracyjne wszystko wyświetliło się poprawnie. Twój kod przenosił na zaplecze administracyjne przez co normalny użytkownik nie mógł korzystać z dodawania grafiki (w okienku zamiast strony wyboru grafiki pokazywała się strona logowania na zaplecze). Też to testowałem

  7. #6

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    08-10-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chciałbym ten problem ugryźć z drugiej strony - mówię dalej o panelach użytkownika: zamiast dołączać do artykułu (gdzie użytkownik dysponuje pełnym edytorem html) galerię phoca chciałbym rozszerzyć formularz służący do dodawania opisu kategorii w galerii phoca. W galerii phoca w panelu użytkownika standardowo użytkownik w polu typu textarea nie ma żadnego edytora - chciałbym udostępnić mu tutaj najprostszy edytor html. Jak to zrobić w najprostszy sposób? Wystarczyłyby mi tam najprostsze opcje do formatowania tekstu.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    01-10-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    wszystko niby pieknie ladnie.. przycisk widac ale jak chce wybrac typ: np kategorie zeby dodało to już jest 500 - Widok nie został znaleziony [name, type, prefix]: phocagallery,html,phocagalleryView wszystko zrobione dokladnie tak jak jest wyżej podane sprawdzone 2 razy... ma ktoś jakiś pomysł?

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    23-10-2011
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja mam ten sam problem tylko roznica jest taka, ze "ma problemów z wrzucaniem zdjęć do Phoca Gallery. Pod edytorem artykułu powinien znajdować się przycisk dodawania zdjęć z Phoca Gallery. Gdy tworzę artykuł na zapleczu administracyjnym to brak przycisku Phoca gallery.
    Szukalem rozwiazania, bylem na stronie phoca, sciagnalem buttona i w tedy calkiem sie zawiesza zaplecze administracyjne. Moze chodzi o to ze mam najnowsza wersje joomla 1.7.2 ?

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2011
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez fontos Zobacz wiadomość
    Ja mam ten sam problem tylko roznica jest taka, ze "ma problemów z wrzucaniem zdjęć do Phoca Gallery. Pod edytorem artykułu powinien znajdować się przycisk dodawania zdjęć z Phoca Gallery. Gdy tworzę artykuł na zapleczu administracyjnym to brak przycisku Phoca gallery.
    Szukalem rozwiazania, bylem na stronie phoca, sciagnalem buttona i w tedy calkiem sie zawiesza zaplecze administracyjne. Moze chodzi o to ze mam najnowsza wersje joomla 1.7.2 ?
    Mam też taki problem nie pojawił sie pod edytorem przycisk dodawania zdjęć mam zainstalowane
    Phoca Gallery Plugin Przycisk a przycisku nie ma


Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •