php5
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: php5

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-09-2008
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny php5

    Witam,

    do niedawna strona postawiona była na serwerze zawierającym php4 i IIS i wszystko działało jak należy. Obecnie serwer został zmieniony i zainstalowano na nim IIS 6 i php5. Po imporcie nie były widoczne artykuły, które w zapleczy istniały (więc nie zgubiły się po drodze). Doczytałem gdzieś na forum, php5 inaczej rozumie taki zapis &$access i najlepiej zmienić na $access tak też zrobiłem ze wszystkimi komendami w pliku content.php i contenet.html.php.
    Teraz artykuły i kategorie (bo ich też nie było) są widoczne, ale moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób aby zmienić to we wszystkich plikach i czy joomla jest dost. do php5 bo zmiana w każdym pliku w każdym module to trochę mija się z celem (czasochłonne).
    Używam
    Joomla 1.0.15 +JAL

    pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    Joomla serii 1.0. może mieć problemy z nowymi wersjami PHP.
    Dlaczego jeszcze nie wykonałeś aktualizacji do serii 1.5?
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-09-2008
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    No świetna uwaga.

    Cytat Wysłane przez keran Zobacz wiadomość
    Joomla serii 1.0. może mieć problemy z nowymi wersjami PHP.
    gdyby nie miała nie pisałbym o tym.

    Cytat Wysłane przez keran Zobacz wiadomość
    Dlaczego jeszcze nie wykonałeś aktualizacji do serii 1.5?
    Genialna rada... dlaczego sam na nią nie wpadłem

    "lepsze jest wrogiem dobrego"

    Skoro strona od prawie 2 lat ze spokojem śmiga dobrze i nie było problemu to po co miałem cokolwiek aktualizować. Przerzucanie wszystkich tabel treści dodanych plików... nie dziękuję to ja już wole poklikać w komponentach.
    A odpowiedź Keran'a jest w stylu: "nie wiem jak poradzić ale napisze coś żeby brzmiało mądrze"

    Prosiłbym o jednoznaczną odpowiedź czy jest jakiś sposób na uratowanie tej strony na 1.0.15 czy nie...

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    Takiś mądry to sobie sam pomagaj. Aktualizacje mógłbyś wykonać chociażby ze względów bezpieczeństwa ale po co skoro 'śmiga' i jak śmiga to właśnie mamy przykład w tym temacie a Twoje lenistwo osiągnęło taki poziom, że potrafisz tylko użytkowników forum zadręczać swoim problemem w nadziei, że ktoś go łaskawie rozwiąże za Ciebie.
    I przede wszystkim dlaczego się mnie czepiasz? Teraz to już na pewno Ci nie pomogę. Zadałem proste pytania, bo gdybyś miał mniejszą witrynę to mógłbyś rozpatrzyć migrację do nowej wersji zamiast dłubać w kodzie, co może Ci równiez zająć duuużo czasu a poradę mogłeś otrzymywać w następnych postach. No ale cóż, najlepiej kogoś zbesztać i zostać z problemem. Gratulacje!
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-09-2008
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Trochę krytyki i się burzymy...
    O ile dobrze pamiętam to nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
    Jakoś na innych forach ludzie potrafią odpowiedzieć rzeczowo... a tu dostaniesz odpowiedź na pytanie pytaniem... albo:
    ja: mam problem z...
    odp.: wiesz co?.?.?.? masz problem z...

    ja jak nie wiem to się nie wypowiadam... a nie prowadzę nic nie znaczące wywody...

    Przykro mi keran jeśli Cię to obruszyło ale do tej pory na tym forum ani razu nie uzyskałem jasnej rzeczowej odpowiedzi... padło na Ciebie bo moja irytacja sięgnęła zenitu.
    Co do mojego lenistwa to jest ono przeogromne... dlatego już w I-ym poście podsunąłem gotowe (tymczasowe) rozwiązanie.



    Jeśli ktoś znalazł lepszy sposób niż przesiadka na joomla 1.5 (wolę już stworzyć stronę w asp.net - polecam) i moją propozycje to chętnie wysłucham rzeczowej dyskusji.


    pozdrawiam walczących do końca

    Gregoire

    "reinstalacja systemu to poraszka"

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    No jak mam się nie burzyć jak się mnie uczepiłeś bez powodu a teraz to już Ci się całe forum nie podoba, joomla ci sie nie podoba, php nawet ci się nie podoba. Idź odejdź, dłub sobie gdzieś w tym asp...

    do adminów: użytkownik nie jest chyba zainteresowany pomocą z naszej strony, sugeruję umieścić temat w koszu.
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  8. #7
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Witam,

    Błędem jest, że użytkownik nie zwrócił uwagi na fakt podniesienia wersji PHP, co spowodowało błędy w pracy Joomla 1.0.x. Każdy administrator powinien dokładniej analizować takie czynności.

    Przykro mi keran jeśli Cię to obruszyło ale do tej pory na tym forum ani razu nie uzyskałem jasnej rzeczowej odpowiedzi... padło na Ciebie bo moja irytacja sięgnęła zenitu.
    Nie broniąc @Keran'a - Twoja irytacja dotycząca czego ? To nie my zmieniliśmy Ci wersję PHP - jeszcze raz powtórzę; przed takimi zmianami TRZEBA upewnić się, że zmiany nie spowodują usterek w witrynach, które znajdują się na serwerze.

    Jeśli ktoś znalazł lepszy sposób niż przesiadka na joomla 1.5
    Tutaj wracam do sedna sprawy: @Gregoire ma problem, który tak czy inaczej jakoś musi rozwiązać. Usuwanie wątku niczemu nie służy ponieważ nie tylko on może spotkać się z takim problemem ..

    Reasumując - nie dyskutujcie, bo niczemu to nie służy. @Gregoire - musisz uzbroić się w cierpliwość, forum to nie płatny helpdesk, który odpowie natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o problemie. Jeśli ktoś miał podobny problem na pewno się odezwie i pomoże - jednak wymaga to czasu.

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    ok, dzięki trzepiz - z mojej strony zakończyłem dyskusję w tym wątku.
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-09-2008
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    do trzepiz:

    Oczywiście nie mam do nikogo pretensji z forum, że zmieniono mi php.
    Ale do sposobu odpowiedzi na pytania! Łatwo jest wysadzić wszystko w powietrze i zacząć od początku ale chyba nie o to chodzi. A taką poradę otrzymałem (tak interpretuje takie porady).

    Na tym forum napisałem kilka postów z pytaniami i jak tylko sam znalazłem odpowiedź to od razu ją umieszczałem (można przejrzeć moje wpisy) aby pomóc komuś innemu. I tak samo będzie w tym przypadku jeśli mi się uda to
    obejść.

    Nie mniej może znajdzie się ktoś kto to rozwiąże.

    dziękuję za podtrzymanie tematu

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    przepraszam ale jednak się wtrącę..
    Cytat Wysłane przez Gregoire Zobacz wiadomość
    do trzepiz:

    Oczywiście nie mam do nikogo pretensji z forum, że zmieniono mi php.
    Ale do sposobu odpowiedzi na pytania! Łatwo jest wysadzić wszystko w powietrze i zacząć od początku ale chyba nie o to chodzi. A taką poradę otrzymałem (tak interpretuje takie porady).
    ...
    muszę sprostować, nie udzieliłem Ci odpowiedzi a jedynie chciałem dodatkowo dopytać ale musiałeś to nad interpretować i przy okazji mnie obrazić zamiast wykazać się nieco cierpliwością aby rozwiązać swój problem, na czym Ci jak widać zależy.

    Dla tych, którzy koniecznie chcą przerabiać skrypty php4 do php5 -> (oficjalny podręcznik migracji - j. ang.)
    Ostanio edytowane przez keran : 29-01-2010 17:56
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •