Zmiana systemu/serwera i kopiowanie artykułów
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Zmiana systemu/serwera i kopiowanie artykułów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    30-01-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny [Solved] Zmiana systemu/serwera i kopiowanie artykułów

    Witam,

    Dotychczas używałem Joomli poprzez WebServ na MS Windows. Po instalacji Linuksa, zainstalowałem wszystko ręcznie. Apache, MySQL, PHP itd. Ponownie zainstalowałem także Joomlę. Teraz moje pytanie: Co mam zrobić, aby strona wyglądała tak samo na serwerze Linuksowym?

    Próbowałem kopiować pliki jos_ do katalogu z utworzoną bazą danych, próbowałem podmieniać pliki w /adres do strony/joomla, ale nie uzyskałem pożądanego efektu. Dodam, że dysponuję plikami po instalacji i konfiguracji witryny z Windowsa oraz plikami bazy danych (mam dostęp do całej partycji windowsowej).

    Przepraszam za mój niski poziom wiedzy, ale zapewniam, że szukałem informacji i próbowałem zrobić to na własną rękę, jednak zostałem pokonany. Proszę was o pomoc/wskazówki.

    Pozdrawiam!
    Ostanio edytowane przez zboj87 : 01-02-2010 00:27

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    MSW posiada IIS, który obsługuje php.

    Pliki jos_ ?

    Wyglądał tak samo czyli jak?
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    30-01-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, MSW posiada IIS, lecz napisałem, że korzystałem z paczki WebServ, a ta korzysta z Apache.

    W każdym razie problem udało się rozwiązać. Trzeba było utworzyć nową bazę danych, wkleić do niej wszystkie pliki jos_ (domyślne w bazie joomli) oraz podmienić strukturę katalogów w głównym folderze Joomli.

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zboj87 Zobacz wiadomość
    Tak, MSW posiada IIS, lecz napisałem, że korzystałem z paczki WebServ, a ta korzysta z Apache.
    Ciekawe jak sprawi się Twój WebServ przy próbie instalacji rozszerzeń. Co prawda jest trochę młodszy od brodacza (Krasnal), ale nie wiele. Był już tu nie jeden post z problemami powodowanymi przez ten "super" serwer.

    Nie jest dla Ciebie ważna data ostatniej aktualizacji instalowanego softu?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    30-01-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Ciekawe jak sprawi się Twój WebServ przy próbie instalacji rozszerzeń. Co prawda jest trochę młodszy od brodacza (Krasnal), ale nie wiele. Był już tu nie jeden post z problemami powodowanymi przez ten "super" serwer.

    Nie jest dla Ciebie ważna data ostatniej aktualizacji instalowanego softu?
    Dlatego zrezygnowałem z tego oprogramowania i postawiłem Linuksa. Osobno zainstalowałem wszystkie najnowsze paczki (Apache2, MySQL, PHP5, phpMYAdmin, phpMySQL, proFTPd) i je ręcznie skonfigurowałem. Przeniosłem Joomlę z MS Windows na Linux i wszystko już śmiga, jak należy.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •