Cuda jakieś ...
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Cuda jakieś ...

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny Cuda jakieś ...

    Zainstalowałem sobie komponent i moduł ArtBanners 2 PL. Zainstalowałem go tylko celem wypróbowania, zresztą szybko doszedłem do wniosku, że standardowy komponent Bannery w zupełności mi wystarczy. Po usunięciu ArtBanner stało się jednak coś dziwnego. "Rozsunął się" w pionie napis ADVERTISEMENT oraz ikonki PDF PRINT EMAIL (ok. 4 piksele w pionie). W dodatku dzieje się to w jakiś dziwny sposób. W czasie ładowania strony wszystko jest ok - napisy rozsuwają się dopiero po zakończeniu ładowania strony. Zupełnie nie mam koncepcji co mogło się stać... W desperacji usunąłem też komponent Bannery, którego nijak nie mogę nigdzie znaleźć... :confused:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Już się wyjaśniło Problem był we wtyczce "poprawiającej wyświetlanie obrazków w formacie PNG" - przypadkowo w międzyczasie ją doinstalowałem. Jej wyłączenie załatwiło problem

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    ... ale nadal nie wiem, gdzie można pobrać standardowy komponent wyświetlający bannery

  5. #4

    Domyślny

    Ja na Twoim miejscu wrócił bym do ArtBanner. Jest lepiej konfigurowalny. Za jego pomocą możesz wyświetlać jednocześnie kilka banerów w różnych miejscach strony, czego nie udało mi się zrobić przy pomocy standardowego komponentu. Mam tu na myśli reklamy google (baner, wieżowiec i stopka)
    Pozdrawiam, kg

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    182
    Punkty
    122

    Domyślny

    Rozpakuj joomla u siebie na dysku - poszukaj komponentu banners i skopiuj odpowienie katalogi na serwer (component i modul).

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez fanti
    Rozpakuj joomla u siebie na dysku - poszukaj komponentu banners i skopiuj odpowienie katalogi na serwer (component i modul).
    Próbowałem, ale niestety w panelu admina komponent jest niewidoczny

  8. #7
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    jak usunales mod_banner to zobacz moze masz go jeszcze w traszu, jak tak to go przywroc, jak nie to trza bedzie w bazie danych uaktualnic pare wpisow, sa na poczatku w pliku joomla.sql w folderze installation/sql
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dreamhost
    Zainstalowałem sobie komponent i moduł ArtBanners 2 PL. Zainstalowałem go tylko celem wypróbowania, zresztą szybko doszedłem do wniosku, że standardowy komponent Bannery w zupełności mi wystarczy. Po usunięciu ArtBanner stało się jednak coś dziwnego. "Rozsunął się" w pionie napis ADVERTISEMENT oraz ikonki PDF PRINT EMAIL (ok. 4 piksele w pionie). W dodatku dzieje się to w jakiś dziwny sposób. W czasie ładowania strony wszystko jest ok - napisy rozsuwają się dopiero po zakończeniu ładowania strony. Zupełnie nie mam koncepcji co mogło się stać... W desperacji usunąłem też komponent Bannery, którego nijak nie mogę nigdzie znaleźć... :confused:
    ArtBanner jest całkiem fajny, ale nijak nie potrafię go skonfigurować... Przy jakiejkolwiek próbie konfiguracji modułu wyświetla się np. coś takiego:

    Unknown column 'banners' in 'where clause' SQL=SELECT * FROM jos_artbanners WHERE (id IN (banners=1)) AND (('2006-08-09' <= SUBSTRING(publish_down,1,10) OR publish_down = '0000-00-00 00:00:00' ) AND '2006-08-09' >= SUBSTRING(publish_up,1,10) AND ( (reccurtype = 0) OR (reccurtype = 1 AND reccurweekdays LIKE '%3%') ) AND '18:48:04' >= SUBSTRING(publish_up,12) AND ('18:48:04' <= SUBSTRING(publish_down,12) OR SUBSTRING(publish_down,12) = '00:00:00') AND access <= '0' AND state = '1') ORDER BY last_show ASC, msec ASC


    Jeśli nic nie wpiszę, wyświetla się znajomy komunikat (w miejscu gdzie powinien pojawić się banner, który ustawiłem w odpowiednim menu w komponencie):

    Ustaw parametry 'kategorii' lub 'banerów' w Panelu Admina.
    Więcej informacji w pliku readme.txt.

    Wiem, że nie tylko ja mam problem z tym modułem/komponentem

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez josh
    jak usunales mod_banner to zobacz moze masz go jeszcze w traszu, jak tak to go przywroc, jak nie to trza bedzie w bazie danych uaktualnic pare wpisow, sa na poczatku w pliku joomla.sql w folderze installation/sql
    mod_banner to ja mam, ale usunąłem komponent ...

  11. #10
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    a dobrze go zainstalowales?
    bo mi wyglada na to ze nie do konca

    jak sie nie boisz to wyslij mi na pw admina to zerkne

    edit:
    tak na przyszlosc jakby ktos jeszcze mial problem z publikacja banerow w Artbanners,
    nalezy pamietac, zeby ustawic date koncowa wyswietlania banera
    (moze byc dowolna np. na rok do przodu, wazne aby byla ustawiona)

    pozdr
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •