Program partnerski
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Program partnerski

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny Program partnerski

    Czy znacie jakiś moduł/komponent umożliwiający uruchomienie pod Joomlą programu partnerskiego? Niby coś takiego jest planowane dla sklepu VirtueMart, ale obecnie to jeszcze nie działa i znajduje się w bardzo początkowym stadium rozwoju. Może jakieś inne sugestie?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Nie ma raczej czegoś takieg przeca każdy program partnerski się pisze od podstaw, zależy co potrzebujesz. Zainteresuj się z resztą czymś takim jak www.tradedoubler.com tam sie zarejestruj i bierz udzial w już gotowym programach, najlepsza metoda. pozdro
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Znalazłem to co mnie interesuje - http://mamboforge.net/projects/mambaffiliate/ - ale rzecz znajduje się jeszcze na dosyć wczesnym etapie rozwoju. Zarówno w komponencie jak i module są błędy, które uniemożliwiają choćby tylko bliższe przyjrzenie się. A szkoda, gdyż coś takiego bardzo by się przydało...

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    Może nie komponent, ale polecam zerknąć na "iDevAffiliate".
    Sprawdza się bardzo dobrze. Nie wiem jak to jest z VirtueMart, ale do integracji z phpShopem skrypt był przystosowany.

    Szczegóły można znaleźć na stronie: http://www.idevdirect.com/idevaffiliate.php


    I jest tylko jedno ale.... cena 99,99 USD.
    Jednak, jeśli komuś faktycznie potrzebny program partnerski na większą skalę, to warto się zastanowić.
    Robie to co lubie, bo lubie to co robie.
    I niech tak zostanie.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    Fakt idevaffiliate jest płatny ale dość dobry i popularny. Alternatywą dla niego jest też bardzo rozbudowany i nawet polecany przez virtuemart.net komponent VM Affiliate
    Bezpłatna jest Jafilia, która narazie jest w powijakach i nie ma jeszcze wersji dla Joomli 1.5 ale kto ma Joomlę z serii 1.0 może skorzystać. Jafilia w polskiej wersji dla Joomli serii 1.0 dostępna jest pod adresem http://www.jafilia.webwizard.pl, dodam, że od paru dni jest też ponownie dostępna oficjalna strona Jafilii - www.jafilia.com więc możliwe, że projekt znowu ruszy

    EDIT: No i projekt ruszył jest pierwsza 'beta' dla Joomli 1.5
    Ostanio edytowane przez keran : 17-09-2009 11:30
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  7. #6
    Przeglądacz Mauaku awatar
    Dołączył
    12-06-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam problem. Jafilia zaczęła wyrzucać mi błąd - pierwszy raz sie trafiło i już nie przestaje... Co jest dość wytłumaczalne:

    Wypluwa się tu:
    $database->setQuery("SELECT click FROM #__jafilia_config");
    a ku mojemu zdziwieniu - nie ma takiej tabeli w bazie:|

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Działało? Nie działa? Może wysypała się tabela i trzeba ją odtworzyć?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Przeglądacz Mauaku awatar
    Dołączył
    12-06-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem w tym, że nie mogę znaleźć w plikach instalacyjnych składni tej tabeli, a na serwerze roboczym (na którym dawno temu instalowałem VM + Jafiliate i nie ruszałem nic) zauważyłem, że też takiej tabeli nie ma. Odinstalowywałem i instalowałem ponownie również (wraz z wyczyszczeniem wszystkich #__jafiliate...).

    Jedyne miejsce w którym znalazłem konieczność odwołania do tej tabeli jest ten właśnie wiersz (SELECT), co mnie troche zdziwiło - Stworzyłem pustą tabelę z kolumną click i działało. Takie półrozwiązanie oczywiście jest bez sensu na dłuższą metę, jeśli ta tabela faktycznie do czegoś ma służyć.

    Powalcze i zobaczymy.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Możesz liczyć, że się @keran odezwie (ewentualnie poszukaj jego nicka na forum i napisz doń na PW). Możliwe, ze to jakaś pozostałość po niezrealizowanym zamiarze projektanckim.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14
    Witam,

    Przede wszystkim Mauaku jak podajesz jakiś problem to bądź łaskawy napisać jakie wersje oprogramowania masz: Jafilia, Joomla i VirtueMart.

    W wersji 1.0 były tabele z przedrostkiem _jaf_ , w 1.5 są _jafilia_ a nie _jafiliate_

    Co do problemu to jest on wynikiem eksperymentów, zapomniałem wyrzucić to z kodu. Aby to naprawić należy w pliku jafilia.inc.php usunąć linie 38 i 39
    Kod PHP:
    $database->setQuery("SELECT click FROM #__jafilia_config");
    $click $database->loadResult(); 
    Przy okazji dziękuję za zgłoszenie błędu zostanie on poprawiony w wersji stabilnej, która ukarze się w przyszłym miesiącu a informację i link opublikujemy na joomla.pl.
    We wrześniu najprawdopodobniej pojawi się też opis Jafilii na wiki.joomla.pl.
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •