instalacja Joomla 1.5.15 - obsługa ciasteczek
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: instalacja Joomla 1.5.15 - obsługa ciasteczek

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z instalacją Joomla 1.5.15 - obsługa ciasteczek

    Witam serdecznie.
    Próbuję zainstalować Joomla 1.5.15 od dwóch dni i nie mogę przejść pierwszego etapu. Wyskakuje mi informacja:
    Wystąpił błąd:

    Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
    n

    Problem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku.

    Kolega mi nieco pomagał i na trzech przeglądarkach załączał i wyłączał obsługę ciasteczek, do tego na dwóch komputerach i nic to nie pomogło. Dodam, że instalacja wersji 1.5.14 przebiega bez najmniejszego problemu. Problem mam tylko z wersją 1.5.15. Jak mogę ten problem obejść?

    Dodatkowe informacje, to takie, że kasowałam w tym czasie bazę danych i tworzyłam nową, aby wykluczyć ponowną instalację, lecz nawet nie doszłam do etapu wpisywania nazwy bazy... wgrywałam Joomlę 1.5.15 poleconym przez Zwiastuna FileZilla od nowa również już 3 razy i w dodatku etapami, ażeby uniknąć ominięcia jakiegokolwiek pliku, do zupełnie pustego katalogu i bez żadnych innych instalacji na serwerze...

    Z góry dziękuję za pomoc i wydawało by się nie ma prostszej rzeczy, niż instalacja, a jednak nie mogę sobie z nią poradzić z wersją 1.5.15

    Pozdrawiam - CzarCar
    Ostanio edytowane przez czarcar : 08-02-2010 16:35

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Czyli podsumowując masz włączona obsługę ciastek i wgrany pakiet instalacyjny.

    Skorzystaj z pomocnika pisania postów, żeby sprawdzić ustawienia konta, które masz, bo może to być wina hostingu- pomocnik pisania postów.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Albo zainstaluj 1.5.14 (skoro instaluje się bez problemu) i zaktualizuj do 1.5.15 ;)

  5. #4

    Domyślny

    Należy utworzyć katalog tmp bezpośrednio w katalogu, na który przekierowana jest domena, czyli na samej górze drzewa. I musi działać ;)
    Pozdrowionka!!!

  6. #5
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    A jeszcze napisz co za hosting ?

  7. #6

    Domyślny

    Oj przepraszam... Home.pl

    Zainstalowałbym 1.5.14, jednak ta paczka instalacyjna miała być akurat w języku niemieckim, dla potrzeb na terenie Niemiec, więc wolałem mieć dokładną wersję niemiecką, a nie dodawać potem tłumaczenie... Dodatkowo paczki niemieckiej w wersji 1.5.14 nie mogłem znaleźć.
    Przy okazji przepraszam za utworzenie drugiego konta, ale nie chciałem oberwać rózgą za założenie jakiegokolwiek posta typu problem z instalacją...
    Przepraszam!
    Rozwiązaniem jest, jeszcze raz powiem, utworzenie katalogu tmp na samej gorze drzewa, dla danej domeny. W moim przypadku sytuacja dotyczy hostingu Home.pl.
    Ostanio edytowane przez Ciupaga : 08-02-2010 20:34

  8. #7
    Nowicjusz Truskawkowy_Baron awatar
    Dołączył
    25-01-2010
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja osobiście nie rozumiem jednego. Mianowicie założenia katalogu tmp. Dajmy na to instaluje joomle w głównym katalogu nie majac tam folderu tmp, ale przeciez ten katalog jest juz razem w paczce z joomla i po wgraniu plikow joomli mamy go na serwerze...

  9. #8

    Domyślny

    W tym wypadku najprawdopodobniej instalacja przeszła by Ci bez problemu, jednak w moim przypadku na jednym serwerze mam dwie domeny i każda z nich jest przekierowana na inny podkatalog - katalog Domena1 oraz katalog Domena2.
    Następnie każdy katalog domeny ma w sobie podkatalog z instalacją Jommla! - powiedzmy

    root_serwera/Domena2/katalogJoomli_jezyk-niemiecki

    a mianowicie dlatego, gdyż powyżej funkcjonuje strona w html
    - takie rozwiązanie jest mi wygodne (robot.txt blokuje indeksowanie całego katalogu z joomla!)

    W ten oto sposób nie miałem katalogu tmp w miejscu:
    Domena2/tmp
    tylko w:
    Domena2/katalogJoomli_jezyk-niemiecki/tmp

    - musiałem go zatem utworzyć i wszystko przeszło gładziutko !
    Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez Ciupaga : 08-02-2010 20:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •