Zatwierdzanie artykułów
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Zatwierdzanie artykułów

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-08-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny Zatwierdzanie artykułów

    Hej,

    Walczę obecnie z nowym projektem opartym na Joomli. Chciałbym dać możliwość tworzenia nowych artykułów zarejestrowanym użytkownikom, tak aby to społeczność tworzyła content, a nie tylko administratorzy. Jednak z racji bezpieczeństwa, chciałbym mieć nad tymi treściami pełną kontrolę, tzn. żeby dodawane artykuły były widoczne dopiero po mojej akceptacji. Czy takie rozwiązanie jest możliwe do uzyskania w Joomli?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    06-09-2009
    Wpisy
    226
    Punkty
    14

    Domyślny

    Wpisz w wyszukiwarce forum wdsubmit

  4. #3
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    Przecież tak jest domyślnie - przynajmniej jak publikujący jest w grupie 'Autor'

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Masz 2 wyjścia:
    1. Nadać wszystkim uprawnienia Author
    2. Skorzystać z podpowiedzi @szoszon1, ale ostatnio znalazłem mały problem w komponencie wd_submit. Źle w nim działa opcja wstawiania obrazów za pomocą funkcji edytora. Prawidłowo można w nim wstawić jedynie 1 obrazek do części wprowadzającej i 1 do części głównej artykułu. Być może jest to spowodowane moimi niewłaściwymi ustawieniami, ale w chwili obecnej zrezygnowałem z używania wd_submit.

    Przypomniałem sobie o artykule @Pefika - Internauto wyślij artykuł do Joomla! w którym autor opisywał inny, bezpłatny wówczas komponent JE Story Submit. W czasie publikacji tego artykułu wspomniany komponent był bezpłatnie udostępniany, obecnie został z lekka "podrasowany" i już kosztuje 15$, niestety. Na szczęście udało mi się wcześniej pobrać bezpłatną wersję, do której dodałem sobie polski interfejs na stronie frontowej. Komponent ten umożliwia osadzanie grafiki za pomocą opcji dostępnych w używanym edytorze.
    Jest tylko jeden problem natury prawno-etycznej, a mianowicie to, czy można tu mówić i ewentualnie podawać link do pliku instalacyjnego komponentu, który nie jest już dostępny na stronie producenta?

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    06-09-2009
    Wpisy
    226
    Punkty
    14

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Źle w nim działa opcja wstawiania obrazów za pomocą funkcji edytora. Prawidłowo można w nim wstawić jedynie 1 obrazek do części wprowadzającej i 1 do części głównej artykułu. Być może jest to spowodowane moimi niewłaściwymi ustawieniami, ale w chwili obecnej zrezygnowałem z używania wd_submit.
    U mnie też nie działa prawidłowo wstawianie obrazka bezpośrednio do artykułu.
    Przy redagowaniu artykułu od strony frontowej wszystko wygląda w porządku , ale po wysłaniu artykułu do zatwierdzenia , otwierając go już potem w panelu admina , niema tego obrazka , zostaje tylko nazwa obrazka .jpg i tekst który był zamieszczony w artykule.
    Niestety nie mogę sobie z tym poradzić ....

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Wd_submit wstawia obrazki poprawnie tylko w swojej "firmowej" opcji. Gdy chce się osadzać grafiki sposobami dostępnymi w używanym edytorze wówczas obrazki lądują w katalogu images/stories/user z nowymi, dziwacznymi nazwami i bez prawidłowego formatu.
    Z tego powodu zniechęciłem się do poszukiwań rozwiązania tego problemu, mając "na podorędziu" inny, podobny i dobrze działający komponent.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    06-09-2009
    Wpisy
    226
    Punkty
    14

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Z tego powodu zniechęciłem się do poszukiwań rozwiązania tego problemu, mając "na podorędziu" inny, podobny i dobrze działający komponent.
    @alex51 podaj proszę nazwę alternatywnego komponentu :blush:

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Podałem Ci tą informację na PW, choć wcześniej cytowałem artykuł @Pefika, w którym też jest ta informacja.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-08-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dzisiaj poczytam jeszcze o tych dodatkach i zobaczę, czy tego szukałem.

    Napisaliście również, że artykuły dodawane przez grupę Author są domyślnie moderowane. Czy mogę w takim razie zmienić ustawienia grup w taki sposób, żeby po rejestracji użytkownik był automatycznie przypisywany do Author a nie Registered?

  11. #10
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    To już są podstawy Joomla. Wystarczy wejść w PA (panel administratora)=>Konfiguracja=>System=>zakładka Użytkownicy=>Przypisz do grupy=>wybierz Autor. Takim sposobem każdy nowo zarejestrowany na starcie otrzyma status autora.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. CB - zatwierdzanie artykułów przez admina
    przez tix na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-02-2010, 10:01
  2. MyContent+zatwierdzanie artykułów przez admina
    przez Jagna na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 14-05-2008, 18:23
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-04-2008, 11:19
  4. Automatyczne zatwierdzanie artykułów
    przez pluto na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-01-2008, 00:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •