Potrzebuję moduł widoczny tylko po wejściu w konkretne menu
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Potrzebuję moduł widoczny tylko po wejściu w konkretne menu

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    20-11-2006
    Wpisy
    163
    Punkty
    16

    Domyślny Potrzebuję moduł widoczny tylko po wejściu w konkretne menu

    Witam, nie pamiętam jak to się robiło, chodzi mi o to, żeby moduł współpracujący z komponentem (katalog produktów) był niewidoczny (u mnie konkretnie w lewym panelu), chyba że ktoś wybierze w menu akurat wejście w ten komponent. Używam DJ Catalog i mam taki nieciekawy objaw, że kiedy odpalam w menu komponent DJ Catalog, to na dole mam elegancko paginację w katalogu, a jeśli wchodzę do tegoż katalogu bezpośrednio klikając jakąś kategorię w module wyświetlanym w lewym panelu, to tej paginacji nie ma. No i sobie wymyśliłem, że jak nie można tego ustawić z poziomu DJ Catalog, to może nie wyświetlać modułu do momentu aż się nie kliknie w menu uruchamiające komponent. Możecie wspomóc kolegę ? Serdecznie pozdrawiam :-)
    Lepiej mniej, ale lepiej

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    Witaj,

    nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój problem, ale jeśli tak, to tutaj jest na to odpowiedź

    http://wiki.joomla.pl/Screen.modules...o_pozycji_menu
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    20-11-2006
    Wpisy
    163
    Punkty
    16

    Domyślny Tak to już robiłem

    Tak już robiłem, ale niestety nie działa (nie mam żadnej zmiany w zachowaniu modułu, dalej wyświetlany jest cały czas):

    http://niki.art.pl/djcat.gif

    No i trochę zgłupiałem. Mam to postawione na J 1.5.11 w wersji spolszczonej, o ile to ma znaczenie.

    ---------------------

    [Dodano]

    Już doszedłem... konfigurowałem nie ten moduł, przepraszam za zawracanie głowy. Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez yogi009 : 09-02-2010 11:04
    Lepiej mniej, ale lepiej

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Obecnie jest wersja 1.5.15, polecam na dobry początek zrobić aktualizację.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Bywalec Raveren awatar
    Dołączył
    06-12-2008
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    185
    Punkty
    22

    Domyślny

    A po co zaznaczyłeś "Top Menu" i "UserMenu". Zaznacz tylko KATALOG i będziesz miał to o co Ci chodzi.

  7. #6
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    @Raveren, praca domowa, wejdź w ustawienia jakiegokolwiek modułu i zobacz jak wygląda ta lista.

    @yogi009, nie masz podwójnego tego modułu? nie kopiowałeś przypadkiem? wyczyść może pamięć podręczną i przedawnione pliki, menu Narzędzia.
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  8. #7
    Bywalec Raveren awatar
    Dołączył
    06-12-2008
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    185
    Punkty
    22

    Domyślny

    chodzi mi o to, żeby moduł współpracujący z komponentem (katalog produktów) był niewidoczny (u mnie konkretnie w lewym panelu), chyba że ktoś wybierze w menu akurat wejście w ten komponent.
    Przecież o to pytał!

    Właśnie to zrobiłem na szablonie JApurity. Wybrałem w definicji modułu "Menu selection" - KATALOG ( tak nazwałem komponent w menu głównym) Do modułu ustawiłem parametr Layout na Tables i Expand Categories na Yes. Zdefiniowałem dwa produkty. I mam efekt który yogi009 chce uzyskać .Chyba ze źle go rozumiem? Może to jednak wina szablonu.
    ---
    Zająłem się sprawdzaniem i instalacją komponentu do celów testowych a w międzyczasie okazało się, że yogi009 pomylił moduły
    PS - do yogi009
    Nie tyle "praca domowa" co ustawienia mojego systemu. Przy klasycznym pulpicie i wyłączonych bajerach graficznych panel administratora w tym module wygląda zdecydowanie inaczej. To co u Ciebie jest podświetlone w 3 miejscach - u mnie tylko w jednym. Stąd taki był mój post. A że nie pomyślałem co to za pozycje - przyznaję moja wina. Mimo wszystko nie zakładaj od razu że nie mam pojęcia o czym piszę bo sam popełniłeś równie szkolny błąd. :cool:
    Ostanio edytowane przez Raveren : 09-02-2010 16:36

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    20-11-2006
    Wpisy
    163
    Punkty
    16

    Domyślny

    Panowie, już rozwiązałem ten problem, napisałem o tym wyżej :-) Okazało się, że obrabiam nie ten moduł, DJ Catalog ma ich trzy i nazwa mnie zmyliła. @Raveren - dzięki za dobre chęci, ale rzeczywiście praca domowa do odrobienia :-) Pozdrawiam serdecznie :-)
    Lepiej mniej, ale lepiej

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-01-2009, 13:55
  2. Boje z layami - Moduł widoczny tylko na jednej podstronie
    przez tom3k na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-03-2007, 22:02
  3. [pytanie] text widoczny tylko dla miezalogowanych
    przez keicaM na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-04-2006, 19:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •