AiContactSafe nie można nadpisać plików językowych
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: AiContactSafe nie można nadpisać plików językowych

  1. #1
    Nowicjusz tellos awatar
    Dołączył
    29-10-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    AiContactSafe nie można nadpisać plików językowych

    Przy opisie spolszczonej wersji aiconractsafe istnieje sugestia aby nadpisać pliki językowe na serwerze. Niestety, chociaż mam pełny dostep do serwera (serwery.pl), nie da się nadpisać tych plików ani zmienic chmod. Następuje odmowa wykonania operacji. Od admina z serwery.pl otrzymałem poniższy tekst. Ze względu na to, ze nie znalazlem osob, ktore zglaszylyby ten problem, moze rozwiazanie jest proste, ale dla mnie nie jest proste. Proszę o pomoc.

    > Sugeruję zwrócenie się do twórców w tego oprogramowania w celu zmiany umask
    > dla
    > nowo utworzonych plików.
    > W chwili obecnej problemem jest właściciel oraz prawa dla tego pliku. Proszę o
    > nawiązanie połączenia podczas ssh i porównanie uprawnień dla plików katalogów
    > poleceniem ls -lan .
    >
    > Sugeruję odpowiednie ustawienie umask dla nowo tworzonych katalogów/plików z
    > rwx
    > dla innych.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    to poproś tego admina żeby zmienił Ci umask , bo jakoś nie wyczytałem w ich ofercie że dają konta shell

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    sprobuj usunac recznie te pliki, i wgrac na nowo z paczki jezykowej l(ang_pl-PL_aiContactSafe_2_0_8)
    zrob najpierw kopie katalogow z formularzem, i probe, czy da sie wykasowac plik i wgrac nowy..a jak sie da...jakie dostaje chmod-y

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Hmmm. Brzmi uczenie i przekonująco. Tylko niewiele ma wspólnego z samym rozszerzeniem.
    Owszem, problemem jest właściciel i prawa do plików, ale problem wynika z konfiguracji serwera, a nie ze skryptu. Ale może ja się na tym zupełnie nie znam...

    PS Nie mam na razie czasu na poprawienie plików językowych, a trochę i to istotnych poprawek wymagają. Bo rozwiązaniem dla Cię byłoby zapewne przygotowanie paczki instalacyjnej razem z plikami językowymi. Spróbuj to zrobić sam, trudne nie jest - w pliku deskryptora (xml) komponentu należy dopisać wiersze lokalizujące pliki językowe w pakiecie instalacyjnym i po zainstalowaniu. Oczywiście - pliki trzeba dodać do pakietu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    dopóki nie zmieni umask to nic nie zrobi z tymi plikami skasować też się nie dadzą (no chyba że się mylę)

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    nie bede sie sprzeczal...bo tez sie nie znam na ustawieniach serwerow...ale napisalem tak, bo z mojego skromnego doswiadczenia wiem ze takie sztuczki czasami sie udawaly...

    a jesli nie....to moze zadziala to:
    rozpakuj plik zip komopnentu, podmien tam pliki jezykowe na komputerze lokalnym ( w aicontactsafe.xml masz juz zdefiniowany plik pl) i spakuj spowrotem...
    pozniej odinstaluj z serwera komponent formularza i zainstaluj to co przygotowales wczesniej...

    edit:
    w zwiazku z nastepna wypowiedzia zwiastuna...chodzilo oczywiscie o instalator joomla...zapomnij o ftp-ie...mozesz tez doinstalowac extplorer
    Ostanio edytowane przez big_krzysiek : 20-02-2010 12:59

  8. #7
    Nowicjusz tellos awatar
    Dołączył
    29-10-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Próbowałem skasować pliki, ale dostaje informacje o dmowie. Spróbuje wgrac na serwerze lokalnym i zainstalowac jeszcze raz. Dziękuje.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Odinstaluj instalatorem Joomla! a nie usuwaj przez FTP
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    nie odinstaluje w sensie odinstaluje ale nie wszystkie pliki się skasują , to dla Admina 5 sec. roboty jedno polecenie z konsoli więc nie ma co tracić czasu tylko pisać do Admina, no chyba że jest dostęp via shell (nie znam hostingu) to w takim układzie samemu można. Można jeszcze zastosować sztuczkę z plikiem php tak jak to jest np: na home.pl
    ze w pliku piszę się polecenia shell'owe i później wykonuje się z poziomu przeglądarki podam przykłąľd odnośnie home.pl (może komuś się przyda) ;)
    W celu rozpakowania pliku skompresowanego mozna skorzystac ze skryptu php.
    W takim celu prosze stworzyc plik .php (przykladowo rozpakowanie.php), w ktorym prosze wpisac fragment kodu:
    jesli plik ma rozszerzenie .tar.gz:
    <?php
    system ("/bin/tar zxvfp nazwa_pliku.tar.gz");
    ?>
    lub jesi plik ma rozszerzenie .zip:
    <?php
    system ("/bin/unzip -o nazwa_pliku.zip");
    ?>
    lub tez
    <?php
    system ("/bin/unzip -o nazwa_pliku.zip -d folder_docelowy");
    ?>

  11. #10
    Nowicjusz tellos awatar
    Dołączył
    29-10-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po rozpakowaniu plików językowych mam katalogi: administrator, components i language. Po rozpakowaniu komponentu mam katalogi: admin, component, media i sql. Np katalog languages występuje zarówno w admin jak i w component. Nie wiem gdzie nadpisać poszczególne pliki. Jesli bym wgrywal na serwer roboczy, to sciezki sa bardzo dobrze pokazane, ale w przypadku komponentu na serwerze lokalnym nie wiem co i gdzie nadpisać. Proszę o wskazówkę. Dziękuję.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. aiContactSafe i załączanie plików
    przez sfin44 na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 25-06-2015, 10:32
  2. instalacja plików językowych
    przez ursa81 na forum Joomfish
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post/autor: 02-04-2009, 10:34
  3. Problem z edycją plików językowych
    przez Przewodniczący na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 20-02-2009, 23:50
  4. Nie można zmieniać plików
    przez CartaginaFOX na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-05-2008, 23:54
  5. [ReMOSitory] nie można pobierać plików mp3
    przez lukaz na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-07-2007, 11:18

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •