flash w header - Strona 2
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 81

Temat: flash w header

  1. #11
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez greggor78 Zobacz wiadomość
    (...)Nie mogę bowiem znaleźć mod_banner żybym mógł go sklonować. (...)
    A więc po kolei:
    Po zalogowaniu na zapleczy należy wejść w Moduły.


    Po wejściu wyszukać taki moduł:


    Po lewej stronie trzeba go zaznaczyć:


    EDIT:
    Jak pisałem post to załączniki otwierały obrazki, dziś faktycznie ich nie widać, więc poprawiam cały post. Ciąg dalszy wywodu i pozostałe obrazki znajdziesz w kontynuacji poniżej.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 23-02-2010 06:33

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety alex51, Twoje załączniki nie działają. Jeśli możesz to spróbuj je przesłać raz jeszcze. Klikając w link poniżej zobaczysz printscreen tego co ja widzę po wejśćiu w moduły: http://www.mzs1.lua.pl/1/aaa.JPG. Klikając w zakładkę "witryna" mam same "mod_menu".
    z góry dziękuję za pomoc

  4. #13
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Ciąg dalszy wyjaśnień w sprawie klonowania modułu mod_banners.

    Następnie znaleźć ikonkę "Kopiuj", widoczna w prawym, górnym narożniku:

    Klikając w tym miejscu klonujemy (kopiujemy) wybrany moduł:

    Należy wejść w edycję (zmień własności modułu) aby ustawić go na wyświetlanie wskazanej kategorii i klienta reklam oraz wybranej pozycji do wyświetlania na stronie.


    Jeżeli nie masz modułu mod_banners, to znaczy, że masz źle zainstalowany system i trzeba brakujący moduł doinstalować ręcznie. Procedura odzyskiwania jest opisana w poście @zwiastuna.
    Cytat Wysłane przez MagicWawa Zobacz wiadomość
    (...)
    Mam cichą nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi, bo ja sam chyba nie bardzo rozumiem, albo się zamotałem już.
    Nie zamotałeś się, tylko dałeś dowód wnikliwości, czego nie omieszkam docenić, dodając Ci zasłużonego "repa". Trochę mi wstyd, że sam nie wpadłem na to, aby w tym miejscu wstawiać kod, skoro już sam banner był widoczny po wybraniu go z dostępnych. Jednak człowiek się musi stale uczyć i dzięki Ci za naukę.
    Tym sposobem rozwiązałeś problem niepełnego wyświetlania animacji bannerów swf, w zastosowaniu modułu mod_banner do ich osadzania.
    Dziękuję w imieniu swoim i piszących posty w tej sprawie kolegów.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 23-02-2010 06:46

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Dziękuję Ci alex51 za to, że mnie trochę doceniłeś. Czasem to się przydaje. Szczególnie wtedy, kiedy człowiek siedzi w domu, szuka pracy i nikt go nie chce zatrudnić.
    Jakoś taki sposób wydawał mi się najprostszy. Może mój tok myślenia był błędny lub pokręcony, ale zanim zacznę zmieniać kod modułu baner, postanowiłem go wykorzystać do celu, do którego jest stworzony. W końcu flash kojarzy mi się z reklamą, reklama kojarzy mi się z banerem (miedzy innymi). Więc jeśli chcesz mieć w nagłówku animację flasz, to wykorzystaj do tego wbudowany moduł banera. Umieść kod flash jako reklamę i opublikuj tę reklamę w pozycji nagłówka pokrywającej cały dotychczasowy nagłówek.
    Nie rozumiem tylko, po co w tym celu kopiować moduł banera? Chyba tylko po to, żeby mieć gdzie umieścić kolejną reklamę, ale już w innej pozycji na stronie.
    Wspomniałeś w którymś z poprzednich postów o module mod_flashmod, ale wydaje mi się, że jest to jakiś dodatkowy moduł, ponieważ nie zdarzyło mi się go spotkać w żadnej standardowej instalacji Joomla.

    greggor78 - prawdopodobnie nie możesz znaleźć mod_banner w zapleczu, bo nie wyświetliłeś wszystkich dostępnych modułów. Zerknij sobie na dół własnego screena i zobacz tam Pokaż: 20 - to jest miejsce, w którym wybierasz ilość wyświetlanych pozycji na liście, przestaw to na 100 i pewnie zobaczysz wszystkie moduły.

    EDIT: Sorki, ale słabo zerknąłem na tego Twojego screena. Pokazałeś na nim moduły zaplecza, a mod_banner jest modułem witryny, więc szukaj go na liście dostępnych modułów witryny.

    Zawsze cieszy mnie to, że uważając się za bardzo początkującego w Joomla i tak mogę komuś pomóc.
    Ostanio edytowane przez MagicWawa : 23-02-2010 10:10

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez MagicWawa Zobacz wiadomość
    EDIT: Sorki, ale słabo zerknąłem na tego Twojego screena. Pokazałeś na nim moduły zaplecza, a mod_banner jest modułem witryny, więc szukaj go na liście dostępnych modułów witryny.
    Sprawdzałem i na zakładce witryna też nie widzę mod_banners. Wszystkim pozycji jest tam 15, żaden filtr nie jest włączony i wszystkie 15 jest typu "mod_mainmenu".

    Zdaje się, że to o czym piszę alex51 dotyczy właśnie mnie i pewnie nie mam zainstalowanego komponentu.
    Muszę się z tym zwrócićdo mojego admina bo strona jest na zewnętrznym serwerze i nei mam dostępu do niej przez phpmyadmin.
    Odezwę się gdy admin doinstaluje mi ten komponent.
    a narazie dziękuję za pomoc
    Ostanio edytowane przez greggor78 : 24-02-2010 02:37

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Skoro nie masz mod_banner jak twierdzisz, to niepotrzebny Ci jest administrator, bo mając dostęp do zaplecza Joomla to Ty jesteś administratorem. Będąc w modułach witryny kliknij zieloną ikonę z plusem "dodaj", wybierz moduł Reklama i utworzysz sobie moduł mod_banner bez pomocy kogokolwiek. Jeśli będziesz czekać, aż ktoś zrobi coś za Ciebie, to możesz się nigdy nie doczekać.

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szczęście już jest blisko...., ale jeszcze jest problem. Zrobiłem tak jak napisał MagicWawa i odpaliłem mod_banners, a potem robilem wszystko według instrukcji alexa_51.
    Wszystko już zadziałało, animację flash widać tylko, że nie zamiast nagłówka (header) tylko pod nim. Próbowałem przełączać na inne pozycje, ale moja animiacja "spaceruje" wtedy po lewym menu lub w "footer". Co zrobiłem źle? Wygląda to obecnei tak jakbym miał 2 naglowki 0 najwyzej jpg, a pod nim swf.
    Proszę więc Was o radę...

  9. #18
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Gdybyś jeszcze podał adres strony do obejrzenia tej sytuacji to pewnie byłoby łatwiej to sprawdzić. Generalnie w takich przypadkach wstawiany plik swf powinien zasłaniać znajdujący się w tej samej pozycji inny obrazek w jpg czy gif.

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    adres to http://www.badminton.gorlice.pl/. Proszę o szybką odpowiedź bo nie chcę by długo była taka niedokończona templatka...
    z góry dziękuję

  11. #20
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Jak dla mnie, to powinieneś umieścić to w pozycji user4, bo ta pozycja jest w nagłówku, ale jak widzę wrzucając tam flasha zakryjesz sobie napis. I wypadałoby powiększyć pozycję user4 do szerokości tego flasha.

    Poza tym wyłącz pokazywanie nazwy tej pozycji, bo głupio wygląda "Kopiuj naglowek".

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Flash header co zrobic?
    przez armin12345 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post/autor: 10-08-2010, 15:00
  2. Sobi2 a header Flash
    przez morphic na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-11-2009, 00:15
  3. Header strony (top) z banerem Flash
    przez Bartek.baran na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-11-2009, 13:15
  4. Inny flash w header na podstronach
    przez Arbak na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 26-05-2006, 15:41
  5. Flash Header w dziwnej templatce
    przez peter_black na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-05-2006, 22:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •