Problem z checked out
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Problem z checked out

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-12-2005
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Problem z checked out

    Nieświadomie (cofnięcie się do poprzedniej strony z panelu Edit) zmieniłem status artykułu przeznaczonego do edycji z edytowalnego na "Checked Out" - pojawiła się żółta kłódka i nie mam dostępu do artykułu. Oczywiście - z poziomu super administratora mogę to odblokować poprzez Sysytem -> Odblokuj wszystkie, ale jeśli użytkownik z uprawnieniami managera odruchowo cofnie się w trakcie edycji to ... kłopot.

    Co zrobić, zeby po wyjściu z pola edycji artykułu poprzez cofnięcie się do poprzedniej strony artykuł nie stawał się "Checked Out"? Gdzie znaleść i wyłączyć funkcję odpowiedzialną za zmianę statusu dostępności artykułu?
    jaro

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Może najpierw się zastanów do czego ta funkcja służy i co konkretnie w związku z nią chcesz tak naprawdę wyłączyć.
    A jak już będziesz wiedział, to pewnie będziesz też wiedział gdzie i jak ... ;)

    BTW: inne osoby niż administratorzy mają (lub powinni mieć) link w Menu użytkownika "Odblokuj moje pozycje". Sprawdź...

  4. #3

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Ja mając taki problem zajrzałem do bazy danych i usunąłem 2 opcje dotyczące checked out w rekordzie-artykule.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale ... pomysł. Zapomniałeś dodać jeszcze, że trzeba pozmieniać kwerendy w skryptach. Jeśli takie mają być "dobre rady", powstrzymaj się od udzielania, bo wpuszczasz ludzi w kanał.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    OK,
    Jarom może nie przeczytał odpowiedzi ...
    może przeczytał, ale nie miał czasu zająć się tym (własnym) tematem ...

    No to dla zainteresowanych tematem proponuję wycieczkę tutaj: http://forum.joomla.org/index.php/topic,24737.0.html

    Nim zaczną w panice grzebać w "bebechach" Joomla! (bazy, pliki *.php, etc.)
    Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •