Joomla Developer Tools

Pokaż wyniki sondy: Czy Joomla Developer Tools wydaje Ci się dobrym pomysłem ?

Głosujących
7. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    4 57.14%
  • Nie

    2 28.57%
  • Nie mam zdania

    1 14.29%
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Joomla Developer Tools

  1. #1
    Przeglądacz f1xer awatar
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    92
    Punkty
    32

    Domyślny Joomla Developer Tools

    Witam, od jakiegoś czasu zamierzałem stworzyć narzędzie przydatne developerom Joomla 1.5.x ( w przyszłości także 1.6). Dziś poczyniłem pierwsze kroki . Zapraszam do przeczytania tego krótkiego artykułu i wyrażenia swojej opinii o pomyśle. Jestem również otwarty na nowe pomysły dotyczące funkcjonalności.

    Link: http://blog.web-man.info/index.php/2...r-tools-start/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Jakoś tego nie widzę, szczerze mówiąc. Jak sobie wyobrażę, że kod generowany przez te narzędzie miałby być takiej jakości jak wygenerowane z użyciem translatora tłumaczenia - to... hmmm... dzięki, nie skorzystam Ale sam pomysł jest ok

  4. #3
    Przeglądacz f1xer awatar
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    92
    Punkty
    32

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Dylek Zobacz wiadomość
    Jakoś tego nie widzę, szczerze mówiąc. Jak sobie wyobrażę, że kod generowany przez te narzędzie miałby być takiej jakości jak wygenerowane z użyciem translatora tłumaczenia - to... hmmm... dzięki, nie skorzystam
    Tego niestety nie rozumiem , chodzi o uproszczenie pracy nad własnymi rozszerzeniami, po prostu wpisuje nazwę modułu uzupełniam dane o autorze, decyduje o tym czy załączyć helper, czy i jakie pliki językowe, definiuję parametry klikam generuj i tworzy mi się paczka zip z pustym modułem, a później to już tylko pisanie własnego kodu modułu. A automatyczne tłumaczenie ma działać tylko na zasadzie opcjonalnej, oczywiście można ręcznie ale jeżeli komuś się śpieszy to zawsze lepiej mieć łamaną polszczyznę niż tylko język powiedzmy rosyjski poza tym frazy w plikach językowych za zwyczaj nie są zbyt skomplikowane i będzie można to w miarę jakoś zrozumieć (przynajmniej mam taką nadzieję).

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Hmmm, rozwiązania wedle powyższego opisu (generowanie szkieletowych skryptów) już istnieją.
    2. Z opisu na stronie można wnioskować, że chcesz budować aplikację do łatwiejszego tworzenia rozszerzeń, potrafiącą "jakieś" polecenia przekładać na kod Joomla! Gdyby tak było, pomysł wart uwagi. Ale czy podołasz? W pojedynkę? Oczywiście, życzę, by się powiodło.
    3. "Polskawy" "ruskawy" czy jakikolwiek goglowaty język nadaje się do tego, by się zorientować, o co chodzi. W tłumaczeniu i rozumieniu etykiet i komunikatów ekranowych, poza najprostszymi i zwykle zrozumiałymi, co najwyżej przeszkadza!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz f1xer awatar
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    92
    Punkty
    32

    Domyślny

    ad 1. Nie widziałem rozwiązania do generowania wielu rodzajów szkieletów, tym bardziej z uwzględnieniem parametrów, plików językowych itd. Poza tym istnienie jakiegoś rozwiązania nie wyklucza możliwości stworzenia projektu konkurencyjnego
    ad 2. W takim razie przepraszam za błąd chodzi o ułatwienie tworzenia rozszerzeń w sensie generowania szkieletu na podstawie dostarczonych danych, wszelkiego rodzaju aplikacje tworzące komponent, raczej nie wchodzą w grę, a to dlatego, że tak jak wspomniałeś jest to strasznie trudno i nie do końca jestem przekonany o słuszności takich rozwiązań, wolę jednak sam pisać kod. A narzędzie przede wszystkim projektuje dla swoich potrzeb, jeżeli ktoś jednak będzie go używał będzie mi niezmiernie miło
    ad 3. W zupełności się zgadzam, niejednokrotnie jednak łatwiej jest poprawić plik polskawy niż np. francuski.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    19-03-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Właśnie takie narzędzia szukam. Ostatnio tworzyłem moduł i nie bardzo wiedziałem jak podpiąć plik języka, no i została tylko polska wersja.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

Podobne tematy

  1. Doświadczony Joomla Developer?
    przez droopy na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 14-03-2006, 22:46
  2. Doświadczony Joomla Developer?
    przez droopy na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 14-03-2006, 12:49

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •