Błąd: sposób wysyłki
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Błąd: sposób wysyłki

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Błąd: sposób wysyłki

    Wyskakuje mi taki komunikat:
    Błąd
    : Proszę wybrać inny sposób wysyłki.
    Co może być przyczyną?

    Pracuje na VirtueMart 1.0.10 i Joomla! 1.0.11 Stable
    Serwer mam na etin.pl
    Sklep jeszcze nie działa można eksperymentować wpisując bzdurne dane pod adresem www.sklep.kozy.net.pl Mam też problem z rejestrowaniem użytkownika ale to odzielny temat

    Ostanio edytowane przez Krzysztof : 20-03-2007 15:57

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-07-2006
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    49
    Punkty
    11

    Domyślny

    mam identyczny problem właśnie i nie wiem jak to obejść.

    Wcześniej używałem php shop i nie miałem żadnych problemów.

    Czyżby najnowsza wersja 1.13a VM była skopana ??

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    A u mnie w VM 1,13a nie pokazuje metody i rodzaju wysyłki w trybie standardowym i cały czas chce aby wybrać metodę przesyłki tylko, że nie ma czego wybierać, mam ustawionych 2 spedytorów i przypisanych do nich stawek wysyłkowych, wagi itp. Jak przełączę na tryb2 w konfiguracji w zamówieniach to wszystko działa, lecz nie podaje kwoty za przesyłkę. Może ktoś wie coś trzeba włączyć czy jak bo nie wierzę, żeby VM 1,13a miał taki duży błąd.
    UPS SCS0.1001.0002UPS SCS0.10030.0003Poczta Polska0.1000.5004Poczta Polska0.5101.0005UPS SCS0.10030.000

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Już u mnie wszędzie działa, waga musi być ustawiona od 0,0 jakakolwiek by to przesyłka nie była, trochę to głupie ale tak musi być ustawione. Ustawienie chocby od 0,1 to metoda wysyłki przestaje działać

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    30-11-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hm na moj rozum wyglada to tak, jesli w spedytorze ustawiles np od 0,1 do 9999 to moze Ci ta metoda nie dzialac ze wzgledu iz towar jaki dodales moze nie miec wagi, jezeli jego waga jest zero a metoda zaczyna sie od 0,1 to nie zadziala.

    Towar w tym przypadku musi wazyc =>0,1.

    Jezeli wpiszesz zero w spedytorze to w towarze jaka wage nie wpiszesz zadziala, no chyba ze wykroczysz poza gorna granice.

    Nie testowalem tego, ale tak mi sie wydaje po analizie.


    Pozdrawiam,

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-06-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    A ja mam taki problem:
    1) na localhoscie:
    - jak ustawiam "Wysyłka oparta na całkowitej wartości zamówienia. Stały koszt wysyłki na podstawie wartości wpisanej w konfiguracji." to w punkcie 3 zamówienia nie wyświetla mi metod płatności.
    - jak ustawiam "Standardowy moduł wysyłki z indywidualnie konfigurowanymi spedytorami i stawkami. ZALECANY !" to wszystko jest OK.
    2) na serwerze w necie:
    - jak ustawiam "Wysyłka oparta na całkowitej wartości zamówienia. Stały koszt wysyłki na podstawie wartości wpisanej w konfiguracji." to w punkcie 3 zamówienia nie wyświetla mi metod płatności.
    - jak ustawiam "Standardowy moduł wysyłki z indywidualnie konfigurowanymi spedytorami i stawkami. ZALECANY !" to w punkcie 2 zamówienia nie wyświetlają mi się metody wysyłki.

    Czy ktoś wie co jest grane. Mam zdefiniowane metody płatności, spedytorów i stawki wysyłkowe. Używam J!1.5.9 + VirtueMart 1.1.3 stable.
    Waga produktów jest 0.0000, stawka wysyłkowa od 0.0000 do 1.000.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-02-2008
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam dokładnie ten sam problem i ślęczę nad tym pół dnia. Ustawienia wagi kompletnie nic nie dają. Please, help!

  9. #8
    Przeglądacz indego awatar
    Dołączył
    13-04-2009
    Wpisy
    87
    Punkty
    24

    Domyślny

    Z tym problemem walczę od wczoraj. I doszedłem do tego, że przy spolszczeniu sklepu waga produktu jest zmieniona na kg (kilogramy), ale w module Wysyłka (standard_shipping) jednostką wagi są funty (pounds). W tym przypadku sklep przelicza nam kilogramy na funty, gdzie przelicznik jest jakoś 1kg-2.20459 lb. Jeśli w pozycji Wysyłka/Utwórz stawke wysyłkową wprowadzimy maksymalną wagę np. 1.000, to bedzie to informacja dla sklepu, że z danej metody wysyłki mozna skorzystać przy zakupie towarów do ~0,45 kg.
    Wyjścia są 3:
    1. zmienić w pliku /administrator/components/com_virtuemart/languages/polish.php PHPSHOP_PRODUCT_FORM_WEIGHT_UOM_DEFAULT' => 'kg' na PHPSHOP_PRODUCT_FORM_WEIGHT_UOM_DEFAULT' => 'pounds'
    wowczas towar bedzie sprzedawany w funtach, ale przelicznik bedzie poprawny
    2. w pliku /administrator/components/com_virtuemart/classes/ps_shipping_method.php w dziale
    /************************************************** ************************
    ** name: get_weight_LB()
    ** created by: Matt Oberpriller
    ** modified by: Soeren
    ** description: Calculate product weight in Pounds
    ** parameters: product_id
    ** returns: weight in LB / PO
    ************************************************** *************************/
    w linijce:
    elseif (eregi("KG",$db->f("product_weight_uom")) || eregi("KILO",$db->f("product_weight_uom"))) {
    $weight = $db->f("product_weight") * 2.20459;
    zmienic wartość 2.20459 na 1.0, wowczas przelicznik pounds bedzie 1:1 w stosunku do kilogramów
    3. trzecia metoda byłaby najlepsza, czyli zmienienie domyślnej jednostki wagi w shipping na kilogramy, ale niestety nie wiem jak to zrobić, może ktoś wie i się tą wiedzą podzieli.

  10. #9
    Wyrażę się nie po polsku za co z góry przepraszam..
    Zdebugowałem proces zamówienia i wyszło mi:

    Debug: The ZIP 345345 is higher than the supported ZIP code range of this shipping rate.
    Błąd: Proszę wybrać inną metodę wysyłki.

    I prawdą było że kod pocztowy na moim testowym użytkowniku był dłuższy niż zwykle(mówiąc o cyfrach) ale ilość znaków w kodzie była identyczna do standardowego kodu pocztowego używanego w Polsce . Zmieniłem ilość znaków w kodzie pocztowym na koncie klienta sklepu na 5 i działa.

    Wnioskuję z tego że nie można wpisać całego kodu pocztowego (6 znaków) w polskiej notacji czyli XX-XXX. System akceptuje 5 znaków.

    Niestety nie nie mam pojęcia gdzie zmienić ilość znaków kodu pocztowego żeby mieć 100% pewności że chodzi właśnie o to.

    Proszę o pilną odpowiedź jeżeli zweryfikujecie moje zdanie.

    Pozdrawiam
    --
    Pozdrawiam
    Patryk

  11. #10

    Domyślny

    Grzebnołem jeszcze w debugu i dopatrzyłem się:
    1 [country] => USA [zip] => 76200!!!

    Rozwiązanie jest proste i właśnie je przetestowałem użytkownik (klient) musi mieć ustawioną lokalizację na polską bo w przeciwnym wypadku system nie akceptuje długości kodu pocztowego.

    W ustawieniach klienta dodałem wymagane pole Kraj: w którym klient wybiera kraj Polska i pole kodu pocztowego jest wówczas w notacji polskiej XX-XXX. I zamówienie przechodzi dalej.

    Debug po zmienionym kraju na koncie klienta
    1 [country] => POL [zip] => 76-200

    Gorzej jeżeli przypadkiem wciśnie sobie Pakistan .. znowu kod może się nie zgadzać.

    Uważam zresztą że to ustawienie lokalizacji dla całego systemu gdzieś musi być żeby móc ustawić POL globalnie. Macie jakieś pomysły??
    --
    Pozdrawiam
    Patryk

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •