czy można zrobiś stronę na dysku i potem wrzucić na serwer? jak?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: czy można zrobiś stronę na dysku i potem wrzucić na serwer? jak?

  1. #1
    Nowicjusz tomuuu awatar
    Dołączył
    20-03-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny czy można zrobiś stronę na dysku i potem wrzucić na serwer? jak?

    Witam

    Dopiero co się zalogowałem, zaczynam przygodę z Joomlą - mam nadzieję, że nie pytam o coś, co milion razy było (forum przejrzałem - ale wprost odpowiedzi nie widzę).

    Chodzi o to - chcę stworzyć prostą stronę, kupiłem książkę Joomla! 1.5 Marcina Lisa i chciałbym postępować wg niej (zielony zupełnie nie jestem - sporo dłubałem, stworzyłem kilka stron - ale jedynie w htmlu).

    Pytanie - z książki wynika, że serwer i bazę danych można postawić na dysku. Czyli mogę sobie wszystko fajnie zrobić i przygotować w całości na PCcie. I teraz - czy gotową całość strony zrobionej na dysku można jakoś przerzucić w formie końcowej na serwer (spełniający, oczywiście, wymagania dla bazy danych)? Czytałem temat http://forum.joomla.pl/showthread.ph...highlight=dysk - czy to o to chodzi? Mógłby ktoś dokładnie opisać, albo wskazać gdzie o tym mowa, jak to zrobić?

    Bardzo dziękuję za pomoc i wyrozumiałość

    Pytanie poza konkursem - mam płatne konto, 1 GB na webd.pl - o ile ktoś by zerknął w ich ofertę, dobrze myślę że takie konto wystarczy na Joomlę i spełnia wymagania do instalacji wszystkiego?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  4. #3
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Do zrobienia projektu strony na swoim komputerze polecam MOV'amp. Nawet można to zrobić na pendrive, więc możliwości testowania są znacznie rozszerzone. Na temat przeniesienia było tu pisane dziesiątki razy. Ostatnio sam wtrąciłem krótką wzmiankę, wyjaśniającą podstawową zasadę przenoszenia witryny na serwer.

    PS.
    Nie znalazłem na http://webd.pl/ oferty hostingowej 1GB, ale nawet jak taka jest, to śmiało Ci wystarczy na postawienie Joomla 1.5 i wszelakiej maści dodatków do niej. Ważny jest też oferowany transfer, ilość baz danych, ale na jednej bazie też można mieć więcej niz jedną stronę, zmieniając przedrostki w nazwach tabel.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 20-03-2010 15:08

  5. #4
    Nowicjusz tomuuu awatar
    Dołączył
    20-03-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Alex 51

    Dobrze - rozumiem, instaluję ten MOV'amp na pendrivie - Joomla tym samym będzie też zainstalowana. A co z php, Apache i MySQL - dodatkowo trzeba instalować, czy wystarczy uruchomić MOV'amp i pójdzie?

    Jak rozumiem - jak sobie zainstaluję samą Joomlę (nie tym MOV'ampem) na dysku, to strony w niej wykonanej nie będę mógł po prostu skopiować i przenieść na inny komputer (też z Joomlą, php, Apachem i MySQL)?

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    PS.
    Nie znalazłem na http://webd.pl/ oferty hostingowej 1GB, ale nawet jak taka jest, to śmiało Ci wystarczy na postawienie Joomla 1.5 i wszelakiej maści dodatków do niej. Ważny jest też oferowany transfer, ilość baz danych, ale na jednej bazie też można mieć więcej niz jedną stronę, zmieniając przedrostki w nazwach tabel.
    Chodzi mi o konto medium - początkowo miało po 1 GB powierzchni, ale widzę, że podkręcili
    Ostanio edytowane przez tomuuu : 20-03-2010 21:02

  6. #5
    Bywalec alja9 awatar
    Dołączył
    09-06-2009
    Skąd
    Francja
    Wpisy
    103
    Punkty
    36

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tomuuu Zobacz wiadomość
    ... instaluję ten MOV'amp na pendrivie - Joomla tym samym będzie też zainstalowana. A co z php, Apache i MySQL - dodatkowo trzeba instalować, czy wystarczy uruchomić MOV'amp i pójdzie?
    wystarczy uruchomić i ... pójdzie. Wszystko tam już jest. Najlepiej będzie jak zwyczajnie spróbujesz. Nawet teraz - zaraz. Świetna zabawa i wspaniały sposób nauki.
    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...L-Aktualizacje

  7. #6
    Nowicjusz tomuuu awatar
    Dołączył
    20-03-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Alja9 - ta wersja, którą linkujesz, jest nowsza od tego, o czym napisał Alex51?

    Czyli - jak rozumiem - po prostu instaluję to sobie na pendrive'a, i np. jak coś mi nie wyjdzie, a chcę zapytać mądrzejszego człowieka, to odpalam mu to z pendrive'a, i działa?

    Sorry, jeśli zadaję banalne pytania - ale jestem tu nowy

  8. #7
    Bywalec alja9 awatar
    Dołączył
    09-06-2009
    Skąd
    Francja
    Wpisy
    103
    Punkty
    36

    Domyślny

    hej podałam ci link do historii aktualizacji MOV'amp w którym przedostatnia pozycja to wersja którą podał ci Alex. Te wgraj. Jest juz - jak widzisz po doczytaniu linka - nowsza wersja ale jeszcze "w fazie testów"
    Czyli - jak rozumiem - po prostu instaluję to sobie na pendrive'a, i np. jak coś mi nie wyjdzie, a chcę zapytać mądrzejszego człowieka, to odpalam mu to z pendrive'a, i działa?
    tak - dokladnie tak!
    powodzenia

  9. #8
    Nowicjusz tomuuu awatar
    Dołączył
    20-03-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alja9 Zobacz wiadomość
    hej podałam ci link do historii aktualizacji MOV'amp w którym przedostatnia pozycja to wersja którą podał ci Alex. Te wgraj. Jest juz - jak widzisz po doczytaniu linka - nowsza wersja ale jeszcze "w fazie testów"
    Żeby być pewnym - mówisz o tym poście - http://forum.joomla.pl/showthread.ph...l=1#post126703 ?

  10. #9
    Bywalec alja9 awatar
    Dołączył
    09-06-2009
    Skąd
    Francja
    Wpisy
    103
    Punkty
    36

    Domyślny

    Patrz na daty! Idz do trzeciej strony tego wątku z 04.02.2010 (aktualizacja miała miejsce 03.02.2010)
    Zresztą wszystkie linki sprowadzają się do tego samego: http://www.joomla.pl/component/optio...725/Itemid,66/
    ze strony którą podał ci Alex: http://wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-...m_gdzie_chcesz

  11. #10
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tomuuu Zobacz wiadomość
    Alex 51

    Dobrze - rozumiem, instaluję ten MOV'amp na pendrivie - Joomla tym samym będzie też zainstalowana. A co z php, Apache i MySQL - dodatkowo trzeba instalować, czy wystarczy uruchomić MOV'amp i pójdzie?
    MOV'amp tworzy środowisko umożliwiające zainstalowanie i działanie systemu Joomla na komputerze lokalnym lub pamięci przenośnej. Tym samym ma on w sobie już przygotowane te niezbędne składniki, jakimi są php, apache i mysql - w swoich najnowszych wersjach. Ma też przygotowaną prezentację Joomla 1.5.15. Możesz ją wykorzystać do budowania testowej strony na localhoście, mozesz też dodawać kolejne testowe strony na MOV'ampie. Poczytasz o tym we wspomnianym przeze mnie wcześniej poradniku, którego autorem jest @trzepiz. Tak więc cała procedura uruchomienia Joomla na komputerze lokalnym sprowadza się do pobrania i skopiowania wypakowanego MOV'ampa w wybranym katalogu swojego komputera lun pendriva, odpaleniu pliku movamp.exe i wybór odpowiednich opcji przez stosowanie PPM wobec ikonki tego pliku będącej w zasobniku systemowym.
    Jak rozumiem - jak sobie zainstaluję samą Joomlę (nie tym MOV'ampem) na dysku, to strony w niej wykonanej nie będę mógł po prostu skopiować i przenieść na inny komputer (też z Joomlą, php, Apachem i MySQL)?
    Chcąc przenieść testową stronę z MOV'ampa na serwer należy przenieść tam jedynie pliki systemowe samej Joomla, czyli zawartość katalogu .../mnt/var/www/nazwa_twojego_katalogu_z_plikami_joomla. Należy też odpowiednio zmodyfikować zawartość pliku configuration.php i wgrać bazę danych na serwer za pomocą PhpMyAdmina.
    Można też zrobić tą "migrację" w prostszy sposób, instalując tradycyjnie Joomla na serwerze, omijając tym samym konieczność dokonywania poprawek w pliku configuration.php. Polecam zastosować się do wspomnianego wcześniej przeze mnie opisu w >>TYM<< poście. Tradycyjna instalacja Joomla na serwerze polega na przygotowaniu czystej bazy danych dla tej instalacji. Następnie należy wgrać na serwer rozpakowane pliki z paczki instalatora Joomla (wgrywamy przez ftp) aby następnie wpisując adres swojej strony uruchomić instalatora i przejść całą procedurę tej instalacji, trwającą zaledwie kilka chwil. Po zainstalowaniu należy dodać na serwer wszystkie dodatkowe pliki z zainstalowanej Joomla na swoim komputerze i zmienić zawartość bazy danych na serwerze na takie tabele, jak masz na localu. Zawartość bazy danych z serwera należy usunąć (zaznaczając wszystkie jej tabele i usuwając je) a w ich miejsce należy zaimportować zrobioną wcześniej kopię bazy danych ze swojego komputera. Wszystkie operacje z bazą danych robi się w PhpMyAdminie.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 25-03-2010 12:43

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Seyret - Jak go wrzucić na stronę główną?
    przez Regss na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 07-11-2008, 21:03
  2. Joomla lokalnie, potem na serwer i ogromny problem
    przez Depson na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-06-2008, 13:21
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-01-2007, 04:21
  4. Dodawanie plików z dysku na stronę
    przez Arth na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-12-2006, 19:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •