Komentowanie sondy?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Komentowanie sondy?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-11-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny Komentowanie sondy?

    Witam. Chcę , żeby czytelnicy mogli komentować temat sondy. Nie znalazłem zadnego komponentu sondy umożliwiającego komentarze, ani komponentu komentarzy obejmującego sondy . Może wy macie jakiś pomysł? (a może jest jakiś sposób, aby formularz dodawania komentarzy umieścić w dodatkowym module pod modułem standardowej joomlowskiej sondy, lub pod stroną z wynikami?)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    Witaj,
    Coś chyba słabo szukałeś wiele komponentów komentarzy umożliwia integrację z innymi komponentami w tym także z domyślną sondą ale i z innymi sondami, choćby nawet i darmowy jcomments.
    Wymaga to niestety edycji plików php, ale na stronach producenta jest to opisane krok po kroku.
    Hasło pod jakim powinieneś szukać takiej możliwości to 3rd party integration.
    Pozdrawiam

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-11-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!
    Dzięki za podpowiedź. Nareszcie wiem gdzie szukać. Mam w joomla 1.5 zaistalowany własnie jcomments. Jednak producent zaleca zmianę w pliku components/com_poll/poll.html.php , a taki plik nie istnieje. Czy to możliwe, że ta instrukcja dotyczy joomla 1.0? Nie pracowałem z poprzednimi wersjami, wiec nie mogę się zorientować. Instrukcję integracji z komponentem sondy znalazłem na stronie http://www.joomlatune.com/jcomments-poll.html

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-11-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Yes! Yes! Starożytną metodą "na chybił - trafił" umieściłem wpis podany przez producenta w pliku components\com_poll\controller.php. I zadziałało!
    Pozostał jeszcze tylko jeden problem. Formularz i komentarze wyświetlaja sie niestety ponad sondą! Nijak nie wiem jak skierować toto na dół strony.

  6. #5
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    No! No! W controller.php raczej nie.
    Sprawdziłem info od joomlatune i faktycznie coś im się musiało pomylić - chyba.
    Spawdziłem u siebie na lokalu i u mnie działa po do daniu do components/com_poll/views/poll/tmpl/default.php
    na końcu pliku kodu podanego przez autorów czyli:
    Kod PHP:
    <?php
      
    global $mosConfig_absolute_path;
      
    $comments $mosConfig_absolute_path '/components/com_jcomments/jcomments.php';
      if (
    file_exists($comments)) {
        require_once(
    $comments);
        echo 
    JComments::showComments($poll->id'com_poll'$poll->title);
      }
    ?>
    i śmiga.

    I coś mi się zdaje że w tym wypadku można by skorzystać z metody nadpisywania szablonem ale ja nie jestem w niej łagodnie mówiąc biegły bo coś mi nie chciało zadziałać.

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-11-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie tez śmiga! Wielkie dzięki KejeN!
    A teraz proponuję zrobić krok dalej - jak zmusić moduł jcomments do wyświetlania najnowszych komentarzy do sondy?
    Czy ktos juz może rozpracował ten temat?

  8. #7
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    Ja rozpracowałem.
    Wygląda na to że moduł nie ma możliwości wyświetlania komentarzy z wielu źródeł (komponentów) ,bo po dodaniu w polu 'źródło' po przecinku nazwy następnego komponentu(np. com_content, com_poll) wyświetla komentarze tylko z pierwszego.
    Czyli rozwiązaniem jest opublikowanie kopii modułu z wpisanym w polu 'źródło': com_poll - będzie wyświetlać komentarze z sądy i tylko z sądy.

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-11-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Racja! To nawet dobrze wygląda na stronce - osobno wyswietlaja sie ostatnie komentarze do artykułów i osobno opinie do sondy. Jest porządek i przejrzyscie się zrobiło. Jednak oczywiście jest problem: u mnie nie działa linkowanie tekstu w module do odnośnego komentarza. Przy ustawieniu stylu tekstu na "show a linked tekst" lub "show a plain tekst with readmore link" nie działa linkowanie. Sprawdzałem na IE 7, Firefoxie i Chromie. Czy u ciebie jest to samo?

  10. #9
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Fajne rozwiązanie, może nawet wykorzysta je kolega @Banczyk szukający rozwiązania tego problemu w >>tym<< wątku. Jednak z moich przymiarek wynika, że musi być włączony tryb zgodności wstecznej, by zaproponowany patent zadziałał. Czy to się opłaca?

  11. #10
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    Tak wygląda na to, że kod podany przeze mnie wymaga włączonego dodatku "spuścizna" . Nie zwróciłem wtedy na to nawet uwagi bo u siebie mam włączony Myślę że wystarczy zamienić "$mosConfig_absolute_path;" odpowiednikiem z 1.5 ale ja nie wiem albo zapomniałem jaki on jest

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. komentowanie artykułów
    przez matkzys na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post/autor: 21-04-2010, 16:57
  2. komentowanie artykułów
    przez intreco na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 21-09-2008, 22:33
  3. Komentowanie artykułów
    przez uksjunior na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 19-10-2007, 01:58
  4. profile uzytkownikow i komentowanie
    przez hazael na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 12-10-2006, 00:20
  5. Komentowanie zdjęć
    przez rejkan83 na forum Zoom Media Gallery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 04-08-2006, 18:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •