Zdjęcia w artykule
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Zdjęcia w artykule

  1. #1

    Domyślny Zdjęcia w artykule

    Witam, po wielu trudach i kombinacjach z różnymi galeriami nie udało mi się osiągnąć tego co zamierzałam.
    Pomyślałam więc o najprostszym rozwiązaniu, ale nie wiem czy w joomla takie istnieje.
    Chodzi mi o to , żeby autorzy artykułów z frontu mogli dodawać do artykułu zdjęcia, ale nie przez menadżera media, ani przez button do innych galerii, gdyż to wszystko mi nie pasuje. Najlepiej by było, jakby mogli dodawać te zdjęcia z własnych dysków a zdjęcia zapisywały się automatycznie w jakimś folderze joomla. Albo wyświetlali w artykule zdjęcia umieszczone na innym serwisie, jak np. filmy z youtub'a? Czy jest taka możliwość?
    Poza tym proszę o pomoc, jak sprawić, żeby pod artykułem nie pojawiał się button grafika pod formularzem artykułu. W ustawieniach ogólnych ustawiłam dostęp do "menadżera Media" dla wydawców, ale to nie podziałało.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez basia791 Zobacz wiadomość
    Poza tym proszę o pomoc, jak sprawić, żeby pod artykułem nie pojawiał się button grafika pod formularzem artykułu. W ustawieniach ogólnych ustawiłam dostęp do "menadżera Media" dla wydawców, ale to nie podziałało.
    Załatwisz to wyłączając dodatek Editor Button - Image
    Pozdrawiam i zapraszam na:
    preart.com.pl
    -> Blog o CMS Joomla, WordPress, SEO, Video, E-marketing,
    kursykomputerowe.TV-> Darmowe Video kursy online CMS Mambo / Joomla / WordPress

  4. #3

    Domyślny

    Dzięki preart, jakoś nie pomyślałam o tym.
    A czy może ktoś zna odpowiedź na moje pierwsze pytanie?

  5. #4

    Domyślny

    ja rozwiązuję to w ten sposób- mam prostą stronkę kibiców PSŻ Poznań. Jako, że jestem bardziej od spraw technicznych, a nie redakcyjnych, to lwią część artykułów i zdjęć wrzuca 2-3 innych userów.
    Zainstalowany mam plugin mavik Thumbnails. Jako, że nie potrzebujemy galerii z milionem funkcji, to są tworzone na zasadzie wklejania zdjęć do artykułów (edytor JCE). Wiem, że nie jest to profesjonalne rozwiązanie, ale skuteczne, sprawdza się i efekt też jest niezły

    Technicznie wygląda to tak: w JCE mamy ikonkę dodania grafiki- mamy, jak wiadomo możliwość załadowania zdjęcia z dysku na serwer (każdy autor ma swój folder żeby burdel się nie zrobił). Wrzucają foto na serwer, dodając do artykułu, dzięki ww pluginowi, wstawiają miniaturki (zmieniają rozmiar na np. 200 szerokości), dwa zdjęcia obok siebie, kolejne w nowej linii- tak żeby to przyzwoicie wyglądało na stronie.
    Pozwolę sobie wstawić link: http://www.ekazgolaja.pl/galeria/blog abyś mógł zobaczyć jak to wygląda...
    iSzamotuly.pl

Podobne tematy

  1. Położenie zdjęcia w artykule
    przez bobskun na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 31-08-2009, 18:35
  2. Małe zdjęcia
    przez mario800 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-04-2009, 15:00
  3. Zdjęcia i multithumb?
    przez haponiuk na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-08-2007, 22:13
  4. Obramowanie zdjęcia
    przez Brembo na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 08-10-2006, 15:12
  5. Overlib a zdjęcia
    przez makak na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-10-2006, 08:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •