Proszę o pomoc w istalacji Joomla! Robię to pierwszy raz i jestem załamany :(
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 25

Temat: Proszę o pomoc w istalacji Joomla! Robię to pierwszy raz i jestem załamany :(

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-03-2010
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Proszę o pomoc w istalacji Joomla! Robię to pierwszy raz i jestem załamany :(

    Czy zechciałby ktoś regularnie mi pomagac na czas aż uda mi sie zainstalowac Joomla! ?
    Ściągnąłem wersję 1.5.15 wydawało mi się, że pójdzie łatwo lecz niestety nie potrafię pokonać pewnych przeszkód!

    kilka informacji
    1. Mam wykupiony hosting,
    2. Mam zarejestrowaną domenę,
    3. Mam maila z informacjami potrzebnymi (od usługodawcy hostingu)

    Główny problem którego nie moge przeskocyć to jak przerzucić dane na hosting.. czy jak to powiedzieć?
    Jeżeli ktoś mi pomoże i zobacze wreszcie upragnione okno instalacyjne będe meeeeeega wdzięczny!!

    Zdaję sobię sprawę, że podobnych maili mogło już kilka byc lecz ja potrzebuję pomocy w na bierząco, nie potrafie wykorzystac poradników gdzie zawarta jest teoria, ponieważ zawsze wyskoczy coś czego nie znam i nie potrafie pokonać. Dlatego założyłem swój temat w którym chciałbym zadawać pytania na kolejnych etapach próby instalacji Joomla!

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc!!

    Tomek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    23-03-2010
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie o tym mówię. NIe potrafię korzystac z poradników. Właściwie to 99% tego co tu napisali mnie w tym momenci nie interesuje ponieważ interesujemnie tylko jak zainstalować Joomla! Dalej będe już sobie kombinował. Proszę tylko o pomoc i instrukcje jak zainstalować Joomla! (nie krzycze, tak to sie pisze z wykrzyknikiem ;) )

    Nie ukrywam, że najchętniej skumałbym się z kimś na gg bo wiem, że instalacja trwa kilkanaście minut, zwłaszcza mając wszystkie potrzebne info z hostingu, zarejestrowaną domenę itp. Ale to ponad moje siły nie wiem co robię źle. Prosze o pomoc raz jeszcze. I prosze nie podawać poradników ponieważ przez cały dzień naczytałem sie tych samcyh rzeczy po kilka razy i dalej nie pojawiło mi się okno z instalacją ;/;/;/;/

  5. #4
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    uuu Panie Kowalski no jak nie ogarniasz instalacji ( w której nie ma nic do ogarnięcia) to co będzie dalej ;] , http://www.wiki.joomla.pl/Joomla_1.5...talacja_Joomla!
    tylko zamiast locahost - swoja domena
    a zamiast joomla15 - katalog w którym znajdują się pliki, oczywiście jak są w głównym katalogu to będzie : http://twoja_doena.pl (np)

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    06-01-2010
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    143
    Punkty
    31

    Domyślny

    Witaj tomekkowalski,
    Z twojego postu rozumiem, że chcesz zainstalować oryginalną paczkę joomla od razu na serwer zewnętrzny. Radziłabym Ci najpierw zainstalować całość na serwerze lokalnym np.xampp a potem po zrobieniu strony, przenieść ją w całości na serwer zewnętrzny.
    O tym jak zainstalować xampp :
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/688/51/
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/16/94/64/

    O tym jak zainstalować joomla:
    http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Sz...talacja_Joomla!

    W temacie : http://forum.joomla.pl/showthread.ph...cia-komponentu
    opisałam jak można przenieść stronę z serwera lokalnego na serwer zew. (strona 1, post 7).
    Cały proces przenoszenia strony został też bardzo dobrze opisany na:
    http://wiki.joomla.pl/Jak_skopiowa%C...alny_serwer%3F
    P.S Czytanie dobrych poradników nie jest takie straszne, trzeba tylko trafić na te dobre poradniki w internecie :-)

    Pozdrawiam,
    _eva
    Ostanio edytowane przez _eva : 24-03-2010 12:02

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Jeśli język w proponowanych Ci poradnikach jest niezrozumiały, to wskaż dokładniej takie miejsce, abyśmy mogli Ci to bardziej zrozumiale wyjaśnić. Jeśli krępuje Cię taka sytuacja to jest jeszcze możliwość kontaktu na PW lub GG, do mnie 3586156.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    23-03-2010
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    @_eva dziękuję ale ja wolałbym jednak zaistalować od razu na serwer zewnetrzny. nie chce istalowac dodatkowych programow bo wtedy dopiero sie pogubie. nigdy nie przepadalem za softowymi sprawami, ale tera musze zrobic na poczatku prosta stronke. wiem, ze sobie w miare uplywu czasu bede radzil lepiej ale na razie tak jak mowie - chce zainstalowac joomle na zew serwerze.

    @pyziak no wlasnie caly wtorkowy wieczor spedzilem na probowaniu zrobienia tego co opisales. nie wiem czemu nie potrafie. byc moze wynika to z mojej kompletnej do tej pory ignorancji jezeli chodzi o terminy i pojęcia. ok. Mam domenę, mam hosting kupiony, czyli teraz powinienem zrobic co? załóżmy że domena to tomekkowalski.pl, więc wpisuję tomekkowalski.pl i powinno co się stać? bo nic się nie dzieje. Obecnie domenę mam na parkingu w namedrive.pl nie wiem może to przeszkadza? DNSy mam z az czyli tam gdzie mam hosting. joomle ściągnąłem na dysk C i nazwałem "katalog główny joomla"
    Podsumowując:
    1. hosting na az, DNSy tez ustawione mam az-owskie
    2. domena tomekkowalski.pl zarejestrowana w az
    3. paczka joomla ściągnięta i leży na dysku C w folderze "katalog główny joomla"
    4. mam maila od az ze wszystkimi danymi do hostingu
    Nie wiem czy jeszcze coś powinienem mieć/wiedzieć/znać?

  9. #8
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Tak powinieneś że pliki z paczki z dysku C:/katak_glowny powinny się znaleźć na serwerze w katalogu pubilc_html ;)

    ps. jesteś niezły 'oryginał'

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    06-01-2010
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    143
    Punkty
    31

    Domyślny

    tomekkowalski,
    A masz program do przesyłania plików z komputera na serwer zew. ?
    Przez program np. Filezilla : http://filezilla-project.org/download.php?type=client
    łączysz się z serwerem -> jak zainstalujesz Filezille, to na górze musisz wypełnić 3 pola danymi od usługodawcy hostingu (Serwer, Nazwa użytkownika, hasło) i wcisnąć 'Szybkie łączenie'.
    Po lewej będziesz miał okienko z plikami na twoim komputerze, po prawej katalogi na serwerze zew.
    Odszukasz na komputerze paczkę joomla - najlepiej ściągnij ją sobie na pulpit.
    W katalogach na serwerze zew. szukasz katalogu głównego - zwykle jest to katalog public_html - ale możesz zapytać usługodawcę hostingu.
    Zaznaczasz w oknie po lewej (pliki Twojego komputera) katalog joomla i metodą 'chwyć-upuść' przeciągasz do prawego okna (pliki na serwerze zew.) do katalogu głównego.
    Potem wywołujesz przez przeglądarkę swoją domenę i powinien się rozpocząć proces instalacji.
    Ostanio edytowane przez _eva : 24-03-2010 14:31
    ----------------
    Pozdrawiam,
    _eva

  11. #10
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    @_eva zapomniałaś napisać że w czasie całej tej akcji komputer musi być podłączony do zasilania lub UPS'a , oj niech tylko się @Admin jakiś pojawi dostaniemy wszyscy boksa za te posty

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem przy istalacji pakietu Joomla wraz z VM - wyskakujący Error
    przez Kalthar na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-08-2009, 17:07
  2. Instalacja update z 1.5.3 -> 1.5.7 po raz pierwszy...
    przez miszaa na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-10-2008, 16:11
  3. Problem przy instalacji modulu IP info .... ? (moj pierwszy raz :) )
    przez AdamK na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-02-2008, 14:25
  4. Polskie litery --jestem załamany
    przez dreamlogic na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 09-03-2007, 21:20
  5. Proszę o pomoc używam joomla pierwszy raz w życiu
    przez luke na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 17-09-2006, 22:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •