W konfiguracji Joomli mam ustawione kompresja stron czyli pewnie za pomocą GZIP. Jak sprawdzić czy gzip działa i jeż używany przez Joomlę. Robiłem testy np. FireFox + FireBug (PageSpeed) pokazuje że nie ma kompresji stron na stronei głownej ale nagle w którejś (bo nie w każdej) podkategorii sklepu (Virtuemart) pokazuje że jest kompresja drugi sposób to np. http://www.joomlaperformance.com/com...nce/Itemid,52/ pokazuje np. plik css w rozmiarze oryginalnym a jak miałem tą stronę na nazwa.pl (niedawno przeniosłem na home.pl z powodu wolnego ładowania nie czyli od kilku do kilkudziesięciu sekund) to pokazywał mi 4-5 kB rozmiar tego pliku czyli z wg mnie z kompresją.
Porozmawiałem kilka razy z konsultantami (bo oczywiście raz nie wystarczy aby się czegoś dowiedzieć) na home.pl i pani stwierdziła że trzeba wstawić plik php.ini z wpisem "zlib.output_compression=1" w katalogu wykonywania skryptu (pewnie skryptu php który używa funkcji GZIPa). Mam pytania:
1. Czy ktoś ma działającego GZIPa na home.pl - proszę o podpowiedź jak to zrobić
2. Czy to prawda z tym plikiem php.ini i jaki jest katalog w/w skryptu czy to nie przypadkiem główny
3. Jak sprawdzić faktycznie czy do przeglądarki są przysyłane pliki spakowane GZIPem

Dzięki za pomoc