K2 - artykuły na stronie głównej
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 28

Temat: K2 - artykuły na stronie głównej

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny K2 - artykuły na stronie głównej

    Zainstalowałem niedawno K2 i dodałem do niego wszystkie artykuły.
    Niestety nie widzę nigdzie opcji, dzięki której można jakikolwiek z nich dodać do strony głównej.
    Pomożecie...?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241
    artykuły z K2 dodaje się identycznie jak tradycyjne, po prostu z Projektant pozycji menu - dodaj nową lub edytuj wybierasz K2 a potem w zależności od potrzeb.

    Potem ustawiasz przy nim Gwiazdkę czyli "Domyślnie"

    Akurat buduje 2 serwisy na tym komponencie więc jestem na bieżąco.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm
    tylko że w "normalnej" Joomli jest taka opcja w wyborze pozycji menu "Przegląd - Strona startowa"

    a w K2? może to "Najnowsze artykuły (jeden lub więcej) użytkowników lub kategori" ?

    Tylko czy wtedy nie będzie tak, że tylko najnowsze artykuły będą na startowej?
    Bo czasem chciałoby się jakiś inny dowolny art wrzucić na główną, a w K2 nie znalazłem opcji jaka jest w Joomla "Na startowej" ;/

    Poza tym jestem w trakcie przenoszenia strony i niekoniecznie wyjdzie mi tak, że najnowsze artykuły dodam na końcu - bo już mam je dodane ;/

    hmm...
    dla testu ustawiłem "Najnowsze artykuły (jeden lub więcej) użytkowników lub kategori" jako strona startowa - wtedy dostałem coś takiego:
    Kod:
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /components/com_k2/views/latest/view.html.php  on line 120
    Home
    Ostanio edytowane przez sLy_x : 26-03-2010 15:42

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241
    wybacz ale nie będę cię uczył na forum, nieodpłatnie, jak używać tego systemu zarządzania treścią.

    Skoro masz K2 po polsku, dysponujesz sporym zapasem czasu, więc co ci szkodzi popróbować różne ustawienia. Poza tym można ustalać kolejność artykułów wierz mi, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać, a dokładniej szukać w ustawieniach kategorii. Zatem do dzieła.... skoro opanowałeś Joomla? to i z tym sobie poradzisz, a jak nie to zostań przy standardowym systemie zarządzania artykułami.

    A za twój hosting & przenoszenie i cuda, nie odpowiadam.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok spoko, chyba już wiem jak to ma działać...

    Dziękuję za podpowiedzi.
    Ostanio edytowane przez sLy_x : 26-03-2010 19:57

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    to ja sie podebnę pod temat, chociaż mam inny problem z tym komponentem.
    Strone mam działającą, ale ponieważ potrzebuję dodawać artykuły do kilku kategorii zdecydowałem się na K2. Strona jest polsko rosyjska i problem jest w tłumaczeniu.

    Co zrobić żeby tłumaczenia artykułów z joomli - joomfish 2.0.4 - skopiować do K2? Zresztą taką samą sytuację miałem z flexiconten bo też już go testowałem.
    Będę wdzięczny za pomoc.

    Daniel

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    uhh chętnie i nieodpłatnie pomógłbym Ci z tłumaczeniem, ale rosyjskiego nie łapię nawet w 1%
    Jest jednak super opcja w K2 "Importuj artykuły" w głównym panelu sterowania K2 (obok preferencje).
    Dzięki tej opcji importuje Ci wszystkie arty ze zwykłej Joomla od k2
    Nie wiem czy to Ci pomoże, ale na ten momenty jestem zbyt wqrzony i wypity po otrzymaniu ostatniego info na temat mojego problemu, żeby cokolwiek więcej Ci podpowiedzieć.
    Zdaawało mi się, że takie forum jest po to żeby sobie pomagać - bo zlecenia za kase to mgę złożyć w setkach innych miejsc - ale szkoda gadać ;?
    Pozdro dla tych co jeszcze chcą pomagać za free - w polsce rto już nierealne ;/ żal.... i rozpacz...

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki za chęci, ale import nie działa na zwartość joomfish - przynajmniej u mnie, chyba że coś źle robie - ale raczej nie bo procedura jest prosta, a cała struktura joomli ładnie się zimportowała.
    Czekam dalej.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm - to możesz długo czekać ;/ przykro, ale takie są realia ;/
    Ostanio edytowane przez sLy_x : 27-03-2010 02:17

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    27-03-2010
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    przykro stwierdzić, ale sobie pewnie poczekasz, bo tutaj komercja pełną para - o nie jest forum dla ludzi szukających pomocy tylko dla ludzi co chcą coś zlecić - napisz w dziale zlecę to może ktoś coś napisze ;/

    ja niestety (przynajmniej na ten moment) nie jestem w stanie napisać niczego co może Ci pomóc ;/
    jeśli szukasz pomocy to może na innym anglojęzycznym forum coś znajdziesz - tam szybciej można cokolwiek udaje uzyskać ;/

    ps. możesz też przeczytać jakieś poradniki, co traktują o podobnym temacie - nigdy zazwyczaj nie wyczerpują tematu jaki akurat jest Ci potrzebny (a może to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? - sorry za małą ironię, nie jest skierowana do Ciebie, ani bezpośrednio do osoby, która pomagała w tym temacie - chodzi mi o nastawienie ludzi[adminów?] forum - tak ludzi tutaj nauczyli - niech im - cokolwiek istnieje, w dzieciach wynagrodzi) - heh aż sobie screena zrobię jak to skończę pisać bo będę miał tapetę na długi czas[bo zaraz zniknie albo tak mnie obsmarują że poezja]

    Zastanawia mnie fakt istnienia tego forum - nie umiesz sobie poradzić(bo jesteś **** i nie miałeś okazji być prowadzonym za rączkę 5 lat temu przez kogoś kto coś na ten temat wiedział ;/? - poczytaj na wiki, spoko poczytam, ale tam są informacje czysto edukacyjne (o K2 znalazłem jeden art od Zwiastuna [ chwała mu za to] opisujący działanie, ale nie rozwiązujący dodatkowych problemów), wspierają - OWSZEM - ale nie zawsze można znaleźć rozwiązanie.

    Łatwo jest się mądrować jak się wie jak coś zrobić - zapytaj mnie jak zrobić LS w AE(nie wiesz nawet co to oznacza? ooh to pech nie mam czasu ani kasy żeby rozwinąć opis skrótów) - kasa kasa kasa - godzina wsparcia specjalisty = 200zł - podam linka do YT i dalej sam dasz redę, tutaj jest to jednak zbyt wielkie poświecenie .

    Nie dasz rady to może wskażę coś innego (PayPal ciągle czeka), ale kurrrcze, czy każdy musi znać wszystkie opcje systemu, który tworzy spora grupa ludzi?
    W czym pomocne jest takie forum? Sam sobie rozwiązałem sporo problemów zanim zdążyłem zapytać tutaj - dlatego, że spodziewałem się takiej, a nie innej odpowiedzi (racja dzięki temu nauczyłem się - że nie warto tutaj z gadać - forum jest zbyt popularne żeby sobie pozwolić na rozmowy z osobami, które sobie nie radzą[ale kasę na wsparcie zbierają - może to jest problem, nie macie ikonki że zapłaciliście], wystarczy zerknąć na posty pozostawione bez odpowiedzi i rozwiązania).
    Może wyszukiwarka jest do kitu? A może powinno się opisać jak formułować do niej zapytania - bo nie jest to takie oczywiste dla tych co siedzą tutaj od lat?
    ok chyba napisałem większość z tego co mnie boli - mój tekst zawiera błędy - i co z tego i tak nikogo to nie zainteresuje.
    Pozdrawiam tych co mają jeszcze ochotę do tego, żeby wesprzeć innych w rozwijaniu swoich umiejętności bez zbędnego dołowania i poniżania.
    Pozdrawiam też tych innych, bez nich nie doszedłbym tak daleko.... w moich przemyśleniach - chętnie będę wklejał screena z tym tekstem we wszystkich miejscach jakie znajdę w necie, będzie to dla mnie niebywałą atrakcją.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Artykuły na stronie głównej.
    przez mateusz_j na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 03-09-2009, 22:43
  2. Artykuły na stronie głównej
    przez pr0style na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-05-2009, 22:43
  3. Artykuły z sekcji na stronie głównej
    przez p4w3k na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-12-2008, 13:53
  4. Artykuły na stronie głównej
    przez KoTeKMalbork na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 07-12-2008, 22:00
  5. Artykuły na stronie głównej
    przez GrzegorzM na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-05-2007, 17:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •