K2 - artykuły na stronie głównej - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 28 z 28

Temat: K2 - artykuły na stronie głównej

  1. #21
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    @Zwiastun, no ale właśnie o to mi chodziło. To sami ludzie czasami wywołują takie reakcje. I zgadzam się z Tobą. Problem tkwi po stronie użytkowników... niecierpliwych, chcących wszystko na tacy, bez wysiłu wyszukania informacji.
    Najlepiej to zamknąć ten temat i zwalić wszytsko na przesilenie wiosenne. Forum to jest olbrzymim źródłem informacji i tak jak pisałem wcześniej wszystko co umiem nauczyłem się tutaj (i pewnie nie jestem jedyny) i dzięki temu mogę czerpać z tego korzyści i rozwijać się. Dlatego opinie takie jak @rumcajs wystawił są bardzo krzywdzące.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Rumcajsowi:
    Prosta rada w tej mierze: pytasz i czekasz. Wszystko.
    Z pretensjami możesz się wybrać tam, gdzie za pomoc płacisz, a nie tam, gdzie Ci jej udzielają za darmo i nie mają żadnego obowiązku udzielić.
    Doświadczenie poucza, że w 90-95% przypadków zadawanie pytań o banały wynika z niezapoznania się z podstawami obsługi Joomla. Krótko mówiąc - ze ZLEKCEWAŻENIA (nieważne, na ile rozmyślnego) pracy tych, którzy pomagają.
    I po raz kolejny "WY" - to na forum jest kilka, a w porywach kilkanaście osób pomagających tak, jak potrafią.
    A dzięki tej witrynie i temu forum obsługi Joomla nauczyły się nie setki, ale tysiące. Zatem...
    ... nie grzesz więcej swoimi kalumniami!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    27-03-2010
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok, przesilenie wiosenne i cokolwiek jeszcze... bardzo możliwe ;/

    Słowa skierowane jako "WY" odnoszą się do osób, które nie chcą się podzielić odrobiną swojej wiedzy ;/
    Widziałem wiele miejsc, w których Ty osobiście zwiastun (jest też na pewno wiele innych takich ludzi ) udzielałeś się i na podstawie przerobionego materiału wiem po części jak ogromną pracę wykonałeś i naprawdę ja i wszyscy inni są Ci za to wdzięczni.
    Rozumiem twoje poirytowanie w pytaniach o błahe sprawy i niechęć do udzielania odpowiedzi po raz setny, osobiście nie mam do Ciebie ani do innych o to pretensji.
    Jednak jeśli moderatorzy publicznie okazują taką niechęć w pomaganiu w małych sprawach tym "maluczkim", inni przyjmują podobną postawę.
    Czy nie można by pozwolić tym którzy jeszcze nie maja na karku takiego brzemienia w postaci tysięcy pomocnych wskazówek, aby nie czuli się skrępowani udzielając komuś pomocy - nawet w najprostszych kwestiach?

  5. #24
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rumcajs Zobacz wiadomość
    Czy nie można by pozwolić tym którzy jeszcze nie maja na karku takiego brzemienia w postaci tysięcy pomocnych wskazówek, aby nie czuli się skrępowani udzielając komuś pomocy - nawet w najprostszych kwestiach?
    Ależ, nikt nikomu nie zabrania pomagać.
    Natomiast: moderatorzy powinni konsekwentnie wywalać już drugi a nie dziesiąty post na ten sam temat, czego zwykle nie czynią, aby nie zniechęcać nowicjuszy. I to dzięki moderatorom z tego forum da się jeszcze korzystać, bo inaczej byłby tu wielki śmietnik.


    I jeszcze jedno... O jakich to "maluczkich" mówisz? Ktoś, kto zabiera się za administrowanie witryną internetową nie może być ani osobnikiem nieodpowiedzialnym, ani kompletnym nowicjuszem w posługiwaniu się komputerem. Umiejętność posługiwania się wyszukiwarką, zapoznania się z podstawową i opublikowaną w tej witrynie ZA DARMO lekturą, to nie są wygórowane wymagania.

    I dla przypomnienia - początek tej dyskusji: pytanie, z którego wynikało jednoznacznie, że autor nie raczył wystarczająco potestować, jakie rodzaje pozycji menu udostępniane są przez K2.

    Cytat Wysłane przez sLy_x Zobacz wiadomość
    hmm
    tylko że w "normalnej" Joomli jest taka opcja w wyborze pozycji menu "Przegląd - Strona startowa"

    a w K2? może to "Najnowsze artykuły (jeden lub więcej) użytkowników lub kategori" ?

    Tylko czy wtedy nie będzie tak, że tylko najnowsze artykuły będą na startowej?
    Bo czasem chciałoby się jakiś inny dowolny art wrzucić na główną, a w K2 nie znalazłem opcji jaka jest w Joomla "Na startowej" ;/

    Poza tym jestem w trakcie przenoszenia strony i niekoniecznie wyjdzie mi tak, że najnowsze artykuły dodam na końcu - bo już mam je dodane ;/

    hmm...
    dla testu ustawiłem "Najnowsze artykuły (jeden lub więcej) użytkowników lub kategori" jako strona startowa - wtedy dostałem coś takiego:
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #25
    Debiutant
    Dołączył
    27-03-2010
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rola moderatorów jest nieoceniona.

    Racja - nie przetestował zapewne wszystkich możliwości ;/
    Być może z braku chęci, być może obawiał się że coś namiesza i nie będzie w stanie tego odkręcić.
    Chyba jednak wykazał się dobrymi chęciami, jednak coś mu nie wychodziło i może jakieś wcześniejsze doświadczenia spowodowały, że postanowił zapytać zanim coś naprawdę namiesza ?
    Może nie udało mu się znaleźć opisu wyjaśniającego zasadę działania K2 i wystarczyłoby wskazać takie miejsce?

    Jednak czy w takim wypadku naprawdę jest to wielki problem jeśli ktoś wskaże konkretne rozwiązanie?

  7. #26
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie ma potrzeby chyba się spierać, jest taki piękny, deszczowy dzień... ;/

    @PeFik -dziękuję za wskazówki, udało się zrobić wszystko co potrzebowałem na ten moment ;)

    Pozdrawiam

  8. #27
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241
    Na podsumowanie tylko dodam, że K2 to zupełnie , nowy "niezależny" od typowego Joomlowego system zarządzania artykułami, i skąd też trzeba się go po prostu nauczyć .
    Literatury jako takowej brak, co nie znaczy że jej nie ma. Jest tylko porozrzucana, np. http://www.alledia.com/blog/joomla-tutorials/


    W zasadzie o K2 to należało by napisać osobny rozdział książki tak rozbudowany to komponent
    (+ moduł).
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #28
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm jak tylko znajdę chwilę postaram się coś dopisać do tego.
    Dopiero niedawno zacząłem przygodę z Joomla, ale już uważam, że K2 to jest naprawdę świetny "dodatek" - bo jak już wspomniałeś powyżej to coś więcej niż zwykły komponent.

    Ja znalazłem natomiast taką stronę, tutaj jest nico nieudolne tłumaczenie googla.

    Po dość wyczerpującej walce i wielu testach mogę stwierdzić, że na ten moment wiele bitew wygrałem - wojna jednak trwa nadal ;)
    Polecam każdemu wypróbowanie K2, dla mnie jest prawie idealny (to się pewnie zmieni na lepsze w kolejnych edycjach).

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Artykuły na stronie głównej.
    przez mateusz_j na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 03-09-2009, 22:43
  2. Artykuły na stronie głównej
    przez pr0style na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-05-2009, 22:43
  3. Artykuły z sekcji na stronie głównej
    przez p4w3k na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-12-2008, 13:53
  4. Artykuły na stronie głównej
    przez KoTeKMalbork na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 07-12-2008, 22:00
  5. Artykuły na stronie głównej
    przez GrzegorzM na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-05-2007, 17:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •