nowy modul
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: nowy modul

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2005
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny nowy modul

    kolejny problem
    usiluje od kilkunastu minut stworzyc nowy modul.
    dla przykladu:
    Kod:
    <p align="center">
      <iframe border="0" marginWidth="0" marginHeight="0" frameBorder="0" width="130" scrolling="no" height="90" src="http://money.pl/include/pp/pp_nbp_iframe.html">
      <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.money.pl/pp.css">
    <script language="javascript" src="http://www.money.pl/include/pp_nbp.js"></script></iframe></p>
    w mambo 4.5.2...smigalo bez problemu... wystarczylo wkleic w/w kod w tresc modulu...
    w joomla niestety wysiwyg wszystko chrzani...
    probowalem wklejac kod w HTML Source Editor niestety tylko krzaki...

    help...

    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    • wylaczyc edytor wysiwyg, moze dosc banalne ale wrecz oczywiste
    • druga opcja to sciagnac instalke jakiegos podobnego modulu ktory cos wyswietla, wybebeszyc z poprzedniej tresci zachowujac niezbedne naglowki itp, nazwac po swojemu, przerobic xmlke, zzipowac i zainstalowac jako modul zewnetrzny.
    • opcja trzecia to zaloze sie ze ktos juz taki modul zrobil
    • opcja dla twardzieli to ze nbp udostepnia kursy walut w formacie xml wiec mozna napisac modulik ktory dziala jako pseudo xml-reader czyli prasuje sobie tego xmla na tabele czy jak tam chcesz
    moze to kwestia poznej godziny ale ja bym chyba na latwizne poszedl i wylaczyl edytor ;) ktorego uzywania i tak ni epolecam bo co ciekawsze wysiwygi potrafia zrobić taka sieke z kodu ze szkoda gadac a teksty na stronke to naprawde polecam pisac sobie z palca w htmlu, howgh :cool:

  4. #3

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2005
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    wylaczyc edytor wysiwyg, moze dosc banalne ale wrecz oczywiste
    niestety nie pomaga...
    ustawienia "bez edytora wysiwyg" nie wylaczaja go w panelu admina... chyba, ze wylacza sie go gdzie indziej a ja po prostu wczoraj po calym dniu przy portalu juz nie widzalem.. ;)

    moze to kwestia poznej godziny ale ja bym chyba na latwizne poszedl i wylaczyl edytor ;) ktorego uzywania i tak ni epolecam bo co ciekawsze wysiwygi potrafia zrobić taka sieke z kodu ze szkoda gadac a teksty na stronke to naprawde polecam pisac sobie z palca w htmlu, howgh
    co racja, to racja...;)

    wiem, ze istnieje taki modul, ale jakos mi sie nie podoba... wyswietla tylko dwie waluty z tego co pamietam euro i dolarki...

    dzis kolejny dzien bojow... (heh urlop spedzam nad portalem...;) )

    dzieki za wskazowki.

    pozdrawiam.

  6. #5
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lukidb
    niestety nie pomaga...
    ustawienia "bez edytora wysiwyg" nie wylaczaja go w panelu admina... chyba, ze wylacza sie go gdzie indziej a ja po prostu wczoraj po calym dniu przy portalu juz nie widzalem.. ;)
    Hmm, a powinno. Zawsze moze odpublikoac edytory ale to powyzsze usatwienie powinno pomoc

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2005
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Hmm, a powinno. Zawsze moze odpublikoac edytory ale to powyzsze usatwienie powinno pomoc
    no niestety.
    robie dokladnie tak.
    mambots/site mambots/bez edytora wysiwyg - on (nic nie zmienia), dla pewnosci jeszcze edytor tinymce - off ( rowniez bez zmian)
    w dobrym miejscu szukam?

  8. #7
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    nie do końca
    Wejdz w global configuration i tam w pierwszej zakładce jest mozliwosc wylaczenia edytora

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2005
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    cholera...wiedzialem
    mialem tam ustawione bez wysiwyg ale trzeba bylo to jeszcze "save" ;)
    dziekuje za pomoc

  10. #9
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    nie chcialbym Cie jakos zmartwic ale ten iframe ktory usilujesz w modul ubrac to furrory nie robi, wyswietla tylko euro i dolary w dodatku w ramce z wlasnym formatowaniem, pocieszajace jest tylko to ze mozna tam uzyc swojego cssa

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2005
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Rybik
    nie chcialbym Cie jakos zmartwic ale ten iframe ktory usilujesz w modul ubrac to furrory nie robi, wyswietla tylko euro i dolary w dodatku w ramce z wlasnym formatowaniem, pocieszajace jest tylko to ze mozna tam uzyc swojego cssa
    tak. wiem, ze piekny to on nie jest. niestety nie trafilem na nic ladniejszego. moze dlatego, ze nie szukalem? ;) ,ale dla mnie jest wystarczajacy. nie tworze portalu finansowego, tylko z baza noclegowa wiec... wystarczy...

    pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •