co do tej bazy to napisanie komponentu jest dosc zawile bo musi obsluzyc sporo spraw, ale można sporo sciągnąć z gotowych komponentów, lub zastosować kilka metod obejścia. Teraz pytanie czy opłaca się pisać komponent, czy nie skorzystac z dwoch prostych opcji:
  1. Przyjmowac zgloszenia mailem i publikowac recznie
  2. Udostepnic opcje wysylania wlasnych materialow w jakims komponencie typu eWriting lub galerii
Galerie maja to do siebie ze mozna dodawac opisy, wykonuja cala prace zwiazana z kontrola wielkosci obrazkow i limitu uploadu ale tekst traktuja troche po macoszemu

Komponenty pisarskie z kolei pozwalaja ladnie tekst obrobic ale nie zawsze obsluguja upload grafik na twoj serwer.

Generalnie unikalbym oddania ludziom zbyt wielkiej dowolnosci bo bedziesz mial bajzel, a z drugiej strony Twoj wymarzony komponent musialby obsluzyc: formularz zgloszeniowy z polami nazw, edytorem tekstowym do opisu, sekcje uploadu grafiki ze sprawdzaniem limitu wielkosci; umiec kazdemu tworzyc osobny katalog na grafe i jeszcze to skompaktowac i wyswietlic. Na dobry poczatek pozwol ludzikom dodawac artykuly w wybranej sekcji i ja podlinkuj zeby sie wyswietlala i po prostu rob w tym porzadki. Niestety bez wchodzenia w panel admina nie widze mozliwosci uploadu grafik a jedyny sposob na wyswietlanie ich w pisanych przez ludzi artach to wlasnie podawanie adresow - wiec nie kazdy ma grafe na jakims serwerze. Ja bym przyjmowal mailem wg podanego szablonu a w szablonie (taki art-demo) zeby ludzie pisali juz znaczniki {mosimage} grafike w zalaczniku maila ponumerowana i po sprawie. Przy okazji wpisy kolejnych klientow trzymane w formie artykulow to chyba najzdrowsza i najlatwiejsza w konserwacji metoda trzymania danych, bo mozna latwo ja modyfikowac i obslugiwac modulami dodatkowymi jak: zobacz takze, popularne, ostatnio dodane. Do tego oferty sezonowe, ocenianie przez uzytkownikow i komentarze. Nie musze chyba wspominac o dziecinnie prostym przenoszeniu na inna baze danych, udostepnianiu via RSS, opcjach email/pdf/print czy uprawnieniu kgos do poprawiania literowek bez wchodzenia w panel admina.