CB i zakładka forum
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: CB i zakładka forum

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Skąd
    Leżajsk
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    CB i zakładka forum

    Witam
    Od kilku dni siedzę z nosem w internecie i szukam jakiegoś rozwiązania mojego problemu.
    Standardowo w CB w profilu użytkownika jest zakładka Forum ale przez cały czas widnieje tam napis, że forum nie jest zainstalowane. Forum Agora niby integruje się z CB poprzez "jedno kliknięcie" ale napis w zakładce się nie zmienia czyli wychodzi na to że Agora integruje się z CB ale CB nie integruje się z Agorą.
    Czy jest jakiś sposób aby ten problem rozwiązać?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    ja jednym portalu używam Agory na drugim Kunena. Zdecydowanie jestem bardziej zadowolony z forum Kunena.
    Moja rada odinstaluje agora zainstaluj kunena i nie będziesz miał problemów.

    Pozdrawiam

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Skąd
    Leżajsk
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za propozycję;) skorzystałem i faktycznie zakładka forum w CB już działa jak należy, ale jest teraz inny problem, ponieważ jak klikam w forum na odnośnik "Twój profil" to pokazuje mi profil forum a nie profil CB. Wiem, że w ustawieniach Kuneny jest opcja "Profile", ale nie chce mi jej przełączyć na CB ponieważ Kunena twierdzi, że mam starą wersję CB.
    CB wersja 1.2 RC 4, Kunena wersja 1.5.11
    Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

  5. #4
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dede23 Zobacz wiadomość
    ... Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
    Tak, tylko jedno - najbardziej rozsądne. Aktualizacja komponentu CB.
    Aktualna wersja: >>Community Builder 1.2.2<<

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Skąd
    Leżajsk
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    kurde, a byłem pewny że 1.2 RC 4 jest najnowszą wersją:/.... w takim razie faktycznie teraz już powinno wszystko hulać. Mam tylko pytanie - jak zwykle - w związku z tym, że mam trochę dodatków poinstalowanych w CB no i użytkownicy strony mają pozakładane swoje profile, to wolę zapytać niż coś spipczyć. Czy wystarczy że w instalator wrzucę nowe pliki CB? czy trzeba jakieś pliki z serva kopiować na dysk i odinstalować najpierw starą wersję CB? Oczywiście zależy mi na tym żeby nie utracić danych.
    Może to banalne pytanie ale będę wdzięczny za odpowiedź

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Zaktualizowanie do najnowszej wersji CB nie spowoduje utraty danych ani dodatków. Mimo to jak zwykle wskazane jest zrobienie kopii bazy danych przed takimi zabiegami, choćby tabel CB, ale to tak dla "świętego spokoju". Dla jeszcze większej pewności można zrobić pełną kopie witryny za pomocą komponentu Akeeba (dawniej - Joomlapack). W tej kopii znajdą się wszystkie pliki z serwera + kopia bazy danych. Ze względów bezpieczeństwa dobrze mieć taką kopię z ostatniej dobrze działającej witryny i aktualizować ją po każdej wprowadzonej zmianie.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Skąd
    Leżajsk
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kolejne sprawozdanie. Zrobiłem kopię zapasową całej strony. Akeeba jest rewelacyjny... poszło szybko, łatwo i bez bólu. Zaktualizowałem CB do wersjii 1.2.2 i teraz ładnie wyświetla mi że moja wersja CB to właśnie 1.2.2 więc o złej aktualizacji chyba nie ma mowy. Ale kuurcze dalej jest problem z integracją Kuneny z CB. Emblematy integrują się ładnie, ale ustawienia profilu za nic nie chcą się zintegrować. Wyświetla mi się błąd:


    • Wykryto problem integracji z Community Builder:
    • Integracja Community Builder Profile działa jedynie po opublikowaniu pluginu w Community Builder.
    • Saving the Kunena configuration will disable integration and hide this warning.


    Jeśli chodzi o plugin to zainstalowałem i opublikowałem CB Kunena/Joomlaboard/Simpleboard Tab. Innego nie mogę znaleźć Zaczynam już siwieć od tego wszystkiego, a zależy mi na tym

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Czy dodałeś też potrzebną zakładkę w CB Field Management?

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Skąd
    Leżajsk
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem rozwiązany Okazało się, że kiedy chciałem zdziałać cokolwiek z zakładkami w CB, albo chciałem edytować pluginy to wyskakiwał mi błąd ze ścieżką prowadzącą do pluginów CB. Stwierdziłem, że nie ma co myśleć... odinstalowałem plugin o którym pisałem wcześniej - CB Kunena/Joomlaboard/Simpleboard Tab i nagle wszystko zaczęło działać. Nie ma już żadnych błędów, a Kunena całkowicie integruje się z CB.
    Wychodzi na to, że co za dużo to niezdrowo Dzięki wielkie wszystkim za pomoc

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2010
    Skąd
    Leżajsk
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    A jednak nic się nie rozwiązało ;( owszem - Kunena przestała wyświetlać błędy, ale teraz nie mam w ogóle zakładki Forum w CB, no a w końcu zależy mi właśnie na tym, żeby ta zakładka była i żeby działała jak trzeba. Po ponownym zainstalowaniu wspomnianego już dwa razy pluginu CB Kunena/Joomlaboard/Simpleboard Tab (http://extensions.joomla.org/extensi...bHVnaW4iO30%3D) w ogóle nie mogę zalogować się jako użytkownik na stronie..... skończyły mi się już pomysły

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zakładka Parametry
    przez MSMax na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 19-07-2010, 20:42
  2. SOBI2 - Zakładka "Twoje wpisy"
    przez damianP na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-11-2009, 16:36
  3. Kunena - forum bez prawj kolumny + forum z prawą kolumną do wyboru
    przez KoTeKMalbork na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 26-11-2009, 22:35
  4. Zakładka kontakt w MisterEstate
    przez Waldzio na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-08-2009, 16:41
  5. Zakładka treści w konfiguracji globalnej 1.5.10
    przez sunny na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-06-2009, 14:04

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •