Obrazki w IE6
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Obrazki w IE6

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Obrazki w IE6

    Witam

    Nie mam pojęcia co się stało, że pod IE6 dwie pierwsze zakładki ("witam" i "o mnie") posiadające zdjęcia i tekst się rozjeżdżają. Zarówno w mozilli jak i operze nie występuje ten problem.
    Trzecia zakładka (o firmie) również podsiada zdjęcie i jak patrzę na kod obrazka to wygląda to tak samo.
    Tekst miał być z lewej strony artykułu a zdjęcie z prawej.
    Strona to www.wena7.pl

    Dzięki za sugestie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    IE6??

    Od wielu lat IE6 uważane jest za przestarzałą przeglądarkę. Istnieje wiele kampanii mających na celu wyrzucenie go z rynku przeglądarek. Najważniejszym argumentem za tym przemawiającym jest jego niekompatybilność z najnowszymi standardami internetowymi, takimi jak XHTML (całkowity brak obsługi), CSS (niezgodna ze specyfikacją), HTML (praktycznie zupełnie oddzielna wersja, niekompatybilna z przeglądarkami zgodnymi ze standardami). Drugim ważnym argumentem jest nieodpowiednia polityka bezpieczeństwa, taka jak podział na strony zaufane i niezaufane zamiast poprawnej obsługi kodu HTML (XHTML nie jest obsługiwany) uniemożliwiającej wykonanie niebezpiecznych dla użytkownika komputera operacji złośliwej witrynie internetowej.
    Za Wikipedia..
    Daj sobie spokój z tą przeglądarką.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Tak jak pisze @palyga007 olej IE6. Wątpię by osoba spędzająca w sieci więcej niż 2h tygodniowo używała tej wersji IE. Wydaje mi się logiczne, że jeśli coś jest "za darmo", to zainstalowanie sobie nowszej, lepszej i wygodniejszej "nowszej wersji" jest sprawą oczywistą, niestety dla około 30% społeczeństwa nie jest to takie oczywiste.

    W sieci znajdziesz masę różnych skryptów rozwiązujących problemy z IE6 i jednocześnie informację, żeby nie pracować na tej wersji. Jeśli się nie mylę IE6 nie ma już wsparcia, więc to jest chyba oczywista aluzja producenta.
    Nie napisałeś dokładnie co oznacza "różniący się obrazek i tekst", ale przypuszczam, że chodzi o układ. IE6 nie radzi sobie całkiem z float, więc myślę, że w tym tkwi problem.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok, dzięki za podpowiedzi.
    robię to dla kogoś grzecznościowo i niestety uczę się dopiero co to joomla
    pech chciał, że właścicielka w pracy ma IE6 i nie może nic na komputerze zmieniać (jak pewnie jeszcze sporo internautów)
    coś mi się jednak wydaje, że przed moją ingerencją w stronkę nie było takiego efektu


    nie chcę zakładać kolejnego wątku więc tu dopisze
    mam jeszcze problem z formatowaniem nagłówka (h1)
    przeglądam kod firebugiem i zmieniam różne tam parametry (w template.css) ale nie wiem jak pozbyć się tego efektu przyciętych liter (w IE7 dla odmiany)

    w firebugu to tak wygląda widać to co w niebieskim pasku to co wychodzi na żółte jest obcięte.

  6. #5
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Blok z tekstem jest zbyt mały, powiększ go albo usuń overflow:hidden z klasy tego bloku.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie mogę znaleźć do czego należny H1 i z którego miejsca usunąć overflow:hidden, próbowałem natomiast dodać overflow:visible bezpośrednio w opisie h1, ale nic to nie zmienia.
    parametrów boxa na tekst w template.css też nie widzę. echh nauka, nauka i jeszcze raz nauka
    Ostanio edytowane przez .:Marcin:. : 14-04-2010 01:07

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Jeżeli bardzo się upierasz by strona wyświetlała się poprawnie również w IE6 to stwórz dla tej przeglądarki osobny arkusz stylów i już
    Pomoc znajdziesz np. tutaj: http://leksykot.top.hell.pl/notatki/www/ie-hacks.shtml lub poszukaj gdzie indziej o komentarzach warunkowych.
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

Podobne tematy

  1. Początek końca IE6?
    przez Bazyl na forum Off topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post/autor: 25-09-2010, 22:54
  2. sh404sef a ie6
    przez marksiii na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-09-2009, 12:37
  3. vm i magia z ie6
    przez ciubas na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 16-09-2009, 14:28
  4. utf8 pod IE6
    przez komara na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 22-04-2009, 22:46
  5. Polskie znaki w ie6
    przez erapu na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 30-08-2007, 07:42

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •