Logowanie z Front-End odrazu bo Back-End - jak?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Logowanie z Front-End odrazu bo Back-End - jak?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Logowanie z Front-End odrazu bo Back-End - jak?

    Witam,

    Tworze strone dla klienta, chciałbym żeby gość logował się na zaplecze przez formularz logowania na stronie (na front-end) a nie przez formularz na /administrator/index.php...

    W module mod_login są opcje skocz po wylogowaniu i po zalogowaniu do.. więc stworzyłem nową pozycję w topmenu o nazwie zaplecze, ta pozycja to łącze zewnętrzne o adresie http://www.mojastrona.pl/administrator/index.php , i ustawiłem żeby po zalogowaniu skakało do tej właśnie pozycji 'zaplecze' więc jak ktos jest na stronie (front end) i sie zaloguje to po zalogowaniu odrazu wchodzi na zaplecze...

    Problem w tym że to nie działa, pojawia mi sie błąd 404: Podany w zapytaniu URL /administrator/index.php&Itemid=140 nie został odnaleziony na tym serwerze.

    Niepotrzebnie dodaje mi tą końcówkę &Itemid=140 na końcu linka.. Jak to naprawić? Ew. jak zrobić żeby przez formularz logowania na front end po zalogowaniu przechodziło odrazu do zaplecza?

    Help

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jakbyś znał dobrze Joomla, to widziałbyś, że są specjalnie zrobione dwa osobne formularze logowania z racji uprawnień, możliwości działania no i przede wszystkim bezpieczeństwa.

    Nie rozumiem celu w/w działania.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10
    to że Ty tu akurat nie widzisz celu nie znaczy że jest on bezsensowny.

    chce zrobić tak żeby klient nie musiał dopisywać do końcówki adresu '/administrator/', ani nie chce robić na stronie zakładki zaplecze, bo nie chce żeby każdy kto jest na stronie wchodził na panel logowania do zaplecza bo po co ktoś ma widzieć ten panel...?

    kupiłem szablon Joomla! i mam w nim ładny panel logowania użytkownika, klient ma swoje konto na stronie o nazwie np. użytkownik, ma przypisane prawa Administrator, więc jeśli zaloguje się na stronie i wejdzie manualnie na zaplecze nie będzie musiał tam się znowu logować tylko odrazu jest zalogowany.

    chce tylko żeby po zalogowaniu na stronie automatycznie wchodziło mu na zaplecze (np. przez opcję skocz po zalogowaniu do... lub podobną) a nie żeby po zalogowaniu na stronie musiał manualnie wchodzić na zaplecze klikając w jakiś link lub wpisując dokładny adres..

    i nie pytam czy to ma sens, tylko czy da sie to zrobić i jak to zrobić jeśli sie da?

    PS. jeśli sie da to super, jeśli nie, to zrobie menu użytkownika gdzie będzie miał opcje edytowania treści swojej strony, ale wole żeby po zalogowaniu wchodziło mu na zaplecze odrazu.
    Ostanio edytowane przez Aeon : 23-04-2010 17:27

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    11-03-2009
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    147
    Punkty
    28

    Domyślny

    Skoro nie chcesz zxeby inni widzieli "guzik" zaplecza to jest sposób.
    Proszę stworzyć ten guzik "zaplecze" z linkiem do zaplecza - tylko nadaj mu dostęp "Specjalny" - co za tym idzie guzik będą tylko admini widzieć zwykły i rejestrowany gość nie będzie go widział. Napisz czy pomogło?

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak, to jest jak najbardziej dobre rozwiązanie, tylko że wyszło na to że jak zalogujesz się w panelu logowania na stronie (mod_login) to mimo że zalogujesz się na konto z prawami administratora to jak klikniesz w ten guzik zaplecze który Ci sie pojawi (bo jest widoczny tylko dla adminów na stronie) to wchodzisz znowu w panel logowania na zaplecze a nie odrazu do panelu kontrolnego - musisz więc jeszcze raz wpisać te same dane i jeszcze raz sie zalogować - nie można przejść ze strony (nawet będąc zalogowanym na niej) na zaplecze, bez logowania się jeszcze raz... a że to dla klienta niepotrzebne rzeczy są to zrezygnowałem jednak z logowania na stronie i klient musi dopisywać do swojego adresu /administrator/...

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Po co dopisywać, jak można dodać do zakładek w przeglądarce adres witryny wraz z adresem zaplecza?

    A do ręczne dopisywanie, to jakaś kara?
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    na stronie i klient musi dopisywać do swojego adresu /administrator/
    Nic nie musi ... Można utworzyć mu alias dla domeny np : logowanie.[adres].pl -- tak chyba mu będzie prościej zapamiętać .. ? Nie wiem jaki to dla klienta problem, że ma dopisać /administrator ? - rozumiem, że mu nazwa przeszkadza

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak to już z klientami jest że chca najprościej jak sie da dlatego to chciałem połączyć z zapleczem żeby raz sie na stronie zalogował i mógł przeglądać i stronę i zaplecze bez potrzeby wpisywania czegokolwiek więcej.. no ale, będzie musiał sie przyzwyczaić

  10. #9
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Rozwiązanie jakasstrona.pl/administrator jest najprostszym rozwiązaniem.
    Webdeveloper do usług ;)

Podobne tematy

  1. Joomla Watch - front end
    przez chicago na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 19-04-2010, 09:00
  2. Puste okienko w edytorze (back-end)
    przez Wojtek K na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-01-2008, 22:12
  3. Brak menu górnego i grafiki w Back end
    przez Tomecki na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 11-06-2007, 10:18
  4. Umieszczanie artykułów w front end
    przez szaman na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 26-05-2007, 20:47
  5. Menu górne-front end
    przez OlgaG na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-04-2007, 15:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •