Galeria w artykule - jak?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Galeria w artykule - jak?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny Galeria w artykule - jak?

    Witam,

    Czy jest możliwe umieszczenie jakiejś galerii zdjęć wewnątrz artykułu? Potrzebuję zbudować podstronę wyglądającą mniej wiecej tak:

    http://www.korex-tuchow.pl/9.plyty_laminowane.html

    Wymyśliłem żeby zrobić artykuł w którym będą treści, a gdzieś w środku tych treści umieszczę galerię zdjęć.. tylko pytanie czy da sie wstawić galerię do artykułu i jakiego dodatku/komponentu/modułu potrzebuję żeby to zrobić?

    Ewentualnie jak zbudować taką podstronę żeby były na niej i treści i galeria zdjęć?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    PS. mogę oczywiście napisać stronę własnoręcznie, ale ta opcja odpada bo klient dla którego strona jest robiona musi mieć możliwość pełnej edycji treści na niej a on na kocie HTML/PHP sie nie zna więc opcja wpinacza i podstrony z własnym kodem odpada..

  4. #3
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    A na odwrót nie można? Zainteresuj się ostatnio prezentowanym dodatkiem Articles Anywhere. Tu jest jego >>prezentacja<<, a tutaj >>poradnik<< na wiki.joomla.pl.
    Może da się to zrobić pokazując obrazki z użyciem Phoca Gallery, wstawiając w niej stosowny artykuł. Z w/w opisów wynika, że teoretycznie jest to możliwe, w praktyce musisz sam to sprawdzić.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    Raczej nie, bo jak widzisz w linku, galeria jest w środku treści.. więc jeśli użyłbym Articles Anywhere to musuałbym zrobić dwa artykuły dla jednej podstrony - byłby wtedy układ artykuł1 - galeria - artykuł2, co jest mało praktyczne..

    Ew. możnaby użyć Modules Anywhere, bo moduł galerii na stronie jest jeden, wkładam go gdzie chce w artykule i to chodzi.. właśnie to obczajam, tymczasem prosze o inne sugestie

  6. #5
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Tak szybko to przetestowałeś? A może zauważ, że sama Phoca Gallery daje możliwość dodawania opisu, czyli coś na podobieństwo tego, co jest Ci tak potrzebne. Edytując wybraną Kategorię możesz dodać tekst w polu Opis, który pokaże się przed wszystkimi wstawionymi poniżej zdjęciami danej kategorii. Może to oczywiście nie spełniać Twoich oczekiwań, ale jest sposobem na osiągnięcie tego, co napisałeś.

    PS.
    Dodam, że w tym samym miejscu możesz zastosować opcję wstawienia artykułu przez dodatek Articles Anywhere, co już zdążyłem przetestować.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 24-04-2010 15:14

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie testowałem tego praktycznie ale teoretycznie jeśli chce wstawić artykuł gdzieś np do phoca gallery to wstawię cały lub jego część pierwsza (introtext), pod tym artykułem musialaby być galeria, a poniżej znowu artykuł, więc i nad, i pod phoca gallery musiałbym wstawić po artykule więc to daje 2 artykuły na 1 podstrone co jest mało praktyczne, tym bardziej jeśli chciałbym kilka galerii i kilka treści pomiędzy nimi dać... To jest logiczne nie musiałem tego testować żeby do tego dojść..

    Prostszym rozwiązaniem byłoby Modules Anywhere bo robie kilka galerii, i wstawiam je w artykule w odpowiednich miejscach czyli tak jak to ma być - mam 1 artykuł do edycji i galerie z produktami. Ale Modules Anywhere dopiero obczaje

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    opis phoca gallery też odpada bo to by sie wyświetlało tylko nad lub tylko pod galerią, a mi trzeba i nad i pod, i niekiedy po 2-3 galerie na 1 podstronie..

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny

    witam, mam małe pytanie związane z galerią phoca i wstawieniem galerii obrazów w artykule Łupek w środku na stronie www.kamienienaturalne.com i jest taki hit, że w IE 8 strona się całkowicie rozsypuje, natomiast w Google Chrome czy Firefoxie chodzi idealnie i nie wiem co jest za błąd w tym temacie.
    Robert

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-12-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie odpowiem na Twoje pytanie..

    ale.. odradzam używania galerii phoca jeśli naprawdę nie potrzebujesz kombajnu do wyświetlania zdjęć.. zainstalowałem ją u siebie, chciałem zrobić kilka kategorii więc stworzyłem galerię, podzieliłem na kategorie i utworzyłem odpowiednie elementy w menu które po kliknięciu otwierały określone zdjęcia..

    minusy:
    - żeby załadować zdjęcia do galerii trzeba sie bawić z ich importem w zakładce "dodaj zdjęcia", każde zdjęcie trzeba dodać osobno, więc jesli chcesz dodać ich 300 to życze powodzenia (każde zdjęcie musisz dodać osobno, w sumie jest opcja dodania kilku naraz ale trzeba potem i tak nazwy zdjęć zmieniać z nazw plików na nazwę taką jak sie chce), przy dodawaniu zdjęć jest masa rzeczy do zrobienia, co znacznie wydłuża pracę..
    - po utworzeniu kilku elementów menu otwierających zdjęcia z danej katogorii można wieczór spędzić na konfiguracji żeby galeria wyświetlała się tak jak chcemy.. opcji jest tak dużo nawalone że głowa boli od samego czytania ich i ustawiania..
    - przez dwa powyższe minusy, jak sobie wyobrażałem to jak wytłumacze obsługę takiej galerii mojemu klientowi któremu robiłem stronę to sie załamałem.. gość jest zielony totalnie, nauka wymagałaby czasu i mojego dużego wkładu.. to kolejny minus

    zalety:
    - z drugiej strony phoca dzięki tym wszystkim opcjom jest kombajnem do wyświetlania zdjęć w joomla.. do tego darmowym.. powyższe minusy są plusem jeśli jesteś obeznany w temacie i chcesz mieć wszystko ustawione dokładnie po swojemu..

    PROPONUJĘ ALTERNATYWĘ:
    Simple Image Gallery PRO (wersja PRO, nie free)

    zalety: banalne dodawanie zdjęć! wrzucasz folder z fotami na serwer, w treści artykułu w dowolnym miejscu wstawiasz linijke {galeria}nazwa_folderu_ze_zdjeciami{/galeria} i w tym miejscu będzie wyświetlona automatycznie galeria złożona ze wszystkich zdjęć w folderze na serwerze! jedyne co to w pluginie ustawiasz wielkość miniaturek i folder główny galerii, + parę innych opcji, ale naprawde tylko kilka najistotniejszych, możesz wstawiać kilka galerii w 1 artykule, wystarczy do folderu głownego wsadzic kilka folderów ze zdjęciami i wpisać kilka linijek kodu do artykułu, możesz dodawać podpisy pod miniaturkami, opisy wyświetlane po kliknieciu w miniaturke, możesz uzywać różnych themes, więc widok galerii jest do wyboru do koloru, nie jest to komponent tylko plugin, mega prosty w użyciu i bardzo wszechstronny (ale bez przesady - to nie phoca) - napewno wystarczy każdemu kto chce umieszczać na stronie w Joomla foty.

    minus - program jest płatny. ale warto.

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny Dzięki

    dzięki za podpowiedź, ale mnie ta galeria tak ładnie pasuje, nie jest ona takim kombajnem jakby się mogło wydawać, chociaż to zależy od liczby zdjęć to fakt większym kombajnem jest joomgllery, przy jej ustawieniach to wysiadłem, mnie martwi fakt, że mi się w IE 8 rozjeżdża strona i nie wiem co jest grane, tak na przyszłość.
    Robert

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Galeria w artykule
    przez kreatywny na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 11-09-2009, 15:27
  2. Galeria w artykule...
    przez okmiwww na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 06-09-2009, 12:25
  3. Galeria w artykule
    przez wisnia80 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-12-2008, 10:09
  4. phocagalery - galeria w artykule
    przez grant1200 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-10-2008, 18:29
  5. Galeria w artykule
    przez Aston na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-09-2006, 14:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •