Kilka witryn w Joomla i ta sama baza danych - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 34 z 34

Temat: Kilka witryn w Joomla i ta sama baza danych

  1. #31
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2008
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny

    KejeN, no ok, ale widzisz nawet tego nie wiedziałem i teraz jest problem, no ale już wiem i lepiej będę tworzyć osobne bazy danych

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2008
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny

    Udało się przywrócili bazę danych z przed awarii i wszystko działa. teraz już się sam zabezpieczę przed taką awarią.

    Tylko teraz chciałem utworzyć nową bazę danych dla następnej instalacji Joomla, ale mogę mieć tylko jedną bazę danych, jak zrobić ten przedrostek żebym mógł zainstalować Joomla dla innego serwisu
    Ostanio edytowane przez orygano : 29-04-2010 00:26

  4. #33
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    W trakcie kolejnej instalacji Joomla na istniejącej już bazie danych zwróć szczególną uwagę na 4 etap tej instalacji - Baza danych - Konfiguracja bazy danych. Po wypełnieniu wszystkich potrzebnych pozycji w części Podstawowe ustawienia musisz wejść w Dodatkowe ustawienia i tam zaznaczyć opcję Archiwizuj istniejące tabele i poniżej w Przedrostek tabeli wprowadź inną nazwę, niż sugerowana standardowo jos_ wpisz np. jom_.

  5. #34
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2008
    Wpisy
    129
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czyli tylko to mam zmienić

    Znalazłem taki artykuł w necie odnośnie właśnie przedrostków

    Aby mieć kilka portali joomla na jednej bazie danych najwazniejsze jest aby kazda z nich miała inny przedrostek tabel np jos1_ dla pierwszej strony a jos2_ dla drugiej. Oczywiscie nazwa przedrostka jest dowolna wiec mozemy napisac co kolwiek. Jesli robimy strony po przez eksport i import bazy danych to wdety np w notatniku polecam Notepad++ mozemy łatwo zmienić przedrostek tabel jesli w wyeksportowanej bazie danych mamy przedrostek jos_ a chcemy go zmienić na np test_ to otwieramy joomle w notepad++ wybieramy menu szukaj/zamień i tam wpisujemy w szukany tekst: jos_ a w zamień na: test_ i wybieramy obcje zamien wszystkie. I mamy zamienione wszystkie przedrostki tabel teraz wystarczy wyedytowac plik configuration.php i w nim zmienic przedrostek z jos_ na test_ gdyby ktos kilka razy chcial iportowac ta sama wyeksportowana baze danych do jednej bazy zawsze trzeba zmienic przedrostki na inne. Wiem ze każdy ma problem z tabelami bak_ w joomla bo gdy w trakcie ponownego importu bazy wyskakuje komunikat ze nie mozna ponownie zaimportowac bak_ poniewaz juz istnieja w bazie mozna smialo aby uniknac czasochlonnego kasowania tabeli bak_ zmienic ich przedrostek na kojarzaczy sie z przedrostaki danej joomli czyli nap przedrostek test_ i robimy testbak_ dla przedrostaka np test2_ robimy test2bak_ zmiane przedrostkow bak_ wykonujemy ta samą metodą co przedrostki jos_ w programie notepad++
    tylko nie rozumie tego bak_
    Ostanio edytowane przez orygano : 02-05-2010 01:54

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne tematy

  1. Joomla i baza danych
    przez Karol Stefaniak na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 20-02-2010, 14:02
  2. czy to możliwe jedna joomla kilka witryn
    przez janekjanek na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-06-2009, 14:35
  3. Baza danych joomla
    przez szmidt344 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-03-2008, 21:19
  4. Ta sama baza - inna domena - ten sam serwer
    przez Tomax na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-06-2007, 21:22
  5. Baza danych w Joomla!
    przez mayl na forum Różne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 23-02-2007, 01:35

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •