K2 - komentarze i import z joomlakoments?
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: K2 - komentarze i import z joomlakoments?

  1. #1
    Przeglądacz fenix75 awatar
    Dołączył
    03-08-2006
    Wpisy
    54
    Punkty
    40

    Domyślny K2 - komentarze i import z joomlakoments?

    Witam,
    zacznę od szczegółów technicznych.
    Joomla1.5.17, + joomlacoments(tryb legacy) + k2

    Zainstalowałem joomle 1.5.17, za pomocą MTwMigrate przeszedłem z 1.015 i wszystko mi ładnie działało, nawet komentarze. Niestety (albo stety) zachciało mi się komponentu k2. Instalacja prosta import artykułów drobnostka, tylko jest jedno ale. Komentarze, nie wiem jak zaimportowac komentarze z joomlacomment do k2, obecnie jak ma wszystko pod k2 nie pojawiają mi się komentarze które już były, i przy użyciu modułu K2 contnet wywala mi dodatkowo błąd związany z komentarzami Notice: iconv() [function.iconv]: Detected an illegal character in input string in /xxxxx/users/xxxxxx/xxxxxxx/xxxxxxxx/components/com_comment/joscomment/utils.php on line 501

    jeżeli zna ktoś rozwiązanie będę wdzięczny


    mała edycja posta.
    rozwiązanie to wgranie jcomments i zaimportowanie z joomlacomments do jcomments. niby proste ale jak klikam import to żaden z 4 tyś komentarzy nie chce się zaimportować może wiecie co jest nie tak. obecnie zainstalwoałem jcomments wersja 2.2.0
    Ostanio edytowane przez fenix75 : 15-05-2010 03:05
    eeee, yyyyyy, mmmmmm, właściwie to nie wiem co tu napisać

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    borysjr
    Gość

    Domyślny

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to wszystko ale jeśli dobrze, to powinienem pomóc. Zainstaluj jComments (ale chyba już masz z tego, co widzę wyżej) i z extensions.joomla.org pobierz sobie plugina jComments for K2, czy jakoś tak (wpiszesz w wyszukiwarce "jComments" to powinno wyskoczyć jako pierwsze, bo to nowość). Wtedy bez żadnego importowania po artykułach K2 wyświetlą Ci się komentarze jComments. Pamiętaj o włączeniu plugina po zainstalowaniu (ale to pewnie wiesz xD).

  4. #3
    Przeglądacz fenix75 awatar
    Dołączył
    03-08-2006
    Wpisy
    54
    Punkty
    40

    Domyślny

    dziękuję za pomoc, niestety nie pomogło, pomimo zainstalowania pluginu, włączeniu go to nadal w K2 nie widzę komentarzy z jcomments, i odwrotnie jak mam uruchomiony moduł K2 który wyświetla artykuły to pokazuje że artykuły nie były komentowane. Dodam że próbowałem ponownie importować pliki z joomla do K2 i nadal nic.
    eeee, yyyyyy, mmmmmm, właściwie to nie wiem co tu napisać

  5. #4
    borysjr
    Gość

    Domyślny

    A nie zmieniałeś niczego przypadkiem w pliku /components/com_k2/templates/default/item.php? Na samym końcu pliku jest część odpowiedzialna za pluginy i jeśli jej nie usunąłeś, to nie ma szans, żeby nie działało. Może masz niewłaściwe wersje K2 i jComments. Ja używam wersji 2.2 i tego, i tego. Jeśli masz jakieś komenty w K2, importuj je do jComments. Posprawdzaj wszystkie ustawienia z backendu, może coś przeoczyłeś. Zamieszczam link do mojej stronki, na której takie właśnie połączenie działa bez zarzutów (również moduł ostatnio komentowane): http://www.kulturalne.opole.pl.

    K2 stanowi sekcja "Blog Opole".

    Pozdrawiam

  6. #5

    Domyślny

    Żeby nie zakładać nowego wątku myślę że mój problem tutaj pasuje.
    Czytam i czytam. I ****.
    Stronę na joomli mam od kliku lat obecnie wersja 1.5.26 + Jcomment 2.2.02.
    Zainstalowałem K2 wersja 2.5.7.
    No i czytam że wystarczy zainstalować plugin K2 JComments. Ja pobrałem 1.3 z joomlatune --> http://www.joomlatune.com/jcomments-plugins.html
    Oczywiście Enable zrobione.
    I co?
    Przy artykułach widać tylko komentarze świeżo dodane po zainstalowaniu k2. A co ze starymi? W zapleczu w module jcomment widzę wszystkie. A przy artykułach pokazuje tylko te z komponentu com_k2 a z com_content nie.
    Jakaś podpowiedź. Coś pomiąłem? Czy po prostu nie pokazuje starych komentarzy?
    Czy muszę przerobić samemu w bazie danych?
    DarioB.net - 45 tyś zdjęć w 700 galeriach - zobacz świat moim obiektywem!!
    Lechia.net - Biało-Zielona Strona Życia

  7. #6

    Domyślny

    Nikt mi nei pomaga więc poszedłem na skróty. może komusmoja metoda się przyda.
    W komentarzach przeniesionych z com_content zmieniłem w bziedanych w kolumnie object_group na com_k2 - i działa.
    DarioB.net - 45 tyś zdjęć w 700 galeriach - zobacz świat moim obiektywem!!
    Lechia.net - Biało-Zielona Strona Życia

Podobne tematy

  1. import bazy
    przez dondzbanko na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-01-2010, 19:32
  2. Import excela do VM
    przez lenovo na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-06-2009, 16:36
  3. Import XML
    przez efect1 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 04-07-2008, 22:38
  4. Import bazy
    przez kwiatek515 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-03-2008, 15:40
  5. Import do Joomla 1.5
    przez foruser na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-12-2007, 10:42

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •