Agora - wyświetlanie obrazków w postach.
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 30

Temat: Agora - wyświetlanie obrazków w postach.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny Agora - wyświetlanie obrazków w postach.

    Witam.

    Mam mały kłopocik z tym forum, mianowicie , gdy kliknę na miniaturkę obrazka umieszczonego w poście, to grafika ta wyświetla się w tym samym oknie co forum na całym ekranie, tak więc, aby powrócić do forum po obejrzeniu obrazka muszę kliknąć wstecz w przeglądarce.

    Z tego co widziałem na innych forach z Agorą, obrazki w postach są wyświetlana w postaci animowanego okienka z wyglądu przypominającego takie jak np. w Agoda Photo, czyli SlideShow z przyciemnieniem tła, przykład tu: Link.

    O ile pamiętam kiedyś ta funkcjonalność u mnie działała. Teraz jej nie ma, na co zwrócił mi uwagę jeden z userów.


    Przy okazji, co to za dodatek, który znajduje się na dole strony z linku z tą animacją napisów?
    Ostanio edytowane przez przem188 : 16-05-2010 11:39

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Zaktualizuj swoje forum. Masz wersję 3.0.9 a najnowsza to 3.0.13. Haazaa mocno pracuje nad zmianą wyświetlania obrazków w Olympusie, a wersja 3.0.9 jest pierwszą po tzw przełomie i może zawierać błędy. Na szczęście wparcie ze strony JVitals jest dobre i szybko wszystko poprawiają. Jak sam widzisz od czasu kiedy zainstalowałeś forum pokazały się 4 nowe wersje.

    Przy okazji. Ten dodatek to Joomulus.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny

    Jak widzę, spolszczenie jaki jest dostępne to 3.0.11. Zgadza się? Jeżeli tak, to skąd pobrać tą wersję forum, skoro na stronie producenta jest 3.0.13?

    Dziękuję za odpowiedź tu i na forum Agory.

    Jeżeli to możliwe to proszę o odpowiedzi tu, niech ci polskojęzyczni użytkownicy forum mieli okazję na okazję podpowiedzi.

  5. #4
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Spolszczenie jest do 3.0.11 bo w wersji .12 i .13 doszła jedna linia na zapleczu. Nie ma sensu zatem publikować nowego spolszczenia. Pobierz do wersji .11 i używaj z Olympusem w wersji .13

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny

    Czy dotychczasowe posty znikną przy aktualizacji, czy mogę spokojnie zainstalować nową wersję na starej, czy poprzednio muszę usunąć starą? W jaki sposób dokonać szybko i bezboleśnie aktualizacji ( nie jestem specjalistą )? Można jakiś opis?

  7. #6
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Można

    Teoretycznie powinno to wyglądać tak: Instalujesz nową wersję Agory nie patrząc na to, czy i jaką masz zainstalowaną w tej chwili. Standardowo installerem Joomli. Resztę robi sam komponent. Posty i w ogóle nic nie powinno zniknąć. Jedynie jeśli wprowadzałeś jakieś własne ustawienia w skórce czy w obrazkach, to to zniknie, jeśli używasz którejś ze skórek dołączonych do komponentu w installerze.

    I tak w rzeczy samej działało mi to 15 razy, tzn tyle razy aktualizowałem. Jednak raz taka instalacja nie powiodła się. Był to, jak się okazało później, jakiś błąd w bazie. Jednak Haazza był na tyle miły że wszedł na moją stronkę z uprawnieniami SA i wszystko w 3 minuty naprawił.

    Ale... ponieważ to tylko komputery! Zrób backup bazy i plików w administrator/components/com_agora oraz components/com_agora, jako i ja zawsze robię. Strzeżonego ... no sam wiesz i rozumiesz...

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny

    Witam ponownie kolegę. Zaktualizowałem forum, i wszystko jest ok, ale dalej obrazków nie ma w okienku tylko, że tym razem otwiera sie w nowej karcie, co i tak jest lepsze niż otwieranie grafiki w tej samej karcie co zmuszało po obejrzeniu obrazka klikanie wstecz aby powrócić do forum.

  9. #8
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    W takim razie moim zdaniem masz gdzieś konflikt w skryptach. Tzn coś blokuje skrypt który wyświetla obrazki w Agorze. Spróbuj powyłączać testowo niektóre rozszerzenia i sprawdź co to może być. Zacznij od tych, które instalowałeś w okresie kiedy przestało działać.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dziękuję za poradę. Tak zrobię. Na początku myślałem, ze za brak tych grafik w okienku jest odpowiedzialny jakiś moduł służący do wyświetlania zdjęć ale jak teraz widzę, Agora ma własny system.


    A jak w przypadku utraty wszystkich postów ( przez pomyłkę włączyłem kompaktowanie), a potem po uploadzie na serwer tych folderów z kopii ( ale wykonanej jeszcze spod starej agory ), wysłałem na serwer te foldery, o których kolega pisał, ale postów brak.

  11. #10
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Posty są zapisane w bazie, nie w plikach. Więc musisz przywrócić też bazę. Dokładnie jest to jos_agora_posts ale proponuję przywrócić całość.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Tagi w postach
    przez magdaa na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 07-02-2010, 14:53
  2. SEO, nie wyświetlanie obrazków
    przez Maker3 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-02-2010, 09:05
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-12-2009, 19:30
  4. AGORA 3.0
    przez foruser na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post/autor: 11-08-2009, 17:21
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-09-2006, 13:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •