Zamiat PA mam tekst "Welcome to Joomla!"
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Zamiat PA mam tekst "Welcome to Joomla!"

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-08-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Zamiat PA mam tekst "Welcome to Joomla!"

    Kilkakrotnie instalowałem na VertrigoServ Joomla 1.5.17, 1.5.16 (uprzednio tworząc bazę danych) i za każdym razem po zalogowaniu wchodziłem nie do typowego panelu administracyjnego ale do strony tekstowej z odnośnikami o tytule "Welcome to Joomla!"
    Jestem początkującym w Joomla i nie wiem jak sobie poradzić z problemem. Może ktoś mądrzejszy udzieli mi łopatologicznej rady!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wina leży raczej na pewno po stronie Twojego środowiska. Ktoś tutaj ćwiczył na VetrigoServ, ale są lepsze i pewniejsze rozwiązania - np. mov'amp.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    15-08-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiem, że wiekszość niepowodzeń w instalacji programów leży po stronie instalującego. Szukałem na forum podpowiedzi na mój problem i znalazłem jedynie sensowną podpowiedź aby wykorzystać movAMP. Zainstalowałem więc na dysku twardym i na pendrive. Po uruchomieniu chcąc zobaczyć Prezentację otrzymałem komunikat, że nie połączenia z bazą danych. Rzeczywiście komunikat: Database Error: Unable to connect to the database:The MySQL adapter "mysql" is not available - o tym dobitnie świadczy. Pytam więc dlaczego program skoro zainstalował się sam, bez jakichkolwiek zmian z mojej strony a więc i pomyłek jakie bym mógł zrobić - tak smutny koniec? Jak poprawić to połączenie z bazą, gdzie ona się zainstalowała, co mam zrobić? Z Vertrigo nie wyszło, z movAMP też. Czy mam próbować z innym CMS?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Odinstalowałeś Vertigo?
    I - z łaski swojej- nie strasz, bo my tu nie bojaźliwi
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    15-08-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Straszyć nie miałem zamiaru i nie wynika to z treści mojej wypowiedzi. Jestem i tak zestresowany ponieważ nie udały mi się instlacje. Napisałem prośbę w dziale zupełnych zielonych w temacie Joomla i miałem nadzieję, że ktoś mi pomoże. Przepraszam za zamieszanie , nie chciałem nikogo obrażać. Ww cztery zasady nie zostały złamane. Abym poznał Joomla muszę mieć działajacy program przed nosem. Wtedy dopiero można zacząć naukę.
    Rzeczywiście problem znajduje się w moim komputerze ponieważ pendrive z znajdującym się na nim mowAMP działa na innym komputerze. Na moim nie chce ruszyć pomimo wyłączenia programu antywirusowego i przeglądarki FF.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zamiast przydługich żalów byłoby lepiej, gdybyś odpowiedział na pytanie. Nikt Cię tu o nic nie obwinia.
    Nie ma tutaj działu "zupełnie zielonych w Joomla". I raczej nie będzie. Żart odnośnie straszenia dotyczył Twojego pytania: Czy mam próbować z innym CMS?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 08-03-2010, 14:09
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 15-10-2008, 19:26
  3. Mam problem z instalacją komponentu "artbanner i bookmark" na wykupionym serwerze
    przez Darrro na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 24-08-2008, 18:12
  4. mam problem "mp3 player"
    przez HIHI18 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-10-2006, 02:18
  5. [pytanie] usuwanie pola "główny tekst"
    przez keicaM na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-04-2006, 06:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •