Problem z polskimi znakami
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 38

Temat: Problem z polskimi znakami

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-08-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z polskimi znakami

    Witam wszystkich!
    Mam problem dość uciążliwy, ponieważ w zOOm Media Gallery 2.5.1 RC2 sypią się polskie znaczki tzn konkretnie w opisach galerii i w nazwach galerii. Wprowadzenie polskich znaczków kończy się wyświetlaniem na stronie jakiś krzaków. Może macie na to recepte??
    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    Michał Kosmwoski
    www.wypady.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    A mozesz prosze wskazac choc na linka, gdzie Ci sie cos krzaczy w tym komponencie ?
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-08-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z polskimi znakami

    Witam
    Link do strony gdzie sypią się te znaczki to:
    http://www.wypady.pl/component/optio...emid,47/lang,/

    Pierwsza galeria

    Pozdrawiam
    Michał Kosmowski
    www.wypady.pl

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    No tak, jak pisalem nie raz, jak cos jest beta, to lepiej tego nie uzywac bo potem sa problemy.. otoz diagnoza jest taka.. strona jest wykonana w ISO, natomiast srodek tego skryptu jest w UTF-8, przelacz sobie prosze kodowanie w przegladarce na UTf-8 i zobaczysz ze ten napis jest wtedy pieknie z polskimi znakami diaktrycznymi,a reszta strony jest z krzakami. ja widze dwa rozwiazania tego problemu, albo dac Joomla! na utf, albo tez przerobic komponent tak by byl na ISO.

    pozdr
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-08-2006
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam ten sam problem. Na RC2 przeszedłem, bo w tej wersji można ustawiać kolejność galerii. Wcześniej kombinowałem z liczbami przed nazwą, ale kiepsko to wygląda :-(
    Testowałem wcześniej lokalnie, ale tego zgrzytu z nazwami i opisami galerii/kategorii nie wyłapałem. Teraz juz d..pa, bo baza sql przekonwertowana.
    Może ktoś podpowiedzieć, które pliki z tego komponentu odpowiadają za te opisy i nazwy? Przerobię je na ISO i powinno być git.
    Jarecki_B12
    Joomla 1.5.9 PL

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jarecki_B12
    Mam ten sam problem. Na RC2 przeszedłem, bo w tej wersji można ustawiać kolejność galerii. Wcześniej kombinowałem z liczbami przed nazwą, ale kiepsko to wygląda :-(
    Testowałem wcześniej lokalnie, ale tego zgrzytu z nazwami i opisami galerii/kategorii nie wyłapałem. Teraz juz d..pa, bo baza sql przekonwertowana.
    Może ktoś podpowiedzieć, które pliki z tego komponentu odpowiadają za te opisy i nazwy? Przerobię je na ISO i powinno być git.
    view.php bodajze byl taki plik gdzies tam, on za calosc wyswietlania w komponencie odpowiada, ale nie wiem dokladnie.
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-08-2006
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chyba nie. Nie jestem za dobry w php, generalnie tylko poprawiam co nieco :-) W tym pliku jest definicja kodowania, raczej dobra.
    Kod:
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=<?php echo _ZOOM_ISO; ?>" />
    Jarecki_B12
    Joomla 1.5.9 PL

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    10-09-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    rozwiązał ktoś może ten problem ze znakami w zoom gallery rc2?
    Ta najnowsza wersja galerii wydaje się całkiem przyjazna, i za dużo juz spędziłem nad nią czasu (walka z dostosowaniem edytora TMEdit, ktory niby powinien działać, a przy probie wejscia w tworzenie galerii generował mi jakieś 1000 błędów z wyskakującymi okienkami).

    Może ma ktoś jakis pomysł, aby te krzaki zastąpić ęółśążźćń .
    Może komuś kto sie na tym zna, pomoze informacja o tym, ze jak stworzylem galerie pod rc1 z polskimi znakami i potem zainstalowalem rc2 to stworzone wczesniej galerie mialy juz polskie znaki, ale jak chcialem stworzyc nowe (z polskimi znakami) to sie nie dało

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    12-02-2006
    Wpisy
    111
    Punkty
    16

    Domyślny

    A to jest dobrze napisane? Znalazłem to w pliku view.php

    Kod PHP:
    <?php echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"" _ZOOM_ISO "\"?".">"?>

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-08-2006
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    _ZOOM_ISO zdefiniowane jest w language\polish.php i jest ok. Chociaż to nasunęło mi pomysł, że być może ten moduł, który odpowiada za nazwy galerii, pobiera zły plik językowy. Może ktoś podpowiedzieć jak to jest robione? Jakiś include w każdym pliku, czy tylko raz?
    Jarecki_B12
    Joomla 1.5.9 PL

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •