Zmiana parametrów szablonu przez użytkowników
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Zmiana parametrów szablonu przez użytkowników

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Zmiana parametrów szablonu przez użytkowników

    Cześć,

    Projektuję szablony dla Joomla 1.5 i właściwie zawsze mają one kilka wariantów kolorystycznych, kilka rodzajów i rozmiarów czcionki, szerokości itd. Kiedy przygotowuję demo szablonu chciałbym dać możliwość zmiany tych parametrów od frontu strony bez logowania. Wiem, że to jest związane z plikami cookies w przeglądarce, ale w żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić.

    A zatem pytanie:

    Jak utworzyć taką możliwość, tzn. zmiany parametrów szablonu od strony frontowej?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Możesz zamiast na ciachu, to na sesji. Są szablony, które oferują takie opcje, kod zawsze można podejrzeć.
    Webdeveloper do usług ;)

  3. #3
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej,

    właśnie problem w tym, że nie wiem gdzie szukać tego kodu. Mam takie szablony, które umożliwiają zmianę parametrów, poprzez wpisanie: nazwastrony.com/?nazwa_parametru=wartosc, natomiast nie wiem na jakiej dokładnie zasadzie.

    Mógłbyś podać jakiś praktyczny przykład, albo link do takowego?

    Pozdrawiam

  4. #4

  5. #5
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cześć,

    dzięki za link, chyba już wcześniej trafiłem na ten wpis, jednak nie bardzo wiedziałem czym to się je (jestem bardziej grafikiem niż programistą, może to stąd). Mam więc kilka pytań:

    1. Tworzymy tabelę z wybranymi parametrami - gdzie ją tworzymy, w jakim pliku?
    2. Czy opcje wyboru konkretnych parametrów będą miały formę tabeli, czy jest to tylko kod, którego nie będzie widać, a wybór parametrów bedzie się odywać poprzez odesłanie do do adresu : nazwastrony.com/?nazwa_parametru=wartosc?

    Pozdrawiam

  6. #6
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    1."Formularz można umieścić w wybranym miejscu szablonu lub nawet w osobnym module, można dodać warunek wyświetlania jeśli chcemy pokazywać go tylko zalogowanym użytkownikom."
    2. proponuję wprowadzić modyfikację w użytym przykładowo szablonie Rhuk Milkyway i przetestować jak to działa. (wcześniej kopia pliku index.php)

  7. #7
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Robiąc szablony korzystam z T3 Frameworka, wprawdzie ma on wbudowane narzędzie COLOR_TOOL, jednak zupełnie nie wiem jak z niego skorzystać. W sekcji head szablonu istnieje następujący wpis:

    <?php if (($jamenu = $this->loadMenu())) $jamenu->genMenuHead (); ?>
    <link href="<?php echo $this->templateurl(); ?>/css/colors/<?php echo strtolower ($this->getParam(JA_TOOL_COLOR)); ?>.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
    <?php if ($this->isIE()) { ?>
    <!--[if lte IE 6]>
    <script type="text/javascript">
    window.addEvent ('load', makeTransBG);
    function makeTransBG() {
    makeTransBg($$('img'));
    }
    </script>
    <![endif]-->
    <?php } ?>



    Dzieki niemu mogę zmienić kolor szablonu jednak tylko z pozycji panelu administracyjnego. Wpisanie w oknie przeglądarki np: nazwaStrony/?ja_color=nazwaWariantu nie powoduje już takiej zmiany. Jak zrobić, aby dało się to uczynić?


    Inne parametry szablonu, np. zmiana wariantu menu odbywa się bez problemu przez wpisanie w oknie przeglądarki nazwaStrony/?ja_menu=mega.

    Pozdrawiam
    Mariusz
    Ostanio edytowane przez marbol : 05-07-2010 13:50

  8. #8
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Framework T3 jest od JoomlArt, to może warto ich zapytać? Nawet mają taki dział na swoim forum - "JA Purity II and T3 framework", joomlart.com/forums/
    Webdeveloper do usług ;)

Podobne tematy

  1. Jak umożliwić od frontu zmianę parametrów szablonu (z pliku params.ini)
    przez Jola na forum Rozwiązania użytkowników
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-12-2009, 06:10
  2. CB i zmiana login'u przez użytkowników - problem
    przez Waldzio na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 20-10-2009, 18:14
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-01-2009, 16:10
  4. Zmiana Szablonu przez usera
    przez gavreel na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-06-2008, 23:44
  5. Zmiana domyślnych parametrów treści.
    przez Luke_Nuke na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-03-2007, 21:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •