problem z instalacją na cal.pl - fatal error ...framework.php on line 49
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: problem z instalacją na cal.pl - fatal error ...framework.php on line 49

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    25-05-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny problem z instalacją na cal.pl - fatal error ...framework.php on line 49

    witam,

    wczoraj mało nie wyszedłem z siebie przy próbach instalacji joomli, spędziłem kilka dobrych godzin na szperaniu po googlu i doszedłem do miejsca w którym zacząłem, ale po kolei:

    + mam hosting w cal.pl (tak, tak, naczytałem się już, nie musicie mnie za to karać, hehe)

    + joomla 1.5.17, którą wrzucam do folderu mojaDomena.pl/joomla (ponieważ chcę postawić sobie testową stronę, która nie będzie kolidowała z tą, która już wisi)

    + po przerzuceniu wszystkich rozpakowanych plików i wklepaniu w pasek przeglądarki mojaDomena.pl/joomla dostaję takie info:

    Warning: require_once(/home/wlasciciel/domains/mojaDomena.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/utilities/compat/compat.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wlasciciel/domains/mojaDomena.pl/public_html/joomla/installation/includes/framework.php on line 49

    Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/wlasciciel/domains/mojaDomena.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/utilities/compat/compat.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/wlasciciel/domains/mojaDomena.pl/public_html/joomla/installation/includes/framework.php on line 49


    próbowałem różnych kombinacji z plikiem configuration, ze zmienianiem atrybutów, wrzucałem od nowa itp., ale zmieniało się całe nic... dodam, że nie jestem znawcą php, więc chwytam się wszystkich opcji, nawet tych, które mogą być bezsensowne jak się wie o co chodzi.


    jeżeli ktoś ma pomysł co można zrobić albo jest pewny, że nic, to będę wdzięczny za info!

    pozdrówki,
    jarula71

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    To zacznijmy od podstaw
    Czy ten plik na pewno istnieje, nie jest uszkodzony /home/wlasciciel/domains/mojaDomena.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/utilities/compat/compat.php ?
    Czy ścieżka do niego na pewno tak wygląda, łącznie z dużymi literami?

  4. #3
    Bywalec malkowitch awatar
    Dołączył
    26-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    499
    Punkty
    96

    Domyślny

    Plik uszkodzony lub uszkodzona instalka. Pobierz sobie nową instalację, wrzuć od nowa i sprawdź jeszcze raz.
    Zobacz też tak jak wyżej, czy plik istnieje bo tu konkretnie wskazuje, ze ma problemy z plikiem: joomla/libraries/joomla/utilities/compat/compat.php

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    25-05-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    piękne dzięki, druga podpowiedź okazała się trafna...

    temat do zamknięcia, mam nadzieję, że będę jak najrzadziej was karał następnymi zapytaniami, heh

    pozdrówki,
    jarula71

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    08-10-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wszystko fajnie, ale jak mi przyszło do instalowania Joomla! w cal.pl to pomoc techniczna mnie zwodziła przez 2 tygodnie!
    Niby chcieli mi pomóc ale tak na prawdę to dali mi do zrozumienia, że nie znam się na Joomli i że co ja tu w ogóle u nich robię i dlaczego im zawracam gitarę. Po prostu się wycofałem ze współpracy z nimi.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    06-11-2014
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Z góry sorka że odświeżam stary temat, ale chciałbym sie dowiedzieć czy jest ktoś tutaj kto korzysta juz jakis czas z platformy cal.pl ??? No bo chce sie tam zarejestrować, ale znalajduje ciagle sprzeczne opinie, jest strasznie pozytywnie. Nie wydaje sie wam ze to sciema? Co o tym sadzicie? Ja to sie zastanawiam, czy czasem nie ma tam jakichs ukrytych oplat czy cos, w innych serwisach zdarzaly sie takie kruczki ;/ pomozcie

Podobne tematy

  1. Problem z instalacją
    przez chagrin na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post/autor: 04-09-2009, 23:10
  2. instalacja joomla! na cal.pl (potrzebna pomoc)
    przez camilo na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-05-2008, 23:54
  3. Problem z instalacją
    przez musmi na forum Joomla Power Edition
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-10-2007, 10:35
  4. Problem z instalacją
    przez JarekMk na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 30-12-2006, 23:40
  5. Problem z instalacją...
    przez totalfree na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 14-05-2006, 21:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •