Porównanie forów natywnych dla Joomla!
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Porównanie forów natywnych dla Joomla!

  1. #1
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Porównanie forów natywnych dla Joomla!

    Znalazłem taką tabelkę w sieci. Może się kiedyś komuś przydać, jeśli będzie się zastanawiać nad wyborem forum dla swojej strony. Uwzględnia najpopularniejsze

    Agora ccBoard F!BB Joo!BB Kunena Ninjaboard Simplest Forum

    oraz ich słabe i mocne strony. Ja przejrzałem tabelkę. Agora Olympus, której używam, w 95% ma zgodny opis funkcji (kilka z tych, które znalazłem jako niemożliwe w Agorze, są jak najbardziej możliwe - Move Thread, Merge Thread, Alpha User Points plugin. Dodatkowo Move Post i Merge Post też jest możliwe, chociaż dookoła).

    No i link do tabelki http://installiert.de/table-forums-comparison.html


    Ostanio edytowane przez rosciak : 05-09-2010 14:29 Powód: dodałem tłumaczenie tabelki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Bardzo ciekawe i przydatne. "Przyklejam".

  4. #3
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Wielkie dzięki @rosciak, własnie miałem w przyszłym tygodni szukać tematów na temat +/-, już nie muszę
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  5. #4
    Bywalec Raveren awatar
    Dołączył
    06-12-2008
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    185
    Punkty
    22

    Domyślny

    Kiedyś zadałem sobie trochę trudu i eksperymentowałem z różnymi skryptami forum. Oto podsumowanie. Nie wszystkie skrypty zostały szczegółowo opisane! Może jeszcze kiedyś do tego wrócę i dokończę. PS. Zamiast walczyć z formatowaniem załączam plik.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez Raveren : 11-07-2010 20:47

  6. #5
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @Raveren, ja poproszę to samo tylko z nowymi liniami, akapitami itp. ;)
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #6
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Ja pozwolę sobie wystąpić w obronie Agory, która w tym opisie wydaje się być sponiewierana przez Ciebie.

    - Problemy z wyszukiwaniem wg słowa w postach (tylko wg tytułów watków?! Nie pomogło zainstalowanie pluginu "plg_agora_search.zip"
    Nie wiem czemu napisałeś o problemach z wyszukiwaniem, nie mam żadnych na swoich trzech forach. Zarówno z wyszukiwarki Joomla (dzięki plg_agora_search) jak i z wyszukiwarki Agory. Zresztą wystarczy zajrzeć na http://agora.org.pl/index.php/forum i wpisać w obie wyszukiwarki (joomla i agora) battlestations. Słowo które występuje w na całej stronie w 3 postach na forum i dodatkowo w 1 artykule. Sprawdź sam.

    - Dla komponentu istnieje plik języka polskiego - standardowa instalacja z PA - występują niewielkie braki w tłumaczeniu.
    Niewielkie braki w tłumaczeniu - tu się zgodzę - że istniały. Akurat ja ją tłumaczyłem. Nobody is perfect - a dodatkowo używałem wcześniej przez długi czas CB a nie profili Agory, więc nie miałem styczności z niektórymi opcjami. Na dzień dzisiejszy WSZYSTKIE niedociągnięcia zostały usunięte. Pokuszę się wręcz o twierdzenie, że Agora jest doskonale przetłumaczonym forum dla Joomla, zresztą wystarczy zerknąć, że VBulletin który jest tutaj, wyświetla niektóre rzeczy po angielsku. (Agora bodajże 3 słowa - które zostały zgłoszone i będą również przetłumaczone w kolejnej wersji). Dodatkowo ma cała masę dodatków (hacków) które po banalnej instalacji robią z niej typowo polskie forum. Pokaż mi proszę inne forum dla Joomla, które:
    - odmienia liczebniki po polsku (1 wątek, 2 wątki 5 wątków)
    - integruje się z GG, Tlenem, Miranda i AQQ (poprzez Jabber)
    - obsługuje Bookmarki do popularnych POLSKICH serwerów społecznościowych (Wykop, Blip, Nasza-klasa, Gadu Gadu Pinger Kciuk i inne)
    - pozwala wrzucić do postów video i audio z POLSKICH serwerów (maxior, wrzuta audio, wrzuta video, wp, interia i inne)

    Dodatkowo powrócę do spolszczeń - zapraszam do swojej pobieralni na http://agora.org.pl - istniejące pakiety Agory i rozszerzeń do Agory nawet instalatory i opisy mają w języku polskim. W skrócie - instalujesz Agorę po polsku i masz ją od razu po polsku, instalujesz pakiety rozszerzeń po polsku i masz po polsku. Żadnego szukania, nic...

    Co zaś się tyczy finalnego wniosku
    Kumena wydaje się lepszym rozwiązaniem jako forum zintegrowane z Joomla! ze względu na mniejsze obciążenie serwera. Jeżeli braki pewnych funkcji nie są do zaakceptowania, to raczej należy przemyśleć zastosowanie forum niezależnego - np. SMF lub phpBB 3.07
    Czyli rozumiem że według Ciebie nie ma sensu dodawanie jakichkolwiek nowych funkcji, które mogą zwiększyć możliwości forum ? Idąc tym tokiem rozumowania w sumie powinniśmy robić strony w HTML, one generują naprawdę małą ilość zapytań do bazy. Joomla to raczej odpada przecież jeździ po bazie jak szalona. Szkoda że dla przykładu nie wspomniałeś o grupach użytkowników Agory, niepowiązanych z użytkownikami Joomla dzięki którym możliwe jest tworzenie dowolnej ilości grup użytkowników i przydzielanie im nielimitowanej ilości ukrytych forów. Każde forum w Agorze może mieć osobne uprawnienia. Co więcej - ludzie na tym forum też mogą mieć osobne uprawnienia. Rzecz wydawałoby się normalna w aktualnym świecie - że na forum istnieją różne grupy użytkowników, które mają ukryte fora.

    Piszę o grupach Agory, gdyż to one (sprawdzanie uprawnień) generują dużą część zapytań do bazy. Szkoda również że nie wspomniałeś o cache Agory - dzięki któremu pomimo większej ilości zapytań nadal przeglądanie forum jest szybkie. A nawet bardzo szybkie. I teraz co jeśli Kunena okaże się niewystarczająca (to nie tylko sondy - to również nielimitowane grupy użytkowników i wiele innych opcji które są w Agorze a nie ma w Kunenie - patrz tabelka która notabene została napisana przez Lintzy - użytkowniczkę Kuneny), otóż nie byłeś łaskawy zauważyć szybkiej Agory jako alternatywy (piszę szybkiej, gdyż z racji dalszego rozwoju komponentu uczestniczę w dyskusjach na forum JVitals i nie ma i chyba nigdy nie było tam zapytań w stylu - moja Agora jest wolna) lepsze VBulletin albo SMF które NIE INTEGRUJE SIĘ Z JOOMLA. Tzn - co łatwo zauważyć tutaj na joomla.pl wymaga podwójnej rejestracji i osobnego logowania. A podobnie jest z SMF.

    Ja powtórzę swoje - jeśli szukasz dobrego forum dla swojej Joomla - rozważ Agorę.
    - instalacja komponentu i rozszerzeń w 5 minut i po polsku - forum w pełni zintegrowane z Joomla
    - b. dobre aktualne tłumaczenie (a co se będę żałować)
    - spore możliwości zarówno od strony administratora jak i użytkownika
    - całkowita integracja z Joomla i z wieloma innymi komponentami (CB UddeIM Joomsocial, DBirthdays Alpha Points i z 5 innych jeszcze się znajdzie...)
    - istniejące dodatki (hacki) które pozwalają zrobić z Agory forum bardzo przyjazne dla polskich użytkowników - o tym pisałem wyżej
    - szybkość działania
    - duża liczba istniejących i łatwych do pobrania i instalacji skórek (wariantów kolorystycznych na stronie producenta jest ponad 60) - wszystkie kompatybilne z ostatnią wersją Agory i wyglądające nowocześnie.
    - dynamiczny rozwój (przez ostatnie 16 miesięcy ukazało się ok. 20 wersji).
    - polski i zagraniczny support na poziomie dobrym lub bardzo dobrym. Ze swej strony staram się odpowiedzieć na wszystkie pytania polskich użytkowników Agory, na które umiem. A trochę ją znam. Jako alternatywę podajesz integrację z VBulletin lub SMF - sprawdź ile jest na forum zapytań o integrację Joomla z SMF lub VBulletin i mają 0 (zero) odpowiedzi. Możesz porównać nasze wsparcie (JVitals i moje) do pomocy użytkownikom Kuneny. Oto przychodzi laska - nowa w świecie Joomla - i pyta o podstawowe rzeczy typu skórka dla Kuneny
    Odpowiedź - wujek Google nie gryzie.
    Efekt: http://swiatgrafiki.22web.net/index....howcat&catid=2

    To w sumie trochę smutne, że pojawia się nowe forum, ludzie którzy je tworzą - ośmielę się nazwać to - wytyczają nowe standardy dla forów Joomla - ale niestety nijak przebić przez mur się nie mogą. Dla niektórych Joomla to po prostu musi być CB i Kunena i koniec.

    Tak naprawdę istnieje forum dla Joomla! które jest dobrą alternatywą dla Agory (jeśli chodzi o możliwości) - to JooBB! Warto dodać Ze obydwa te fora (JooBB! i Agora) powstały o wiele później niż Kunena. Dobra, to tyle ode mnie.
    Ostanio edytowane przez rosciak : 11-07-2010 22:47

  8. #7
    Bywalec Raveren awatar
    Dołączył
    06-12-2008
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    185
    Punkty
    22

    Domyślny

    @rosciak - nie miałem zamiaru "sponiewierać" Agory! W/g mojej opinii jest lepsza od Kuneny ze względu na większe możliwości. Ale wszystko ma swoją cenę. Najlepszym podsumowaniem jest chyba końcowe zestawienie stron i forum. Jasno wynika, że natywne fora dla Joomla nie są tym co tygrysy lubią najbardziej. IMHO lepszym rozwiązaniem jest oddzielna baza i oddzielne forum. Wszystko zależy od planowanego rozwoju forum i związanego z tym obciążenia serwera. Dla niektórych zastosowań lepsze będzie ccboard, a dla innych Agora. Kunena jest jakby pośrodku. A prywatnie to najbardziej lubię SMF. PS Oczywiście KUNENA - juz poprawiam
    Ostanio edytowane przez Raveren : 12-07-2010 00:53

  9. #8
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Wiesz ciężko przenieść istniejące forum na inne. Akurat Agora mocno to ułatwia - ma chyba z 10 konwerterów. Jednak to wymaga pracy, poznania tematu chęci itd itp. Ja też dawno temu siedziałem na Fireboard i nawet mi się nie chciało przenieść na pierwszą i kolejne wersje Kuneny dopóki moi użytkownicy nie zaczęli płakać że właściwie to oni nic na tym forum nie mogą, żadnych ustawień i w ogóle... Wtedy zmieniłem FB na Kunene i dalej nic nie mogli... A przecież Kunena i FB są o wiele dłużej niż Agora.

    Argument że Agory mało kto wśród developperów Joomla używa jest... średniej jakości... Tak na szybko:
    aiContactSafe
    Compojoom
    JoomAce
    MobileJoomla
    PUArcade
    SourceCoast

    I to moim zdanie ogólnie jest mocna porażka że Joomlowcy używają innych forów, zamiast popierać i doprowadzić swoje do maksymalnych możliwości. Już o tym wcześniej pisałem. To coś w stylu jakbyś wszedł do sklepu Adidasa kupić buty, sprzedawca zachęca a ty patrzysz a on w Najkach zasuwa. Bo skoro forum jest inne, to może w ogóle zmienić Joomla na przykład na Drupal.

    I znów... nie bardzo widzę żeby Kunena była gdzieś po środku. Jak na razie to najstarsze forum, które ma znikome możliwości. JooBB! i Agora na dzień dzisiejszy przerastają Kunenę o 3 głowy. CCBoard - niestety ale nie istnieje. Autor przestał się pokazywac na forum supportu. I nadal powtórzę - jako administrator i użytkownik Agor rozsianych w różnych miejscach - nie bardzo widzę jakiejś powolności Agory - co więcej - ciężko znaleźć na forum JVitals jakiekolwiek skargi na to. Przypominam że w ogóle nie odniosłeś się do cache - a po coś to istnieje. Ano po to, żeby nie było wolno.

    Co zaś się tyczy SMF VBulletin i innych rozwiązań. Jak kto lubi - ja jestem użytkownikiem Joomla i doceniam integrację którą po 5 minutach mam dzięki Agorze + jej duże możliwości. Autorbota Userbota SearchBota DiscussBota logowanie bez problemów itd itp. Ale faktycznie - nie wszyscy muszą to lubić.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2010
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cóż, wypowiadając się mocno obiektywnie i mając raczej z wami (jako społecznością tego forum ) mało do czynienia - (jestem świeżak) to zgadzam się w 100% z "rosciak'em".
    Właśnie kilka dni temu skończyłem portal, który był robiony od połowy marca w zasadzie dzień w dzień (siedzenia czasem nawet po 10 godzinek dziennie), masa testów i symulacji oraz zabawy z plikami ini czy css'ami, i również forum w tym, najpierw na pierwszy ogień poszła kunena właśnie. Konfigurowałem, kombinowałem, sprawdzałem, jednak mimo mojej upartości i dążenia do celu kilka rzeczy było i jest w niej (kunenie) irytujących i nie do przeskoczenia.

    Po około 2 tygodniach testów wziąłem się za Agorę. I muszę powiedzieć, że ma naprawde potencjał i spore możliwości, i mówię tu jako czysty user joomli i tego co można do niej znaleźć. Nie mam sporej wiedzy programistycznej, ot taki kowalski co chciał stworzyć sobie portal z forum. Jeśli chodzi o forum to spełniłem się właśnie z Agorą, jednak brakuje mi kilka rzeczy (wyłączenie cichej edycji dla użytkownika, nieprawidłowe interpretowanie bbcode, to chyba dla mnie w tej chwili dwie największe i jedyne wady Agory - opisane kilka tematów niżej).
    Z resztą jeszcze małe poprawki są ale od kilku dni już w eterze (jeszcze bez hack'ów, ale niebawem będą)

    http://www.pomorskie-sluby.pl/index....gora&Itemid=30

    Z Kuneną raczej nigdy bym tego nie osiągnął - i nie mówię tu tylko o stylach. Co wracając do tej tabelki z porównaniem zamieszczonej przez rosciak'a, jeśli chodzi o Agora vs Kunena to jest to jak najbardziej wiarygodne i zgadzam się

  11. #10
    Bywalec Raveren awatar
    Dołączył
    06-12-2008
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    185
    Punkty
    22

    Domyślny

    Sprawdziłem najnowszy JFusion 1.5.0 Założyłem specjalną stronę na której do końca lipca można to przetestować. Joomla w JFusion ustawiona jest na master - więc logowanie na Joomla automatycznie loguje na forum. Logowanie na forum nie loguje na Joomla.
    ---
    Już się poprawiam
    Problem logowanie NIE DOTYCZY AGORY !
    ---
    PS. Usunąłem link do strony ze względu na zakończenie okresu przewidzianego na testy.
    Ostanio edytowane przez Raveren : 28-05-2011 21:47

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. dobry system komentarzy dla joomla 1.5 (nie dla trybu legacy)
    przez greg606 na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-08-2009, 23:46
  2. Szablon dla Joomla 1.5 możliwy dla Joomla 1.0 ?
    przez szmidt344 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-12-2008, 20:53
  3. Z szablonu dla Joomla 1.0 szablon dla Joomla 1.5 -cz.1
    przez zwiastun na forum Wygląd, szablony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 14-12-2008, 05:02
  4. Przesyłanie danych z formularza i porównanie ich z danymi z bazy MYSQL.
    przez krzysztof_z na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-11-2008, 15:07
  5. Porównanie Joomla! z PHP-Fusion
    przez Michael_23 na forum Różne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 01-06-2006, 13:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •