Problem z wyglądem dodawania nowego wątku Forum Agora Olympus
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 31

Temat: Problem z wyglądem dodawania nowego wątku Forum Agora Olympus

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny Problem z wyglądem dodawania nowego wątku Forum Agora Olympus

    Joomla 1,5,18 + Forum Agora 3.0.13
    Gdy klikam po zalogowaniu w nowy wątek pojawia się błąd

    Wystąpił błąd w czasie wykonywania
    Czy chcesz debugować?
    Wiersz: 377
    Błąd: Oczekiwano identyfikatora, ciągu znaków lub liczby
    Nie wyświetlają się obrazki
    components/com_agora/style/Olympus_Green/img/textbox_more.png

    components/com_agora/style/Olympus_Green/img/textbox_minus.png

    Poniżej ten dziwny wyglad na zrzucie, wygląda jakby nie trzymało stylu

    Poza tym nie wiem co to jest to Dodaj ogłoszenie, czy można jakoś dodawać ogłoszenia? Niestety brak jakiegokolwiek linku.

    Proszę o pomoc
    Ostanio edytowane przez sylwekb : 18-06-2010 18:08

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Pobierz jeden z kilkunastu dostępnych szablonów dla Agora 3.0.11 i wyższych. Olympus Green nie jest szablonem kompatybilnym z nową Agorą. Tu masz link do pobrania http://jvitals.com/downloads/category/17-styles-3-0-11
    Wybierz sobie któryś, zauważ że mają one dostępne wariacje kolorystyczne. Łącznie masz ponad 50 styli do wyboru. Zainstaluj installerem Joomla! Zmień w opcjach, żeby Agora zastosowała nowy styl: Komponenty/Forum Agora/Opcje => Styl domyślny

    Edytowanie Agora Announcement (Ogłoszenia) odbywa się za pomocą zaplecza Komponenty/Forum Agora/Opcje/Ogłoszenia. Masz tutaj swój tekst Add Announcements here i możesz go edytować jak chcesz. Announcements można również wyłączyć.

    PS: Nie zapomnij o najnowszym tłumaczeniu do Agory. Do pobrania tutaj: http://www.pliki.joomla.pl/katalog/k...rum/agora.html Do zainstalowania za pomocą installera Joomla!

    PS2: Po zmianach w szablonie i w wersji tłumaczenia może się okazać, że potrzebne będzie wyczyszczenie cache. Menu Zaplecza i Narzędzia/Pamięć podręczna. Agora intensywnie wykorzystuje cache, dzięki czemu pracuje naprawdę wydajnie.
    Ostanio edytowane przez rosciak : 16-06-2010 14:27

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki, juz znalazłem i zainstalowałem, jednak w każdym szablonie stylu przy kliknięciu w przycisk dodawania nowego wątku pojawia się ciągle ten błąd

    Wystąpił błąd w czasie wykonywania
    Czy chcesz debugować?
    Wiersz: 377
    Błąd: Oczekiwano identyfikatora, ciągu znaków lub liczby

  5. #4
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Qrcze powiem Ci że to nowość dla mnie. I na forum JVitals też. 3.0.13 to bardzo stabilna wersja i przy przyzwoitym serwerze właściwie nie ma z nią kłopotów. Niegroźne jej SEF-y i Joomfishe. To nowe forum, czy masz już userów i posty ? Może jakiś link ?

    Acha - i jaka przeglądarka. Wyląda na IE. Czy w Firefoksie też tak jest ?
    Ostanio edytowane przez rosciak : 16-06-2010 14:42

  6. #5
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Tak dokładnie i pod IE 7 jest ten błąd, mam debuger ale nie mogę się połapać w tym okienku debugera.
    Pod firefox jest jednak dobrze
    Jeszcze nie ma postów, są już fora i podfora, na razie jestem jedynym użytkownikiem jako admin. Też zamieściłem post z zapytaniem na forum Agory. Napisali pytanie na jvitalis dlaczego mam włączonego debugera, on mi się włącza w IE z automatu.
    Ostanio edytowane przez sylwekb : 16-06-2010 15:10

  7. #6
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Zarejestrowałem się i dodałem wiadomość. Nie mam żadnych problemów.

    PS: Zastanów się nad wyłączeniem lewego menu i w ogóle modułów na stronie komponentu. Wąskie fora.... są wąskie. Źle się w nich pisze. Przestrzeń reklamowa - Agora pozwala na wyświetlanie modułów (reklamowych też) w kilku pozycjach i nie zmniejszają one szerokości forum.

    EDIT
    PS: Założyłem też temat używając IE8. Nie mam żadnych problemów. WYłącz debugera po prostu, jesli ci się jakoś włączył w IE.
    Ostanio edytowane przez rosciak : 16-06-2010 15:18

  8. #7
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Wielkie dzięki za pomoc i poświęcony czas, punkcik do reputacji :-)
    Dokładnie, wyłączyłem lewe menu, faktycznie wszystko już jest prawidłowo, nie wiem czemu ten debuger się włączył, na pewno go nie włączałem, a do komputera nie ma nikt dostępu poza mną.

  9. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rosciak Zobacz wiadomość
    Agora pozwala na wyświetlanie modułów (reklamowych też) w kilku pozycjach i nie zmniejszają one szerokości forum..
    W którym miejscu panelu Agory można dodać te reklamy np Google bo nie mogę tego znaleźć także na forum jvtalis ?

  10. #9
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Agora ma wbudowane pozycje modułów Joomla! w swoim szablonie. Inaczej mówiąc - możesz dowolny z modułów Joomla! wyświetlać na stronie komponentu (na stronie forum). Tu masz rozpiskę, jak są one ustawione: http://jvitals.com/docs/index.php?ti...dule_Positions

    Wystarczy zatem że wybierzesz teraz jakiś moduł (Zaplecze Joomla! => Rozszerzenia/Moduły) - np do pokazywania reklam Google, chociaż oczywiście nie tylko i wpiszesz mu w pozycji wybraną pozycję w szablonie Agory (trzeba wpisać to z palca, templatka nie wykrywa pozycji modułów Agory i nie ma ich na liście rozwijalnej). I gotowe, świat modułów Joomla w wybranym miejscu forum stoi przed Tobą otworem

    PS: Należy też wybrać Pozycje menu => Pozycje wybrane, na których ten moduł ma się pokazywać. Przypuszczam, że jak zostawisz Pozycje Wybrane: Wszystkie, to i tak się będzie pokazywać tylko na forum. Nie testowałem tego, ja mam ustawione Pozycje menu: Zaznaczone na liście: Pozycje wybrane: Forum

    Oprócz reklam Google można pomyśleć o shoutboxach czy wykorzystaniu Agora_latest_posts (np 3 kolumny) w jakiś fikuśny sposób. A zresztą - masz 2 tys modułów na extension. Myślę że coś sobie znajdziesz

    Przy okazji... czemu ten temat jest na forum Joomal 1.0x
    Ostanio edytowane przez rosciak : 18-06-2010 20:43

  11. #10
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki, jeszcze napotkałem na 3 problemy otóż 1. Czy w forum Galeria użytkownika w panelu użytkownika na forum jak się ją uruchamia ? Bo na jvitalis natrafiłem,jedynie, że pracuja nad jakimiś bugami ale dotyczy wersji 3,11, a w 3,13 wyglada że cały czas jest ten sam problem?2. Czy jest możliwe tak jak na innych forach np PHPBB dodaj dane użytkownika do znajomych bo nigdzie nie mogę tego znaleźć?3. Czemu avatar zachodzi na Rangi i inne napisy na forum na wszystkich stylach dotyczy strony
    Ostanio edytowane przez sylwekb : 28-06-2010 23:57

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. AGORA 3.0.0 Olympus
    przez ojobazos na forum W trakcie tłumaczenia
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post/autor: 04-07-2010, 17:29
  2. Problem z wyglądem
    przez maisa na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-10-2009, 12:22
  3. Problem z wyglądem menu
    przez puch001 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-10-2008, 15:25
  4. Problem z wyglądem
    przez Jakub_Kaczmarek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 21-07-2008, 09:45
  5. problem z wyglądem menu
    przez prp na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 06-07-2008, 00:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •