Agora 3.0.13 tłumaczenie i fora
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 21

Temat: Agora 3.0.13 tłumaczenie i fora

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2010
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny Agora 3.0.13 tłumaczenie i fora

    Witam.

    Chciałem Was zapytać jak zainstalować tłumaczenie do tego skryptu, które zamieściliście w bibliotece (Agora3013PL).

    Mimo zakładania nowych for i kategorii w Zapleczu/Komponenty/Agora nie widać ich w użytkowaniu, nawet nie widzę linku do zalogowania się czy rejestracji.

    Żeby nie zakładać kolejnego tematu. Zainstalowałem też Fireboard z Waszego działu pliki, wersja 1.4 polish. Czy to wersja bez szablonu bo forum się wyświetla jednak kompletnie bez grafiki. Mimo też iż to wersja spolszczona to cała konfiguracja jest angielska.
    Ostanio edytowane przez Arturelli : 21-06-2010 05:36

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Daruj sobie Fireboard, bo nie jest juz rozwijany - jego nastepca to Kunena, w najnowszej na dzis wersji 1.5.11 dostepna do pobrania tutaj.

  4. #3
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Aktualne tłumaczenie Agory to 3.0.13. Dostępne w plikowni JoomlaPL. Nie instaluj przypadkiem 3.0.11. Co do instalacji, to normalnie... installerem Joomla! Po instalacji czyścisz cache. Zaplecze Joomla! Menu i Narzędzia/Wyczyść Cache.

    Agora jest komponentem Joomla!, korzysta z systemu rejestracji Joomla! (mod_login), może również korzystać z systemu rejestracji Coomunity Builder, Joomsocial i jSocialSuite - wedle uznania. Jeśli bardzo potrzebujesz, możesz moduł login (dowolny z powyższych) wrzucić na stronę komponentu. Szablon Agory uwzględnia 8 pozycji dla dowolnych modułów Joomla! - więc i mod_login też tam można. Przykład: http://battlestations.eu/index.php/pl/forum

    Co zaś się tyczy Kategorii i Forów Agora, tutaj jest dokumentacja w języku angielskim. http://jvitals.com/docs/index.php?title=Forums

    W skrócie: Dodajesz Kategorię, zapisujesz. Dodajesz forum (ile chcesz) i przypisujesz je do kategorii. Możesz tak - klikasz po kolei: Dodaj kategorię (wpisujesz nazwę), Zapisz, Dodaj Forum (wpisujesz nazwę i wskazujesz kategorię (Poziom Nadrzędny) w której ma być forum), Zapisz. I już - kategoria i forum powinny się pojawić

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2010
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ta Agora jest chyba fajniejsza niż Kunena, szczególnie że jest pisana specjalnie pod Joomla.

    Mam wersję angielską Agory, zainstalowałem przez Instalator Joomla.
    Z forum mam pliki do tłumaczenia, tyle, że w nich nie ma pliku XML i Instalator nie potrafi tego zainstalować. Wrzuciłem więc te pliki do languages i co nieco się przetłumaczyło, jednak nie wszystko.

    Odnośnie kwestii technicznej, dodałem kategorie i forma, jednak wchodząc na board nie ma ich ani też przycisku Nowy Temat, tak jakby czegoś brakowało.

  6. #5
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Tłumaczenie 3.0.13 z plikowni Joomla.pl Dokładnie stąd: http://www.pliki.joomla.pl/katalog/k...rum/agora.html I jest najbardziej aktualne z możliwych.
    Tam gdzie pobrałes angielską wersję Agory czyli na JVitals, jest też aktualne polskie tłumaczenie 3.0.13.

    Na forum są starsze pliki. Wersja z plikowni zawiera instaler Joomla. Wyczyściłeś cache jak napisałem ?
    Po wyczyszczeniu cache Agora Olympus jest przetłumaczona w 99% (a nie co nieco) (za wyjątkiem kilku pominiętych przez twórców Agory fraz).

    Przycisk nowy temat pojawia się w zależności od tego, czy osoba która przegląda fora ma uprawnienia do pisania. Np jeśli wyłączone jest pisanie dla gości, jako gość nie zobaczysz przycisku Nowy Temat. Po zalogowaniu pojawi się on. Niczego nie brakuje. Co zaś się tyczy pojawienia się forów i kategorii, trudno zrobić to prościej niż w Agorze. Nie wiem co tam pomieszać można....

    PS: Kunena też jest pisana specjalnie pod Joomla. I też pod 1.5 Wybiera się Agorę lub Kunenę ze względu na możliwości a nie na to czy są pod Joomla, bo obydwa komponenty są. Inna sprawa że ciężko znaleźć coś w Kunena, czego nie ma w Agorze, natomiast odwrotnie i owszem, w Agorze jest sporo opcji których nie ma w Kunenie.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2010
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Teraz śmiga.
    Ostanio edytowane przez Arturelli : 22-06-2010 03:15

  8. #7
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Sam zobacz że plik instalatora (instal.xml) jest w środku. Instalowałem go na localhoscie (i nie tylko) parę razy i nie było problemów. Oczywiście można ręcznie wrzucić to tłumaczenie, to nie problem. Są tam tylko dwa pliki
    admin\pl-PL.com_agora.menu.ini wrzucasz do administrator/languages/pl-PL
    site\pl-PL.com_agora.ini do languages/pl-PL

    Co zaś się tyczy tego co napisałeś dalej, to to qrcze jest dziwne. Procedura jest prosta, banalna wręcz. Instalujesz Agorę (instaler Joomla!) instalujesz tłumaczenie (też instaler J!), instalujesz skórkę (jeśli ci nie odpowiada standardowa) czyścisz cache. Koniec. Przechodzisz do konfiguracji ustawiasz co chcesz, dodajesz kategorie, do nich przypisujesz fora. Koniec. Jeśli potrzebujesz specjalnych grup użytkowników (ukryte fora, inne uprawnienia w dostępie czy pisaniu), bawisz się z grupami użytkowników i użytkownikami. Cała zabawa to 15 minut roboty.

    Gdzie to instalujesz? Na serwerze czy na localhost ? Może sprawdź na lokalhoście i na standardowej skórce MilkyWay?

    Na pewno masz najnowszą Agorę 3.0.13? Na pewno używasz skórki dla Agory 3.0.11 i wyższej ?
    Ostanio edytowane przez rosciak : 22-06-2010 03:32

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2010
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Forum wyświetla się normalnie już, niestety nie odczytuje prawidłowej ścieżki do CSS gdy wybierze się w opcjach Joomli "Czytelne adresy".

    Powiedz mi gdzie w konfiguracji Agory mogę wyłączyć możliwość wyboru języka, skórki przez użytkownika (żeby nie było tej opcji w profilu). Zainstalowałem styl grunge http://www.jvitals.com/downloads/file/116-grunge, jak widzisz są tam różne kolory a mi chodzi o ten brązowy. Teraz mam zielony.

  10. #9
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Przy skórkach wielokolorowych musisz otworzyć plik index.css z katalogu skórki. Powinieneś znaleźć tam takie coś

    Kod:
    /*** TANGO COLORS ***/
    
    @import url("style_tango_skyblue.css");
    /*@import url("style_tango_paleblue.css");*/
    /*@import url("style_tango_scarletred.css");*/
    /*@import url("style_tango_plum.css");*/
    /*@import url("style_tango_chameleon.css");*/
    /*@import url("style_tango_butter.css");*/
    /*@import url("style_tango_orange.css");*/
    /*@import url("style_tango_chocolate.css");*/
    /*@import url("style_tango_aluminium.css");*/
    
    /*** TANGO DARK COLORS ***/
    
    /*@import url("style_darktango_skyblue.css");*/
    /*@import url("style_darktango_paleblue.css");*/
    /*@import url("style_darktango_scarletred.css");*/
    /*@import url("style_darktango_plum.css");*/
    /*@import url("style_darktango_chameleon.css");*/
    /*@import url("style_darktango_butter.css");*/
    /*@import url("style_darktango_orange.css");*/
    /*@import url("style_darktango_chocolate.css");*/
    /*@import url("style_darktango_aluminium.css");*/
    
    /*** AQUA PRO ***/
    
    /*@import url("style_aqua_pro.css");*/
    Znak / oznacza że ta linia jest wyłączona. W skrócie kasujesz / przy tym kolorze, którego chcesz używać. W tym który jest aktualnie używany, dostawiasz /. Może być tylko jeden zaznaczony (czyli bez /)
    Grunge ma mało wersji kolorystycznych. Łatwo znaleźć

    Natomiast nie bardzo wiem o co chodzi z wyborem języka i skórki.

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2010
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej.

    Użytkownik w swoim profilu może wybierać język i styl, chciałbym to wyłączyć, jak w phpbb, tylko nie widzę tej opcji.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Kunena i inne fora - aktualizacja do nowych wersji
    przez mrfate na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-04-2009, 03:13
  2. Jak zainstalowac dwa fora dyskusyjne na stronie?
    przez tuptup na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 08-05-2008, 17:07
  3. joomla i external Fora
    przez Knight na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-03-2008, 13:06
  4. jakie fora da się zinstegrować z joomla
    przez lukaz na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 17-08-2007, 00:10
  5. Problem z instalacją komponentu fora
    przez ADI-mistrzu na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 27-06-2006, 09:12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •