Ciekawostki o Google
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Ciekawostki o Google

  1. #1
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Ciekawostki o Google

    Interesujące: link
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    25-10-2010
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    bardzo interesujący artykuł. Szkoda tylko, że nie spowodowałdyskusji na tym forum. Moim zdaniem wciąż świadomość użytkowników nt. ustawienia prywatności i w ogóle stopnia informacji, które przekazują jest zdecydowanie niewystarczająca. Jak wiele osób wciąż naiwnie wierzy, że są w sieci anonimowi... warto by było prezprowadzić jakąś akcję uświadamiającą, bo wciąż wiemy za mało i zbyt nisko cenimy naszą prywatność, niestety...
    zarówno z artykułu do którego prowadzi link, jak i ze stron, do których znajdują się na niej odnośniki można bardzo dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieć, polecam spędzenie choć kilku minut na lekturze tekstów.

    a Wy co sądzicie o wujku gugel? czy to dobrodziej internetu czy też może złodziej naszych danych?...

    edit: usunięty link reklamowy
    Ostanio edytowane przez trzepiz : 16-02-2011 16:42

  4. #3
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Ok "obraziłeś" się na Google bo "okrada Cię" z prywatności, w wyszukiwarkach masz alternatywę w postaci Bing'a, Yahoo itp. konta pocztowe dostarczy Ci Onet, Wp, O2 i tuzin innych znanych dostawców, filmiki obejrzysz chociażby w Vimeo inne usługi zapewne również zastąpisz ... nasuwa się jednak jedno pytanie - co to da ? - wierzysz, że "konkurencja" Google nie zbiera danych ?, że jesteś "bezpieczny" - nic bardziej błędnego ... boisz się o bezpieczeństwo Twoich danych - przestań korzystać z internetu - gwarancja 100% prywatności ... tylko czy potrafisz "żyć" bez internetu ? Jungla piszę ogólnie - nie adresuję tego bezpośrednio do Ciebie ... co do uwagi o braku dyskusji na ten temat, uważam, że uczestnicy tego forum bądź podzielają moje zdanie, bądź też uznali, że taka dyskusja donikąd nie doprowadzi ...

    ps. co do sugestii, że ktoś lub jakiś inny podmiot bądź instytucja jest złodziejem czegokolwiek ja bym troszkę uważał ... chyba, że masz prawników lepszych od korporacji o jakiej tutaj piszemy ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Ostanio edytowane przez dkint : 01-11-2010 15:01
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    25-10-2010
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki za odpowiedź. sądzę iż masz rację i zgadzam się z Tobą. ja po prostu chciałam (jestem kobietą ;) poznać zdanie innych, z ciekawości, ot tak. a celem mojego postu było bardziej zaznaczyć fakt, że warto, aby ludzie byli świadomi, czasem choć chwilę zastanowili się zanim umieszczą jakieś zdjęcie lub coś napiszą...
    Cytat Wysłane przez dkint Zobacz wiadomość
    Witam

    ps. co do sugestii, że ktoś lub jakiś inny podmiot bądź instytucja jest złodziejem czegokolwiek ja bym troszkę uważał ... chyba, że masz prawników lepszych od korporacji o jakiej tutaj piszemy ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    to nie była sugestia, a raczej postawione pytanie po prostu, które też niejeden raz dziennikarze stawiają w swoich artykułach, więc myślę że za pytanie siedzieć jeszcze nie pójdę (mam nadzieję ;) )

    pozdrawiam także

  6. #5
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Więc przepraszam za nieopatrzną zmianę płci na tą brzydszą ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  7. #6
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jungla Zobacz wiadomość

    a Wy co sądzicie o wujku gugel? czy to dobrodziej internetu czy też może złodziej naszych danych?...
    No jakżeż dobrodziej ;D W internecie prywatność ? a co to takiego ... od dawna wiadomo było że google gromadzi dziennie kilkaset GB czy też TB danych o tym co robimy...
    Chcesz mieć prywatność korzystaj .. z TORa ;) z bezpiecznych proxy SSL tylko postaw sobie pytanie czy warto ? męczyć się ? Ruch z proxy nie jest analizowany ? wszystko jest analizowane.
    Wiedza o Tobie czy o mnie to kasa ... informacja to kasa więc nikt nie zrezygnuję z takiej góry informacji i kasy
    Za 10 lat prywatność to będzie przywilej tych najbogatszych lub tych najcwańszych niestety.. i nic z tym faktem raczej nie zrobimy.. w tą stronę zmierza internet... na własne życzenie z resztą ;)
    FB,NK (tam mnie niema ;p),MySpace i inne oni także zbierają informacje o Tobie o mnie i innych ;>
    Chcesz edukować ludzi ? to tak jakbyś kazała wszystkim zmieniać hasła co pół roku na 12 znakowe alfanumeryczne ;)
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  8. #7

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
    FB,NK (tam mnie niema ;p),MySpace i inne oni także zbierają informacje o Tobie o mnie i innych ;>
    Nie zbierają, tylko sami im niestety dajemy ...

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    18-02-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dokładnie. Sami niepotrzebnie zaznaczamy, że akceptujemy coś bez czytania byleby było szybciej. Albo pozwalamy aplikacjom z FB działać na naszej tablicy, żeby tylko wziąć udział w konkursie czy pograć. Co do wyszukiwarek zdecydowanie wolę Bing.

  10. #9
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Tutaj również ciekawa ikonografika -link, na niej są zaprezentowane alternatywy.
    Webdeveloper do usług ;)

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    29-01-2014
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Niestety korzystanie z internetu wiąże się z przekazywaniem naszych danych. Każdy o tym wie. Dlatego warto korzystać rozważnie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Open Google Analytics - Plugin Statystyk Google
    przez malkowitch na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post/autor: 25-02-2014, 13:54
  2. Google Analytics a BIGSHOT Google Analytics
    przez morphic na forum Instalacja rozszerzeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-03-2012, 10:52
  3. dwie mapy google w jednym artykule (dodatek google maps mosmap), kopiowanie dodatku
    przez mikus1978 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-03-2010, 11:04
  4. Ciekawostki
    przez yansen na forum Off topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 11-10-2009, 00:57
  5. Nie mogę dodać witryny do wyszukiwarki google.pl / google.com :(
    przez emonkey na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-01-2009, 00:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •