Jak dodać Google Analytics kiedy w index.php nie ma <head></head>? - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 28 z 28

Temat: Jak dodać Google Analytics kiedy w index.php nie ma <head></head>?

  1. #21
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    szablon czy jest typowy, czy nie - sekcję head musi mieć; @hymn23 - o jakim niestandardowym mówisz? są szablony , którym po prostu w parametrach wpisujesz swój kod Google Analytics; możesz też skorzystać z jakiegoś narzędzia - rzuć okiem na ten temat

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2010
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny

    Poprzez standard miałem namyśli taki szablon który w pliku templates\szablon\index.php nie posiada sekcji </body>. Zresztą jak mój założyciel tego tematu. Widziałem parę narzedzi do Google Analytics ale jak się je odpala? I tak czy siak kod i tak muszę gdzieś umieścić. możesz rozwinąć zdanie "ą szablony , którym po prostu w parametrach wpisujesz swój kod Google Analytics;"??

  4. #23
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    z darmowych np. yougrids, tx_pattern

  5. #24
    Debiutant
    Dołączył
    06-02-2011
    Wpisy
    5
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam!

    Pozwolę sobie odgrzebać ten temat, gdyż ostatnio też walczyłem z wstawianiem GA na stronę. Pozwolę sobie zaproponować jeszcze jeden sposób wstawiania, który u mnie działa: Tworzymy nowy moduł "własny kod html", w edytorze klikamy przycisk HTML, w wyskakującym okienku wklejamy kod skryptu, zapisujemy, wyłączamy wyświetlanie tytułu modułu i już.

    Pozdrawiam!

  6. #25
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Tylko w podanym przypadku moduł musi być zawsze wyświetlany. Plusem jest to, że w każdej chwili można śledzenie wyłączyć.
    Nie jest to nowy pomysł o czym możemy się przekonać przeglądając kategorię Site Analytics na JED http://extensions.joomla.org/extensi...site-analytics
    Ale po co spekulować gdzie umieszczać kod ? Na stronach GA podają dokładnie, gdzie powinien być ów wstawiony.
    http://www.google.com/support/analyt...5480&utm_id=ad
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

  7. #26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tadeusz1986 Zobacz wiadomość
    Witam!

    Pozwolę sobie odgrzebać ten temat, gdyż ostatnio też walczyłem z wstawianiem GA na stronę. Pozwolę sobie zaproponować jeszcze jeden sposób wstawiania, który u mnie działa: Tworzymy nowy moduł "własny kod html", w edytorze klikamy przycisk HTML, w wyskakującym okienku wklejamy kod skryptu, zapisujemy, wyłączamy wyświetlanie tytułu modułu i już.

    Pozdrawiam!
    Potwierdzam, u mnie też to rozwiązanie działa. W zasadzie to chyba najszybszy i najłatwiejszy sposób na dodanie google analitics do joomli.
    Pozdrawiam,

    Michał Janiszek

    Blog o marketingu internetowym i ebiznesie - http://michaljaniszek.pl
    Zaawansowany kurs facebooka - http://kursfacebook.pl

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-11-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam,

    W szablonie JV-English mam problem z dostaniem się do sekcji head, a potrzebuje umieścić tam kilka linijek dotyczących działania wysuwanego okienka facebooka. W żadnym innym szablonie takiego utrudnienia nie spotkałem. Np. w szablonie gk_boutique cokolwiek do sekcji head i body można wstawić edytując plik component.php. W przypadku tego jv-english szablonem jest niby "jv-framework", a "jv-english" jest w nim w folderze themes. W folderze głównym jv-framework jest plik component.php, ale nie ma w nim wyodrębnionych sekcji <head></head> oraz <body></body>. Z kolei w folderze jv-english nie ma pliku, w którym są te sekcje. W panelu administracyjnym templatki (w szablony) nie ma możliwości wyedytowania pliku html.
    Co zrobić, żeby jednak do head sie dostać? Pozdrawiam.

  9. #28
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    @krzyto54 - Nie chce Ci nic sugerować, ale przemyśl użycie szablonu JV-English. Pobierasz go zapewne z przerobioną instalką Joomla i do końca nie będziesz pewien co tkwi w tych przeróbkach. Podejrzewam, że ma backdoora. Przerabiałem ten temat.
    Pozdrawiam Krzysiek ...:-)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Jak wstawić kod z Tradedoubler do head
    przez krzyto54 na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 26-11-2009, 22:18
  2. head
    przez thruman na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-08-2009, 15:53
  3. RSS - jak usunać z head
    przez szopik na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-03-2009, 14:05
  4. Śmietnik w <head>
    przez jerry lee na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 02-04-2008, 00:38
  5. Jak wstawic nazwe witryny w HEAD
    przez DannyM na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 08-10-2007, 14:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •