Znikające moduły i kategorie artykułów
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Znikające moduły i kategorie artykułów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny Znikające moduły i kategorie artykułów

    Jest strona:
    http://fifaonline.net.pl/

    1. Dlaczego po kliknieciu na dany artykul (na tytul lub "wiecej") znikaja wszystkie moduly?
    2. Dlaczego po kliknieciu na dana kategorie (po artykulem jest sekcja - kategoria) pojawia sie lista artykulow, a nie same artykuly?

    Dodam, ze kod jest bardzo prosty i w main kolumn jest jedynie <jdoc... bez zadnych moduleCount itd.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Jestem przekonany, że nic Ci samo nie zniknęło, a jedynie widać to tak, jak to być może niezupełnie świadomie ustawiłeś.
    1. Dlaczego po kliknieciu na dany artykul (na tytul lub "wiecej") znikaja wszystkie moduly?
    Za wyświetlanie modułów odpowiada przypisane im menu, które należy ustawić dla każdego ze stosowanych modułów. Pewnie Twoje moduły są przypisane wyłącznie do strony startowej.
    2. Dlaczego po kliknieciu na dana kategorie (po artykulem jest sekcja - kategoria) pojawia sie lista artykulow, a nie same artykuly?
    Sposobie prezentacji sekcji i kategorii zależy od wybranej opcji:
    Kategoria
    Przegląd - Artykuły w kategorii
    Lista - Artykuły w kategorii
    Sekcja
    Przegląd - Artykuły w sekcji
    Lista - Kategorie artykułów w sekcji

    U Ciebie jest lista. Przegląd pokazywałby same artykuły.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Jestem przekonany, że nic Ci samo nie zniknęło, a jedynie widać to tak, jak to być może niezupełnie świadomie ustawiłeś.
    Za wyświetlanie modułów odpowiada przypisane im menu, które należy ustawić dla każdego ze stosowanych modułów. Pewnie Twoje moduły są przypisane wyłącznie do strony startowej.
    Wiem o tym, dlatego dla Forum wylaczone sa wszystkie moduly. Nie wiem natomiast dlaczego po kliknieciu na artykul dzieje sie to samo (i dla danej kategorii rowniez).

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Sposobie prezentacji sekcji i kategorii zależy od wybranej opcji:
    Kategoria
    Przegląd - Artykuły w kategorii
    Lista - Artykuły w kategorii
    Sekcja
    Przegląd - Artykuły w sekcji
    Lista - Kategorie artykułów w sekcji

    U Ciebie jest lista. Przegląd pokazywałby same artykuły.
    To tez wiem. Za cholere jednak nie moge dojsc, dlaczego tak to sie wyswietla. Problem dalej pozostaje nierozwiazany:/

    ---------- Post dodany o 07:48 ---------- Poprzedni post był o 07:41 ----------

    I jeszcze jedno sprawdzilem: Wlaczylem modul Sonda dla WSZYSTKICH menu (lacznie z Forum) i jest ok, ale oczywiscie samo forum wylazi poza strone. Po odznaczeniu jednak Forum (w Menu Selection), sytuacja wraca do poprzedniego stanu:/

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Standardowy wygląd przeglądu sekcji i kategorii jest w postaci listy (tak, jak w przypadku Twojej strony). Jeśli chciałbyś zastosować pokaz w postaci tzw. blogu (Wyświetla wstępy lub całe artykuły i odnośniki do artykułów umieszczonych w jednej kategorii) należałoby stworzyć nową pozycję menu wg. Układ typu: Przegląd - Artykuły w kategorii. Polecam zapoznanie się z >>tymi<< informacjami.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny

    Stary, ja wiem, że mi nie uwierzysz, ale to naprawde nie wynika z mojej winy (w sensie swiadomej zmiany) lub niewiedzy. Jestem teraz w pracy, ale jak przyjde do domu to udowodnie Ci to absurdalne zachowanie.
    Mam zaznaczone moduly, FrontPage rowniez jest dobrze skonfigurowany. Wychodzi chyba na to, ze link do Forum (Kunema) wysypuje wszystko, bo gdy zaznacze WSZYSTKIE linki w menu, to gra gitara, jesli odznacze Forum (a tak ma byc), to wszystko szlag trafia. Z reszta sprawdz sam.
    Po drugie, dlaczego po kliknieciu w kategorie (pod artykulem jest sekcja - kategoria) ukazuje mi sie listing artykulow, a nie same artykuly? Powiem mi prosze gdzie to przestawic. Artykuly sa tworzone, przypisane do sekcji i kategorii oraz maja zaznaczenie FrontPage.
    ps. Jak przyjde z pracy, to wrzuce jeszcze screenshoty, ok? Sam zobaczysz, ze to nie jest problem typu "nie wie co to Joomla".

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Nie zauważyłem bym gdziekolwiek w swoich wypowiedziach zarzucał Ci nieznajomość Joomla!. Moje stwierdzenie:
    Jestem przekonany, że nic Ci samo nie zniknęło, a jedynie widać to tak, jak to być może niezupełnie świadomie ustawiłeś.
    dotyczyło wyboru menu przypisanego dla poszczególnych modułów.
    W drugiej, poruszanej przez Ciebie kwestii, związanej z pokazywaniu listy artykułów wchodzących w skład danej kategorii usiłowałem wskazać Ci, że taka opcja prezentacji jest standardową w Joomla!. Chcąc skorzystać z pokazu typu blog należy stworzyć nową pozycję w menu, a jednocześnie usunąć pokazywanie sekcji i kategorii w preferencjach artykułów.
    W żadnym razie nikt z nas nie zasługuje na zarzut absurdalności jego zachowania, ani Ty ani ja.
    Zgodzę się z Tobą jedynie w kwestii Twojego określenia mojego wieku bo rzeczywiście jestem już "trochę stary", ale nie przeszkadza mi to zupełnie w aktywnym uczestniczeniu w życiu PSJ.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 30-06-2010 12:43

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Moje stwierdzenie:
    dotyczyło wyboru menu przypisanego dla poszczególnych modułów.
    Prosze. Oto modul Sondy:


    Uploaded with ImageShack.us
    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Chcąc skorzystać z pokazu typu blog należy stworzyć nową pozycję w menu, a jednocześnie usunąć pokazywanie sekcji i kategorii w preferencjach artykułów.
    Guzik prawda. Zobacz na http://sportowa.zgora.pl
    Nic nie było zmieniane, kategorie sa pod artykulami a wszystko pieknie dziala.

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Zgodzę się z Tobą jedynie w kwestii Twojego określenia mojego wieku

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Skoro tam wszystko działa i jak twierdzisz nic nie było zmienione, to radzę zrobić tak samo. Moją rolę w tym wątku uważam za zakończoną.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny

    A co z modulami? Jak na dloni widac, ze tylko "Forum" nie jest zaznaczone. O dziwno, jak zaznacze wszystkie (co pisalem juz setki razy), to wszystko dziala. Jakis pomysl?

Podobne tematy

  1. Publisher i kategorie artykułów
    przez raddeli na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-09-2008, 13:31
  2. Mosimage - znikające zdjęcia w wykazie artykułów
    przez leiga na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-08-2008, 11:31
  3. tagi / kategorie do artykułów
    przez pawelj_lbn na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-12-2007, 01:15
  4. Kategorie artykułów.
    przez Arlid na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-11-2006, 17:17
  5. znikające znaczniki w treści artykułów i linków
    przez marcinucha na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-10-2006, 23:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •