Taki oto problem z instalacją modułów
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Taki oto problem z instalacją modułów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Taki oto problem z instalacją modułów

    Serwer friko.pl

    Dodaje z poziomu admina moduły przez instalator ale pod warunkiem, że pliki są małe inaczej wyskakuje komunikat o zbyt długim wykonywaniu operacji i kończy się fiaskiem.

    Druga opcja instalacji z katalogu ciągle mi nie działała aż sprawdziłem poprzez specjalny skrypt php dokładną scieżkę mojej strony, która dodałem w globalnych ustawieniach przed /tmp po czym w ogóle stronka administracji zrobiła się "biała" i nie można nawet się zalogować no cóż.

    Trzecia opcja instalacji z internetu nigdy się nie udaje, nie wiem czemu skoro z dysku zipa małego spokojnie instaluje a z internetu to samo nie.

    Ktoś mi może pomóc ? Jestem nowy w Joomli, używałem e107 ale joomla mnie zachwyciła a tu takie problemy juz na poczatku , powinien ktoś zrobić to jak w e107 tam nie było zadnych problemow z instalacja modulow, proste nawet dla laika. Pozdrawiam i licze na odpowiedzi.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Pierwszy post, należałby się przywitać.
    Friko.pl jest za friko?
    Spełnia wymagania J!?

  4. #3
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Kiepski hosting masz - ot cała przyczyna.
    Webdeveloper do usług ;)

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam zatem

    Na czymś trzeba zaczynać, skoro oni oferują joomle i darmową instalację z poziomu admina to chyba sprawdzili wcześniej jej funkcjonowanie. Pomijając fakt, że jest darmowa i 1 opcja dla dużych plików z dysku nie zadziała pewnie nigdy to moglibyście dać wskazówki co do dwóch pozostałych, zwłaszcza do ostatniej , która wydaje mi się najłatwiejszą ...

    I tak dzięki za pochylenie się nad sprawą nooba , mi osobiście ani trochę by się nie chciało No chyba, że by mi ktoś sowicie zapłacił

  6. #5
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    To, że oferują Joomla z instalatora w panelu użytkownika, wcale nie musi oznaczać, że będzie działaś bezproblemowo.

    Jedyną dobrą rzecz jaką możesz zrobić, to zmienić hosting.
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez snuzzy Zobacz wiadomość
    (...)skoro oni oferują joomle i darmową instalację z poziomu admina to chyba sprawdzili wcześniej jej funkcjonowanie.
    Joomla z pewnością będzie działać, ale tylko ze standardowym jej wyposażeniem, które dają Ci zainstalować z poziomu panelu admina.
    Pomijając fakt, że jest darmowa i 1 opcja dla dużych plików z dysku nie zadziała pewnie nigdy to moglibyście dać wskazówki co do dwóch pozostałych, zwłaszcza do ostatniej , która wydaje mi się najłatwiejszą ...
    (...)
    Miałem podobny przypadek z rewelacyjnie tanim hostingiem, zapewniającym pełne wsparcie dla Joomla, ale za zwiększenie czasu dającego możliwość samodzielnej instalacji kazali sobie zapłacić za 1 miesiąc tyle co za hosting na cały rok.
    Jedynym sposobem była ręczna instalacja, czyli wgrywanie plików przez ftp (pilnując się "rozpiski" z plików xml) i samodzielne tworzenie tabel w bazie danych. Nie sądzę, abyś był zachwycony taką ewentualnością.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Drobna uwaga odnośnie ręcznej instalacji:
    Oczywiście, to utrudnienie spore (nie znam hostingu, więc się nie wypowiadam). Tzw. "ręczna instalacja" nie musi wszakże polegać na żmudnym kopiowaniu plików według deskryptora XML.
    Prostsza metoda:
    - lokalna testowa kopia witryny.
    - instalacja lokalnie,
    - przekopiowywanie dodanych lub zmienionych katalogów
    - zrzut dodanych/zmienionych tabel bazy danych (#__components, #__modules, #__plugins, #__menu, #__templates...)
    Oczywiście, toteż wygodne nie jest. Trochę prostsze

    @snuzzy: Sama nazwa serwera nie daje zbytnich podstaw do określania, co i dlaczego. Poczytaj o wymaganiach Joomla, popatrz na konfigurację serwera i będziesz wiedzieć, co jest grane.
    Jak mówią koledzy: "frico = klopoty za frico", co nie znaczy, że nie można znaleźć i dobrego bezpłatnego serwera.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Długo tu nie zaglądałem, chciałem natomiast powiedzieć, że problem leżał po stronie hostingu , friko.pl słabo działa z joomla - a bynajmniej wtedy działał, support powiedział, że pracują nad przeniesieniem całego systemu na szybsze serwery.

    Natomiast dla początkujących i zaczynających przygodę z Jooml-ą

    polecam

    cba.pl , darmowy, śmiga fantastycznie. Jedyny minus to reklama na samej górze strony, niezbyt wielka, lecz amatorom kwaśnych jabłek może popsuć - poprzesuwać niektóre z darmowych szablonów. To tyle, pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Podobne tematy

  1. Problem z instalacją modułów
    przez lutas na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-04-2010, 13:40
  2. Problem z instalacją modułów
    przez szefcu na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 11-02-2010, 23:15
  3. problem z instalacją modułów
    przez headu na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-10-2009, 19:30
  4. com_events_12_pl - taki oto błąd wyrzuca
    przez yogi009 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 23-10-2007, 15:21
  5. Problem z instalacją modułów
    przez Hadrian na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 19-08-2006, 14:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •