Ocena serwisu graficznego
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 35

Temat: Ocena serwisu graficznego

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-07-2010
    Skąd
    http://swiatgrafiki.22web.net/
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Ocena serwisu graficznego

    Witam. Proszę Was o ocenę mojego nowo powstałego serwisu graficznego: "Świat Grafiki".
    Adres: http://www.swiatgrafiki.22web.net/

    Serwis wciąż jest w trakcie budowy i uzupełniania artykułów. W związku z tym, że oferuję szeroką gamę tematyczną o grafice komputerowej, sporo tego będzie.
    Wszystko o grafice, tabletach, programach, photoshop, gimp, dodatki, dobre magazyny dla grafika a także aktualności konkursy graficzne.

    Mam nadzieję, że się Wam spodoba i zachęcę w ten sposób do rejestracji. Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez nieznajoma : 15-07-2010 17:17

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    1. Brak prostych adresów.
    2. Skoro ma być ładnie i graficznie, to brak favicony.
    3. Daj ładniejszą grafikę do górnego rozsuwanego menu.
    4. Nowości i popularne umieść pod górnym menu, a nie nad.
    5. Usuń biało tło z nagłówków modułów.
    6. Zaokrąglij roki w białym tle strony.
    7. Ustaw tło strony (2 kobiet, księżyc i pumę) z stałą pozycją - tło się nie przesuwa, a napis świat grafiki niech się przesuwa razem z stroną.
    8. Zmieniłbym ten jasnoniebieski kolo linków na ciemniejszy i biały kolor tła na ciemniejszy - oba nie pasują do czarnego tła.
    9. Jak na tematykę graficzną i fajna grafikę tła, to szablon jest zbyć prosty i zwyczajny- nie pasuje do tego, nad szablonem bym dużo popracował.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-07-2010
    Skąd
    http://swiatgrafiki.22web.net/
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję. Strona powstaje od jakichś trzech dni, więc jeszcze jest w budowie. Pozdrawiam i zapraszam częściej.

  5. #4
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Moje uwagi - podstawa jest nienajgorsza. Tzn przyciski tła i takie tam. Jeśli zastosujesz się do uwag kolegi powyżej - będzie dobrze. Szczególnie razi wygląd linków (jasnoniebieski). Dodatkowo czcionka Times wygląda okropnie. Sugeruję przenieść się na Verdanę lub Tahomę. To co mnie zmasakrowało to wygląd użytych komponentów. Forum i Galeria - przepraszam ale to chyba antyforum i antygaleria. Sugeruję mocno nad tym popracować, albo użyć innych komponentów które z marszu zapewniają nowoczesny wygląd. Nie od rzeczy byłoby pamiętać o tym, że moduły Joomli można wyłączyć i nie pokazywać ich na każdej stronie. Dzięki temu możesz rozszerzyć pewne tematy lub komponenty To tyle ode mnie.
    Ostanio edytowane przez rosciak : 10-07-2010 22:29

  6. #5
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Co do wyglądu komponentów, to zawsze jest jeszcze nadpisywanie szablonem ;)
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #6
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Jak na "świat grafiki" to raczej bym powiedział "świat painta" , graficznie słabo
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-07-2010
    Skąd
    http://swiatgrafiki.22web.net/
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny

    Trochę ostro, ale uważam że krytyka pomaga i buduje, zwłaszcza od osób, które się znają. Więc za rady naprawdę dziękuję. Grafikiem jestem dobrym, tylko dopiero zaczęłam próbować sił w szablonach. Dlatego na razie zdecydowałam się na profesjonalny szablon. Mam nadzieję, że teraz lepiej. Jeszcze oczywiście nad modułami, topem popracuję.
    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Forum i Galeria - przepraszam ale to chyba antyforum i antygaleria.
    Zainteresowała mnie Twoja uwaga. Co radzisz? Myślałam o Agora forum, ale mam problemy z wgraniem jej.

  9. #8
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Akurat w tym temacie trochę mogę pomóc. Trochę Agorę znam. Jeśli masz w tej chwili Kunena - to po prostu musisz dążyć do tego żeby wgrać obydwa fora. Dzięki temu później konwertertem Kunena --> Agora będziesz mogła przekonwertować choćby istniejące kategorie. Ale ... nic mi nie mówi - mam problemy z wgraniem jej. Jakie problemy jakie komunikaty...

    Co zaś się tyczy Galerii - JoomGalery jest dobra - doceniam ją. Jednak nie wiem czy od strony graficznej Phoca Gallery nie jest ładniejsza (a przynajmniej łatwiejsza do osiągnięcia dobrego efektu wizualnego). Możliwości na pewno potężne w przypadku obydwu galerii. Ale wizualnie - no chyba jednak Phoca. Zresztą oceń sama na Phoca.cz - uprzedzając pytanie. Phoca pozwala na wgrywanie plików użytkownikom.

    PS: Od dziś dostępna jest nowa Agora - do pobrania na http://agora.org.pl/ - pełny polski pakiet.
    Ostanio edytowane przez rosciak : 12-07-2010 11:15

  10. #9
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Co do galerii, to MorfeoShow też nie jest zła morfeoshow.joomlaitalia.com

    EDIT:

    Profesjonalny szablon możesz wykonać sama ;)

    A uwagami kolegi @PeFik ja osobiście bym się zbytni o nie przejmował i Tobie też to radzę ;)
    Ostanio edytowane przez moje : 12-07-2010 13:12
    Webdeveloper do usług ;)

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-07-2010
    Skąd
    http://swiatgrafiki.22web.net/
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podoba mi się obecny styl Replicant. Troszkę przeróbek i może wyglądać nieżle. Nad dodatkami tylko się zastanawiam. Skoro to serwis graficzny, bym chciała naprawdę dobrą galerię i może jakiś slideshow w topie.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Pusta strona po zmianie tematu graficznego.
    przez Meferith na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-03-2008, 00:38

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •